دیدنی‌های محله‌ی بی‌اغلو و میدان تقسیم؛ استانبول

محله‌ی بی‌اغلو و میدان تقسیم قلب تور استانبول به حساب می‌آیند، جایی که خرید، فرهنگ، هنر، تفریح و رستوران‌ها ساعاتی بی‌نظیر را در این شهر برایتان رقم خواهند زد. در واقع نمی‌شود به استانبول سفر کنید و در خیابان استقلال قدم نزنید یا سوار یکی از ترامواهای قرمز رنگ معروف نشوید.

 

 

beyoglu

 

تنوع فعالیت‌ها و البته مغازه‌ها، کافه‌ها و رستوران‌ها باعث می‌شود هر کس خاطره‌ای متفاوت و در مجموع تجربه‌ای متغیر از رفتن به این مکان داشته باشد و البته احتمالا تنها نقطه مشترکی که همه به آن برسند شلوغی خیابان استقلال خواهد بود. هر کس که به این شهر سفر می‌کند یا حتی بسیاری از اهالی اولین کاری که می‌کنند به سمت این خیابان حرکت می‌کنند و همین باعث می‌شود همیشه پرجنب و جوش و مملو از جمعیت باشد. در این خیابان تعداد بسیاری مرکز خرید، کارگاه، مغازه، رستوران و کافه وجود دارد و به همین خاطر مهم‌ترین بخش میدان تقسیم و البته یکی از مهم‌ترین قسمت‌های کل استانبول به حساب می‌آید.

این محله که در روز و شب پر جنب و جوش‌ترین نقطه استانبول محسوب می‌شود، مسلما نیاز به راهنمایی خواهند داشت تا اگر به استانبول سفر می‌کنید، بدانید دقیقا از کجاها بازدید کنید و وقت خود را صرف کدام قسمت‌هایش نمایید.

 

 

میدان تقسیم

 

 

taksim-square

 

 

هر بخش از تقسیم قصه‌ای زیبا پشت سرش دارد، از خیابان استقلال گرفته تا ایاصوفیه. اسم این بخش از شهر نیز به واسطه روند شکل‌گیری و آب‌انبارهایی که برای شهر ساخته شده بود، تقسیم نام‌گذاری شده است و به مرور بخش‌های جدید و داستان‌هایی که همراهشان بود به آن اضافه گشت. قبل از اینکه تندیس جمهوریت در این مکان نصب شود و اینگونه ستاره‌ی شهر لقب بگیرد، این مکان محل تجمع مردم و برگزاری مراسمات مختلف بود.حالا این میدان با توجه به فضای سبز زیبا، تندیس با شکوه و البته محوریتی که برای این محله دارد، بهترین نقطه برای شروع گردش در این منطقه محسوب می‌شد.

 

 

بی‌نظیرترین مکان‌های تاریخی استانبول؛ ترکیه

 

خیابان استقلال

 

 

خیابان استقلال

 

 

می‌شد تمام این مطلب را به خیابان استقلال اختصاص داد و باز هم چیزی در نهایت برای گفتن می‌ماند. این خیابان همانطور که گفتیم  در طول ۱.۴ کیلومتری‌اش همه چیز در خود دارد. یکی از جذابیت‌های این خیابان که در بدو ورود نگاه شما را به خود جلب می‌کند، ساختمان‌های بسیار زیبایی است که از قرن ۱۹ و اوایل قرن ۲۰ باقی مانده و معماری خاص دوره‌ی عثمانی را به شما یادآوری می‌کند. در این خیابان شما می‌توانید از بوتیک‌های معروف دنیا تا فروشگاه‌های ارزان‌قیمت پیدا کنید، غذاهای خیابانی مختلف سفارش دهید یا به رستوران و کافه‌ها بروید، از کلیساها یا بناهای مذهبی دیگری همچون ارمنی گریگوری بازدید کنید و یا حتی در معدود مراکز سرگرمی‌اش به تفریح و خوش‌گذرانی مشغول شوید.

 

 

istiklal-street

 

 

غیر از خرید  سوغاتی و رستوران گردی، تماشای اجراهای موسیقی خیابانی در خیابان استقلال می‌تواند یکی از بهترین خاطرات شما از این منطقه را رقم بزند. ترکیبی از زیبایی‌های بصری خیابان با هنرمندی هنرمندانی که بعضا از کشورهای مختلف به این مکان می‌آیند، روزی متفاوت را برایتان رقم خواهد زد.

 

 

خیابان فرانسوی

 

 

خیابان فرانسوی

 

 

این خیابان که با فاصله کمی از خیابان استقلال قرار گرفته تا سال ۲۰۰۴ به عنوان خیابان الجزایر شناخته می‌شود و بعد از آن اسمش را به خیابان فرانسوی تغییر دادند. یکی از بهترین نقاط برای خوردن غذاهای بین‌‌المللی در این منطقه آن هم با قیمت مناسب و کفیتی عالی. بیشتر رستوران‌ها در این خیابان میزهای خود را در محیط بیرونی قرار داده‌اند تا بتوانید از فضای زیبای خیابان فرانسوی در استانبول لذت ببرید.

 

 

چگونه روزی بی‌نظیر را در استانبول بگذرانیم؟

 

 

برج گالاتا

 

 

برج گالاتا

 

 

این برج ۶۹.۹ متری، یکی از مهم‌ترین بناهای باستانی استانبول و حتی ترکیه محسوب می‌شود که در این محله واقع شده و شما می‌توانید ابتدا از فضای بیرونی آن دیدن کنید و سپس از پله‌هایش بالا رفته تا از پنجره‌های برج، نمایی ۳۶۰ درجه از زیبایی‌های کل محله بی‌اغلو را به تماشا بنشینید.

 

 

خیابان گوموش سویو و تالیمهانه

 

 

خیابان گوموش سویو و تالیمهانه

 

 

اگر در محلی بی‌اغلو هتلی گرفته باشید، بدون شک در یکی از دو خیابان سکونت خواهید کرد. دو خیابانی که سنگ فرش و زیبا هستند و در عین حال مملو از انواع هتل‌های لوکس و متوسط. به غیر از انواع هتل‌ها، چندین مرکز خرید نیز در امتداد هر دوی این خیابان‌ها مخصوص تالیمهانه وجود دارد، که فرصت‌های بی‌شماری برای خرید از برندهای معتبر جهانی را برایتان فراهم می‌کند. نکته بسیار مهم در مورد تالیمهانه و هتل‌هایی که در آن قرار دارد این است که اگر در آن‌ها سکونت هم ندارید، چند نمونه از بهترین رستوران‌ها را می‌توانید در آن انتخاب کرده و برای صرف شامی لاکچری به این هتل‌ها مراجعه کنید.

مطالب مرتبط