زیباترین پارک‌ها و فضای سبز پکن؛ چین

پکن از شهرهای قدیمی در تور چین است که تاریخی طولانی پشت اسم آن وجود دارد. این شهر برای سالیان متمادی در طول تاریخ این کشور، به عنوان پایتخت سیاسی مرکز فرمانروایی پادشاهان چینی بوده است. به همین دلیل پکن میزبان تعداد زیادی باغ‌های امپریالیستی و پارک‌های جاذب و زیبا است. در کنار این‌ها وجود پارک‌ها و فضای سبز در این شهر شکاف زندگی مدرن و شلوغ با کمبود فضاهای طبیعی را پر می‌کنند. در زیر برخی از بهترین پارک‌های شهر را بررسی می‌کنیم.

 

 

پارک بیهایی

 

 

پارک بیهایی

 

 

پارک بیهایی یکی از نقاط بسیار محبوب پکن برای بومی‌های ساکن این شهر است. این پارک در دور سلسه جین بین سال‌های ۱۱۱۵ تا ۱۲۳۴ باغی سلطنتی بود که در نهایت سال ۱۹۶۱ به اموال ملی تبدیل گشت. این پارک بین سال‌های ۱۹۷۱ تا ۱۹۷۸ به مدت ۷ سال در طول انقلاب فرهنگی، برای استفاده شخصی همسر مائو زدونگ، جیانگ ژینگ از دسترس عموم دور ماند. با این همه پارک بیهایی جاییست که خاطرات زیادی از دوران کودکی پکنی‌ها را زنده می‌کند. معبد برج سفید و دریاچه که به عنوان جاذبه‌های پکن شناخته می‌شوند نیمی از مساحت این پارک را به خودشان اختصاص داده‌اند.

آدرس: 1 Wenjin Street, Xicheng District, Beijing

تلفن: +8610 64033225

 

 

بلوار دیاوئوتای گینکگو

 

 

بلوار دیاوئوتای گینکگو

 

 

درختان این بلوار که در امتداد خیابان گسترده شده‌اند، در تمام طول سال مخصوصا فصول گرم بسیار زیبا هستند اما در پاییز و زمانی که برگ درختان به رنگ طلایی در می‌آیند منظره پارک به شدت تماشایی و پوستری می‌شود. به یاد داشته باشید که اگر به این خیابان می‌روید حتما از آن عکس‌های زیبایی بیاندازید. مطمئنا عکس‌های شما در این بلوار بهترین پست‌های اینستاگرامی‌تان خواهند شد.

آدرس: Sanlihe Road (Outside the east wall of the Diaoyutai State Guesthouse), Xicheng District, Beijing

 

 

مدرن‌ترین کافه‌های پکن؛ چین

 

پارک تیانتان

 

 

پارک تیانتان

 

 

پارک تیانتان که در منطقه دونگچمگ واقع شده عبادتگاه پادشاهان سلسله مینگ و ژینگ بوده است. این پارک که تقریبا چهار برابر شهر ممنوعه وسعت دارد بزرگ‌ترین مجموعه فداکاری ساخته شده در چین باستان است. تیانتان در سال ۱۹۹۸ توسط یونسکو به ثبت میراث جهانی رسید. این پارک در سال ۱۹۱۸ زیر نظر منطقه کومینتانگ به روی عموم مردم گشوده شد. این پارک سرسبز مکانی زیبا برای قدم‌زنی و عکاسی بوده و مردم زیادی برای صرف اوقات فراغت خود به آن می‌روند.

آدرس: 1 Tiantan East Road, Dongcheng District, Beijing

تلفن: +8610 67028866

 

 

پارک دیتان

 

 

پارک دیتان

 

 

پارک دیتان یا معبد زمین توسط امپراطوران سلسله مینگ و ژینگ به خدای زمین اختصاص داده شده بود. البته مدت‌ زیادی است که مراسم‌های  قربانی کردن متوقف شده اما نشانه‌های قابل توجهی از آن برای پکنی‌های امروزی باقی مانده است. همچنین دیتان میزبان بزرگ‌ترین نمایشگاه کتاب پکن هم هست. شما می‌توانید در این پارک قدم بزنید و از محیط سرسبز و نشانه‌های تاریخی، سبک معماری و نقش و نگارهای به کار رفته در آن لذت ببرید.

آدرس: Andingmen Waidajie, Dongcheng District, Beijing

تلفن: +8610 64214657

 

 

کاوش در پارک تاریخی باستانی ریتان با بچه‌ها؛ پکن

 

 

کاخ تابستانی

 

 

کاخ تابستانی

 

 

کاخ تابستانی معروف‌ترین باغ پکن است که سنت و تاریخ سلسله ژینگ را به نمایش گذاشته است. این کاخ که در ابتدا به باغ ژینگ‌یی شناخته می‌شد و زیر نظر امپراطور منطقه ژیانلونگ بود. بخش زیادی از این مجموعه توسط نیروهای مشترک انگلیس و فرانسه ویرانسه ویران شد. در سال ۱۸۸۴ امپراطور دوواگر دیتور داد تا این باغ را مجددا بازسازی کنند تا جایگاه سلطنتی خود را در کنار شهر ممنوعه بازیابد. آنطور که از شواهد پیداست، طراحی مجدد باشکوه باغ بسیار پر هزینه بود و پرنس که مسئول پروژه بود، مبالغ زیادی از بودجه نیروی دریایی را صرف بازسازی آن کرد که این امر تا حدی منجر به شکست چین در جنگ چین و ژاپن در سال ۱۸۹۴ شد. در حال حاضر کاخ تابستانی یکی از بهترین نقاط برای استراحت و تماشای گل‌های زیبای نیلوفر آبی شناخته می‌شود.

آدرس: 19 Xinjiangongmen Road, Haidian District, Beijing

تلفن: +86 62881144

 

 

پارک دینگشان

 

 

پارک دینگشان

 

 

برای طرفداران شهر ممنوعه، پارک دینگشان جاییست که از بازدید آن پشیمان نخواهند شد. این پارک که در حاشیه شمالی شهر ممنوعه قرار گرفته به شما نمایی از پرواز پرندگان و قصر سلطنتی چینی از سلسله‌های چینی مینگ و ژینگ ارائه می‌دهد. طبق شایعات چونگژن آخرین امپراطور سلسه مینگ که تحت تعقیب ارتش شورشی لی زیچنگ بود خودش را از درختی در این پارک حلق آویز کرد.

آدرس: 44 Jingshan West Street, Xicheng District, Beijing

تلفن: +8610 64038098

 

 

این بهترین مراکز ماساژ در پکن را تجربه کنید

 

پارک زیژویوان

 

 

 پارک زیژویوان

 


اگر قرار باشد بین زیباترین پارک‌های پکن رای‌گیری شود بی‌شک پارک زیژویوان مقام اول را کسب خواهد کرد. باغ بامبوی آن مکانی عالی برای پیدا کردن آرامش در دنیای شلوغ امروزی است. مردم به زیژویوان می‌روند تا بهترین عکس‌های اینستاگرامی‌شان را تنها با یک کلیک بیاندازند. قول جالبی در پکن می‌گوید: زوج‌هایی که به پارک زیژویوان می‌روند تا با یکدیگر ازدواج کنند، زوج‌هایی که به پارک زیژویوان تا از هم جدا شوند. در واقع این قول اشاره به جایگاه ویژه این پارک در بین مردم دارد.

آدرس: 35 Zhongguancun South Street, Haidian District, Beijing

تلفن: +8610 88412800

مطالب مرتبط