گرجستان؛ بهترین نقاط تفلیس برای لذت بردن از موسیقی زنده

اجرای برنامه‌های زنده موسیقی در کافه‌ها و رستوران‌های تفلیس امری کاملا طبیعی است. در این شهر معمولا موزیسین‌های جوان و محبوبی که کار خودشان را تازه شروع کرده‌اند به اجرای برنامه زنده می‌پردازند. با توجه به کافه و محل برگزاری اجرا سبک و سیاق گروه‌ها نیز متفاوت است. بنابراین اگر می‌خواهید با تور گرجستان در گوشه‌ای بنشینید و از خوردن نوشیدنی خود در کنار نوای موسیقی لذت ببرید می‌توانید به این نقاط بروید.

 

 

Amqari

 

 

Amqari

 

 

یکی از بهترین نقاط برای لذت بردن از موسیقی گروه‌های محلی در تفلیس است. شما می‌توانید از رنج گسترده غذاها و نوشیدنی‌های این کافه هر چیزی که دوست داشتید سفارش دهید و در فضای صمیمی، دوستانه و دلپذیرش از اجرای زنده موسیقی لذت ببرید.

آدرس: Amqari, 1 Ierusalimi St, Tbilisi, Georgia

تلفن: +995 597 81 72 81

 

 

زازانوا

 

 

زازانوا

 

 

زازانوا یکی از چند نقطه شهر است که در تمام روزهای هفته میزبان اجراهای زنده موسیقی است. احتمالا از اسم این کافه متوجه شده‌اید که گروه‌های محلی جاز به اجرای برنامه در آن می‌پردازند. غذاهای این کافه کاملا اروپایی هستند. با این همه منوی رستوران باعث نمی‌شود مجبور شوید هزینه‌ای اضافی بپردازید. بنابراین هر روزی از هفته که وقت کردید، می‌توانید از شنیدن موسیقی و غذاهای ارزان اروپایی زازانوا لذت ببرید.

آدرس: Zazanova, 2 Revaz Laghidze St, Tbilisi, Georgia

تلفن: +995 322 94 69 05

 

 

معماری‌های برجسته مدرن زمان شوروی در تفلیس

 

 

Drunk Owl

 

 

Drunk Owl

 

 

یکی از کافه‌های تفلیس برای گردشگرانی که سفری مقرون به صرفه در گرجستان را دنبال می‌کنند، انتخابی کاملا مناسب است. درانک ایل با قرارگیری در مرکز تفلیس و در نزدیکی آبانوتوبانی امکان دسترسی بسیار راحتی را از تمامی جهات شهر به شما می‌دهد. البته به نظر می‌رسد با چنین موقعیت بی‌نظیری، منوی کافه مثل دیگر همتایان واقع در مرکز شهر کمی بالا باشد، اما اگر نگاهی به منو بیاندازید متوجه می‌شوید تمامی گزینه‌های درج در آن کاملا مقرون به صرفه هستند.

آدرس: Drunk Owl, 21 Samghebro St, Tbilisi, Georgia

تلفن: +995 599 07 87 98

 

 

Movement Theatre

 

 

Movement Theatre

 

 

علاقه‌مندان به هنر می‌توانند با رفتن مومنت تئاتر از اجراهای زنده تئاتر و موسیقی لذت ببرند. این سالن بزرگ که در سال ۲۰۰۱ به عنوان یک تئاتر مستقل تاسیس شد، حالا میزبان نمایش‌های درام، جنبش‌ها و رویدادها، باله، اجراهای فلکلوریک، هنرهای تجسمی و موسیقی معاصر است. در کوراسیون داخلی این سالن اجرا، از آلات موسیقی برای دیوارها و از شلوارهای جین قدیمی برای صندلی‌ها استفاده شده است. با همین تعریف کوتاه می‌توان توضیح داد که چقدر همه چیز در این سالن خلاقانه و متفاوت است. این سالن سه شنبه‌ها و پنجشنبه‌ها میزبان برنامه‌های جاز است و در جمعه‌ها و روزهای آخر هفته می‌توانید در این سالن به توماشای اجراهای تئاتر مشغول شوید.

آدرس: Movement Theatre, 182 Agmashenebeli Ave, Mushtaidi Garden, Tbilisi, Georgia

تلفن: +995 577 76 66 26

 

 

خوشمزه‌ترین غذای گیاهی گرجستان

 

 

Amber

 

 

Amber

 

 

اگر می‌خواهید از نوشیدنی‌های گوارا و موسیقی جاز لذت ببرید کافه امبر جاییست که باید به آن سر بزنید. شما می‌توانید به این کافه بروید و هر جمعه و شنبه به تماشای اجرای موسیقی موزیسین‌های گرجستانی بنشینید. از منوی کافه نوشیدنی دلخواه با غذایی سبک سفارش دهید و در محیطی دوستانه و صمیمی و با صدای موسیقی به گپ و گفت با همراهانتان مشغول شوید.

آدرس: Amber Bar, 49 David Agmashenebeli St, Tbilisi, Georgia

تلفن: +995 514 49 00 49

 

 

Wagon N7

 

 

Wagon N7

 

 

گرجی‌ها از واگن مشخصا برای واگن‌های قطار استفاده می‌کنند. طراحی داخلی این کافه در همان لحظه ورود علت این نام گذاری را متوجه خواهید شد. طراحی داخلی و مدل مبلمان کاملا از روی کابین قطار الگوبرداری شده است. شما می‌توانید در این کابین جذاب و دنج از غذاهای بین‌المللی خوشمزه با قیمت مناسب و اجرای موسیقی زنده لذت ببرید.

آدرس: Wagon N7, 7 IliaChavchavadze Ave, Tbilisi, Georgia

تلفن: +995 591 74 47 77

 

 

۵ فروشگاه برای طرفداران کتاب‌های بین‌المللی؛ تفلیس

 

 

Jazz Cafe Singer

 

 

Jazz Cafe Singer

 

 

سینگر یکی دیگر از کافه‌های مخصوص جاز در منطقه توریستی تفلیس است. این کافه هم مانند زازانوا هر روزه هفته را به برگزای اجراهای موسیقی جاز از موزیسین‌های گرجستانی می‌پردازد. بنابراین فرقی نمی‌کند چه روزی برنامه‌تان برای رفتن به کافه جور می‌شود شما همیشه می‌توانید از برنامه‌های لذت ببرید.

آدرس: Jazz Café Singer, 8 Sioni St, Tbilisi, Georgia

تلفن: +995 599 89 35 29

 

 

Radio Cafe

 

 

Radio Cafe

 

 

کافه رادیو دقیقا همان چیزی است که از نام آن پیداست، ایستگاه رادیویی ۱۰۴.۵ FM و یک کافه که با هم زیر یک سقف جمع شده‌اند. شما می‌توانید در روزهای جمعه، شنبه و یکشنبه از اجرای گروه‌های موسیقی لذت ببرید، به عملکرد تهیه برنامه در رادیو توجه کنید و از شامی خوشمزه لذت ببرید.

آدرس: Radio Café, 2 Viktor Dolidze St, Tbilisi, Georgia

تلفن: +995 555 59 10 47

مطالب مرتبط