۷ غذای محلی که می‌توانید در پاتایا سفارش دهید

وقتی به تور تایلند می‌روید، باید در نظر بگیرید که امتحان کردن غذاهای تایلندی، بخشی از ماجرای سفر شما به حساب می‌آید. اگر دل به دریا نزنید و این غذاهای متفاوت اما بسیار خوشمزه را نخورید، چیزی از تجربه بودن شما در شهرهای مختلف تایلند کم خواهد بود. در سفر به پاتایا هم اوضاع بر همین روال است و غذاهای متنوع تایلندی هستند که می‌توانید در رستوران‌ها سفارش دهید. بر همین اساس ما برترینِ این غذاها را به شما معرفی می‌کنیم تا بدانید در این جزیره‌ی زیبا، کدام غذا که با سلیقه شما جور است را سفارش دهید.

 

 

Som Tum

 

 

Som Tum

 

 

این غذا نوعی سالاد گیاهی تند است که تقریبا تمامی تایلندی‌های ساکن پاتایا عاشقش هستند. اما گردشگرانی که به این شهر سفر می‌کنند نظرشان در مورد سوم تام به دو دسته تقسیم می‌شود، آن‌هایی که عاشق این غذا هستند و آن‌هایی که اصلا از آن خوششان نمی‌آید. ترکیب این غذا سیر، فلفل قرمز تند، لوبیا سبز، گوجه گیلاسی و پاپایای خورد شده است که در سسی رقیق پخت می‌شود و مزه‌ش چیزی بین ترش و شیرین و تند است. البته این غذا را می‌توانید با میگو یا خرچنگ سفارش دهید تا به غذایی کامل بدل شود.

 

 

Tom Yum Goong

 

 

Tom Yum Goong

 

 

توم یام چونگ یک سوپ میگوی تند و بسیار خوشمزه‌ است و یکی از غذاهای ملی تایلند محسوب می‌شود.در این غذا از ترکیب چند گیاه محلی به همراه سس ماهی، برگ درخت لیمو و البته میگو استفاده می‌شود که آن‌ها را پخته و به روی میز می‌برند. بعضی از رستوران‌ها در این سوپ قارچ هم می‌ریزند که آن را بسیار لذیذ‌تر و کامل‌تر می‌کند. در مورد توم یام گونگ نظر اکثر گردشگران یک جور است، همه این غذا را دوست دارند.

 

 

خوشمزه‌ترین غذاهای محلی در پاتایا؛ تایلند

 

 

Yum Woon Sen

 

 

Yum Woon Sen

 

 

این سالاد ایلندی با نودل‌های شفافش حالا پا به بازارهای جهانی گذاشته و در بسیاری از کشورهای جهان پخت می‌شود. یکی از دلایل مهم این امر رژیمی بودن غذا است و آن‌هایی که دوست دارند غذایی لذیذ اما کم کالری بخوند حتما باید یوم وون سن را امتحان کنند. مواد اولیه این غذا شامل سیر، میگوی خشک شده، بادوم، پیاز، لیمو و نوعی خاصی از نودل به همراهادویه جات و فلفل سبز تند است. غذا به طور کلی کمی به تندی می‌زند اما به هیچ وجه غذای تندی محسوب نمی‌شود. اگر هم اهل رژیم و غذای کم کالری نیستید می‌توانید بگویید تا با این غذا برایتان جوجه یا میگوی سخاری بیشتر سرو کنند.

 

 

Pad Krapow Moo Saap

 

 

Pad Krapow Moo Saap

 

 

این غذا جزو ناهارهای بسیار محبوب تایلندی است که به همراه برنج و یک نیمرو سرو می‌شود. بخش مهم غذا مربوط به گوشت و ریحان است که همراه همدیگر سرخ می‌شوند و در آن از انواع گیاهان معطر، ادویه جات، فلفل سبز، سس سویا، فلفل قرمز و مقدار بسیار کمی شکر بهره برده می‌شود. این غذا چرب است اما طعم بسیار خوشمزه‌ای دارد و با توجه به اینکه همراه با برنج سرو می‌شود، ناهار مورد علاقه‌ ایرانی‌ها در سفر به پاتایا نیز محسوب می‌شود.

 

 

۸ تفریح هیجان‌انگیز که آدرنالین خونتان را به سقف می‌چسباند؛ پاتایا

 

 

Gai Yang with Khao Niao

 

 

Gai Yang with Khao Niao

 

 

این غذای ساده همان مرغ و کته‌ی خودمان است، دقیقا به همین سادگی. مرغ‌های پخته شده به وسیله سس سویا و ادویه جات طعم داده شده و همراه با یک سس که ترکیبی از سس سویا با سبزی‌های معطر و مقدار فلفل قرمز خورد شده هستند در کنار یک ظرف برنج کته سرو می‌شوند. اگر دیدید که تایلندی‌ها این غذا را با دست می‌خورند تعجب نکنید، در میان مردم محلی این کار کاملا عادی است، بد نیست شما هم یک بار آن را آزمایش کنید!

 

 

Pla Pao

 

 

Pla Pao

 

 

نمی‌شود به یک شهر ساحلی سفر کنید و غذای دریایی میل نکنید. این غذای محلی، یک غذای ساده اما بسیار خوشمزه است که در آن یک ماهی کامل به صورت گریل شده و پیچیده شده در علف لیمو به روی میز می‌آید. به شکل ساده‌ی غذا و ماهی درسته‌ای که برایتان سرو می‌شود نگاه نکنید، ادویه جاتی که برای پخت این ماهی استفاده شده به همراه سیر و فلفل و البته تازه بودن ماهی‌ها، آن را به غذایی لذیذ و عالی بدل می‌کند.

 

 

بهترین موزه‌های پاتایا با دیدنی‌های جذاب

 

 

Khao Pad Gung

 

 

Khao Pad Gung

 

 

از نظر ظاهری کائو پاد گونگ یکی از جذاب‌ترین غذاهای تایلندی است که در پاتایا به شدت محبوب گردشگران گردیده و سفارش زیادی می‌گیرد. این غذای رنگارنگ از ترکیب برنج ، هویچ، و نخود فرنگی تهیه می‌شود که برنج را بعد از پختن با این ترکیب در تابه تفت می‌دهند سپس یک تخم مرغ سرخ شده را در آن ریخته و مخلوط می‌کنند. این غذا عموما با یک سس مخصوص از ترکیب سرکه به همراه فلفل سبز و قرمز خرد شده تند و کمی سالاد سرو می‌شود.

مطالب مرتبط