۹ منطقه زیبای استانبول برای گرفتن عکس‌های فضای باز عروسی

اگر برای ماه‌عسل با تور استانبول سفر می‌کنید یا اینکه برای خرید عروسی به این شهر سفر کرده‌اید، پیشنهاد می‌کنیم حتما لباس‌عروسی خود را همراه داشته باشید تا بتوانید چند عکس زیبای دو نفره در یکی از جذاب‌ترین شهرهای دنیا بگیرید و آن را به  آلبوم یادگاری عکس‌های عروسی‌تان اضافه کنید. با توجه به مناظر زیب، بناهای بسیار جذاب و بسیار چیزهای اینچنینی که استانبول دارد، بهترین کار عکاسی در فضای باز خواهد بود،این مقاله ما را مرور کنید تا ۱۱ نقطه‌ی استثنایی برای این کار را به شما معرفی کنیم.

 

 

۱- پارک امیرگان

 

 

 پارک امیرگان

 

 

پارک امیرگان که در ساریر واقع شده است، یکی از محبوب‌ترین نقاط برای عکس‌های عروسی در بین مردم محلی به حساب می‌آید. پیش‌تر عکس‌ها را در پاویلیون قدیمی این پارک می‌گرفتند، اما با توجه به هزینه‌ای که برای جلوه‌های طبیعی پارک صورت گرفته، در فصول گرم سال می‌توانید در میان انواع گل‌های زیبایی که در این مکان کشت می‌شود به گرفتن عکس مشغول شوید.

 

 

۲- پارک ییلدیز

 

 

 پارک ییلدیز

 

 

احتمالا اگر به آلبوم عکس عروسی اغلب عروس‌های استانبولی نگاه کنید، عکسی از این پارک خواهید دید. ییلدیز که در خیابان کارغان واقع شده، یک پارک رایگان و بسیار زیبا است که از همه لحاظ برای گرفتن عکس‌های عروسی ایده‌آل به نظر می‌یاد. برکه مصنوعی بسیار جذابی دارد، یک پل چوبی خاص در آن وجود دارد، چند مجسمه و بنای بسیار جذاب و بسیاری نقاط دیگر دارد که عکس‌‌هایی عالی را به شما تقدیم می‌کند. با این حال نباید فراموش کنید که این پارک نیز به درد ایام گرم سال می‌خورد نه اواخر پاییز و زمستان.

 

 

راهنمای گردشگری در محله ببک استانبول

 

 

۳- باغ آتاتورک

 

 

باغ آتاتورک

 

 

این منطقه‌ی طبیعی بسیار زیبا یک ملک خصوصی در ساریر است که به دپارتمان جنگلداری دانشگاه استانبول تعلق دارد اما به راحتی می‌توان به آن ورود پیدا کرد. باغ آتاتورک یک برکه‌ی بسیار زیبا دارد که دور تا دور آن را جنگلی فوق‌العاده احاطه کرده است. جایی عالی برای گرفتن عکس‌های عروسی که در هر سمتش یک زیبایی نهفته شده است. بسیاری این مکان را برای بهار و تابستان به شما پیشنهاد می‌کنند، اما پاییز باغ آتاتورک با درختانی که به انواع رنگ‌ها در آمده‌اند، نمایی فوق‌العاده دارد که در کم‌تر جای می‌‌توانید نمونه‌اش را پیدا کنید.

 

 

۴- تنگه بسفور

 

 

۴- تنگه بسفور

 

 

بدون شک از مهم‌ترین نقاطی که در آن می‌توانید چندین و چند عکس دو نفره فوق‌العاده بگیرید، اطراف این تنگه خواهد بود. در هر بخشی از این مجموعه که بایستید، پس‌زمینه‌ای متفاوت خواهید داشت، علاوه بر اینکه رد شدن کشتی‌ها و قایق‌های مختلف، ساعتی که در آن عکاسی می‌کنید و آب و هوای آن روز همگی می‌توانند تنوعی بسیار عالی در عکس‌های شما ایجاد کنند.

 

 

۵- باغ فتحیه پاشا

 

 

۵- باغ فتحیه پاشا

 

 

این باغ فاصله زیادی با تنگه بسفور نداشته و شما می‌توانید وقتی برای عکاسی در آن منطقه می‌روید، زمانی نیز کنار گذاشته تا به این باغ زیبا بروید و در کنار رود یا در محیط‌های سرسبز و پر درختش به عکاسی مشغول شوید. محوطه این باغ با درختانی از چنار و کاج پوشیده شده و باغچه‌های گل زیبایی نیز دارد که در فصول بهار تا پاییز پر گل هستند.

 

بی‌نظیرترین مکان‌های تاریخی استانبول؛ ترکیه

 

۶- ایستگاه حیدرپاشا

 

 

 ایستگاه حیدرپاشا

 

 

این ایستگاه را از این نظر از دیگر نقاط حاشیه تنگه جدا کرده‌ایم که نه تنها در فضای بیرونی خود پس‌زمینه‌ای زیباست، بلکه داخلش نیز همچون آتلیه‌ای فوق‌العاده، محلی محبوب برای عکاسی به حساب می‌آید. این ایستگاه تاریخی قطار، یکی از چندین و چند مکان باستانی عالی برای عکاسی است که با پنجره‌های رنگارنگاشان، نوردپردازی جذابی بر روی عکس‌ها داشته آن‌ها را شمایلی ویژه می‌بخشند.

 

 

۷- کاخ خدیو

 

 

کاخ خدیو

 

 

اگر بخواهید کاخ خدیو را برای عروسی در اختیار بگیرید، هزینه‌ای بسیار بالا را باید متحمل شوید، اما برای عکسای در محوطه بیرونی و داخلی آن هزینه‌ی چندانی نباید پرداخت کنید. این کاخ زیبا دارای محوطه‌ای سر سبز و زیبا است و در داخل نیز دکور بندی شاهانه و معماری فوق‌العده زیبایش به شما کمک می‌کند تا بتوانید عکس‌‌هایی زیبا بگیرید. این کاخ در منطقه بیکوز واقع شده و دسترسی به آن بسیار ساده است.۸- تپه‌های کاملیکا

 

 

 تپه‌های کاملیکا

 

 

این منطقه سرسبز در بخش آسیایی استانبول قرار گرفته است و به شما کمک می‌کند جدا از گرفتن عکس‌های زیبا از منطقه‌ای سرسبز، یک نمای پانوراما از استانبول را نیز در پس‌زمینه‌ی عکس‌های خود جای دهید. تپه های کاملیکا هم از آن نقاطی است که محلی‌ها به گرفتن عکس‌های عروسی در آن به شدت علاقه دارند.

 

 

چگونه روزی بی‌نظیر را در استانبول بگذرانیم؟

 

 

۹- ساحل کیلیوس

 

 

 ساحل کیلیوس

 

 

در نهایت اگر می‌خواهید در یک نقطه ساحلی زیبا عکس‌های خود در استانبول را به ثبت برسانید، لباس عروس خود را پوشیده و با یک تاکسی یا ماشین کرایه‌ای خود را به ساحل کیلیوس برسانید. مسلما نباید انتظار عکس‌هایی در حد سواحل تایلند یا مالزی را داشته باشید، اما این گزینه برای استانبول، بهترین نقطه ساحلی برای گرفتن عکس‌های عروسی خواهد بود.

مطالب مرتبط