بهترین نقاط گرجستان برای پیاده‌روی روزانه و صعود

گرجستان یکی از کشورهای ناحیه قفقاز است که به دلیل شرایط جغرافیایی‌اش هم سواحل ماسیه سیاه با خاصیت درمانی در اختیار دارد و هم مناطق کوهستانی زیبایی را ارائه می‌دهد. مردمان زیادی این سال‌ها از سراسر دنیا با تور گرجستان به این کشور نیمه آسیایی نیمه اروپایی سفر می‌کنند تا هم در طبیعتی زیبا گردش کنند و از معماری‌های دوره شوروی سابق دیدن کنند. گردشگران بخشی از سفرشان به پیاده‌روی در مسیرهای کوهستانی و یا کمپینگ در مناطق محبوب و زیبای آن اختصاص می‌دهند. برای سفری هیجان‌انگیز در کدام مناطق کوهستانی پیاده‌روی کنید؟

 

 

دریاچه‌های رنگی آبودلائوری

 

 

دریاچه‌های رنگی آبودلائوری

 

 

دریاچه رنگی آبودلائوری یکی از شگفتی‌های بسیار محبوب گرجستان است که گردشگران زیادی برای بازدید از آن راهی منطقه Khevsureti می‌شوند. این دریاچه‌های رنگی در اصل از سه دریاچه نزدیک بهم در بالای منطقه کوهستانی تشکیل شده‌اند که هر کدام ار این سه دریاچه به رنگ‌های آبی، سبز و سفید هستند. شما برای شروع باید پیاده‌روی‌تان را از روستای روشکا شروع کرده و برای رسیدن به آخرین دریاچه یعنی، دریاچه سفید ۸ کیلومتر پیاده‌روی کنید برگردید. شما می‌توانید به راحتی در روستا اقامت کنید و روز بعد به تفلیس برگردید.

آدرس: Abudelauri Lakes, Khevsureti, Georgia

 

 

کلیسای تثلیث گردگتی و قله گلاسیر

 

 

کلیسای تثلیث گردگتی و قله گلاسیر

 

 

روستای استپانتسمیندا یکی از معروف‌ترین مقاصد توریستی گرجستان است که همیشه تورهای گردشی یک تا دو روزه در آن برگزار می‌شود. مناظر خیره‌کننده از کوه کازبگی و کلیثای تثلیث گرگتی در دامنه‌های آن در تمام طول سال حتی در فصل سرما مسافران و کوه‌نوردان ماجراجو را به سوی جذب می‌کند. پیاده‌روی به سمت کلیسا حدود ۶ کیلومتر مسیر دیدنی به شما ارائه می‌دهد اما اگر حس می‌کنید هنوز توان بالا رفتن دارید و می‌خواهید ارتفاع بیشتری را تجربه کنید پس به راه خود به سمت بالا ادامه دهید و مناظر بیشتری را زیر پایتان بگیرید. فراموش نکنید بردن دوربین با شارژ کافی بر هر مسافری در این مسیر از واجبات است. از روستا تا سمت یخچال‌های کوهستانی ۲۲ کیلومتر راه است که احتمالا حدود ۹ تا ۱۰ ساعت طول بکشد.

آدرس: Gergeti Glacier, Stepantsminda, Georgia

 

 

بهترین سواحل گرجستان برای تعطیلاتی به یادماندنی

 

 

لیکانی به کوابیسخوی

 

 

لیکانی به کوابیسخوی

 

 

پارک ملی Borjom-Kharagauli مسیرهای مختلف بسیار زیبایی به مسافران ورزش‌کار برای پیاده‌روی و صعود ارائه می‌دهد که می‌توانید در هر کدامشان گشت بزنید. اما محبوب‌ترین این مسیرها که به Footprint Trail خوانده می‌شود از لیکانی به کوابیسخوی می‌رود و حدود ۱۳ کیلومتر مسیر پیاده ارائه می‌دهد. در طول پیاده‌روی شما شانس تماشای درختان و مناطق سرسبزی را دارید که عمرشان به ۸۰۰ تا ۱۰۰ سال می‌رسد. شما باید حدود سه ساعت در مسیر نیکلاس رومانوف پیاده‌روی کنید و بعد مسیر را در ناکوالوی ادامه دهید. بعد از یک ساعت دیگر پیاده‌روی سرانجام با یک مسیر سراشیبی به دره کوابیسخوی می‌رسید. در پایان مسیر یک کیلومتر دیگر اضافه پیاده‌روی بروید تا بتوانید شب را در نزدیک‌ترین روستای منطقه اقامت کنید.

آدرس: Kvabiskhevi, Borjomi, Georgia

 

 

ایسپانی در کبولتی

 

 

ایسپانی در کبولتی

 

 

برای کسانی که برنامه دارند تا مدتی را در خطه ساحلی ماسه سیاه بمانند منطقه ایسپانی در کبولتی محلی بسیار مناسب است. در حقیقت مناطق حفاظت شده کبولتی مسیر پیاده‌روی جذابی را ارائه می‌دهد که با وجود آسانی و کوتاهی مسیر اما هنوز پربازدید و قابل توجه است. جاده شما را از ورودی منطقه به سمت برج تماشای پرنده هدایت می‌کند. سپس از طریق کانالی که اسمکالوا نامیده می‌شود به منطقه‌ای نزدبک می‌شوید که می‌توانید لاک‌ پشت‌های دریایی را در تالاب ببینید. اگر هنوز راضی نشدید مسیرتان را در امتداد رودخانه ادامه بدهید و از گونه‌های مختلف جانوری و گیاهی دیدن کنید و عکس‌های زیبایی بیاندازید.

آدرس: Kobuleti Protected Areas, Georgia

 

 

سوغاتی‌های منحصر به فرد در گرجستان

 

 

دره تروسو

 

 

دره تروسو

 

 

دره تروسو واقع در منطقه کازبگی یکی دیگر از پیاده‌روی‌های روزانه شگفت‌انگیز است که می‌توانید به آن بروید و از طبیعت زیبای آن استفاده کنید. این دره خیره‌کننده طبیعتی دیدنی، سنگ‌های آهکی سفید، چشمه‌های معدنی، برج‌های باستانی، و چند شهرک رها شده را ارائه می‌دهد. البته توجه داشته باشید که شما نمی‌توانید همه مسیر را پیاده‌روی کنید پس بعد از رسیدن به ایستگاه مرزی گرجستان باید مسیر را دوباره باز گردید.

آدرس: Truso Valley, Kazbegi, Georgia

 

 

آبشار نینوسخوی در لاگودخی

 

 

آبشار نینوسخوی در لاگودخی

 

 

منطقه حفاظت شده لاگودخی چندین مسیر پیاده‌روی مناسب دارد که بهترین به دریاچه صخره سیاه می‌رسد و منظره‌ای به شدت دیدنی ارائه می‌دهد. با این حال در حدود ۸٫۵ کیلومتر آنورتر که تقریبا ۶ ساعت طول می‌کشد آبشار نینوسخوی واقع شده که پیاده‌روی و صعود تا آن به یکی از زیباترین خاطرات شما در طول این سفر بدل خواهد شد. منطقه زیبا، هوایی به شدت دل‌انگیز و آبشاری چشمگیر و باطراوت تمامی چیزهایی است که با این پیاده‌روی به دست خواهید آورد. به علاوه این آبشار ۴۰ متری در رده زیباترین آبشارهای کشور نیز هست.

آدرس: Lagodekhi Protected Areas, Georgia

مطالب مرتبط