راهنمای گردشگری در محله ببک استانبول

تور استانبول پر از جاذبه‌های توریستی مختلف است. فرقی نمی‌کند کجای این شهر باشید، همیشه در همان محله‌ای که هستید می‌توانید بهترین گردش را تجربه کنید. ساحل بسفور از کوروچشمه تا ساریر محله ثروتمندنشین استانبول گسترده شده است. ببک یکی از محله‌های ساحل بسفور است که میزبان بسیاری از رستوران‌ها، کافه‌ها و بوتیک‌هایی است که سمت و سویی کاملا غربی به خود گرفته‌اند. شما می‌توانید در این محله قدم بزنید، از نمای ساحل لذت ببرید، غذاهای خوشمزه بخورید و برای خریدهای منحصر به فرد بین مغازه‌ها کاوش کنید.

 

 

صبحانه را در مانگری

 

 

صبحانه را در مانگری

 

 

یکی از بهترین نقاطی که می‌توانید در آن صبحانه خوشمزه و مفصلی بخورید و روزتان را با نمای زیبای بسفور شروع کنید، رستوران مانگری است که در طبقه بالای یک ساختمان واقع شده است. احتمالا آخر هفته‌ها، زمانی که افراد زیادی برای خوردن صبحانه به آن می‌روند مجبور باشید برای گرفتن میز کمی صبر کنید مخصوصا میزهای بالکن که از استقبال بیشتری برخوردارند. اما نگران نباشید همیشه پنکیک‌های تازه و خوشمزه، تخم مرغ‌های پخته، مافین‌ها و حتی مواردی همچون کالباس شارژ می‌شوند و تا ساعت‌ها در منو وجود دارند.

آدرس: Bebek Mh., Cevdet Pasa Cd. No:69, 34342 Besiktas/istanbul, Turkey

تلفن: 90 212 263 51 99

 

 

 

از کنسولگری مصر دیدن کنید

 

 

از کنسولگری مصر دیدن کنید

 

 

به صورت تاریخی اگر در نظر بگیریم، عمارت بزرگ و زیبای ولید پاشا در سال ۱۹۰۹ توسط توسط معمار مشهور ایتالیایی Raimondo D’Aronco با ظرافت و شکوه مقابل آب ساخته شد. گرچه این عمارت، در حال حاضر متعلق به کنسولگری مصر در استانبول است. گرچه بازدید از داخل آن مطلقا مقدور نیست مگر کاری اداری داشته باشید، اما هنوز می‌توانید از نمای بیرونی آن عکاسی کنید. این عمارت یکی از زیباترین مناظر ساحلی از دوره عثمانی را ارائه می‌دهد.

آدرس: Bebek Mh., Cevdet Pasa Cd. No:12, 34342 Besiktas/istanbul, Turkey

تلفن: +90 212 324 21 33

 

 

ترکیه؛ بهترین کافه‌های استانبول برای استراحت و انجام کارهای اداری

 

 

در امتداد بسفور قدم بزنید

 

 

در امتداد بسفور قدم بزنید

 

 

یکی از بهترین کارهایی که می‌توانید در قسمت اروپایی بسفور انجام دهید قدم زدن در امتداد ساحل زیبای آن است. مسیر خودتان را از کوروچشمه شروع کنید تا جایی که خسته شوید ادامه دهید. اگر زود خسته می‌شوید و یا نمی‌خواهید خودتان را در پیاده‌روی خسته کنید مسیر کوتاه‌تر برای شما از ببک تا ساحل و سپس مسیر بازگشت و تماشای مناظر زیبایی از تنگه است. در روزهای آخر هفته این مسیر پر از مردمی می‌شود که می‌خواهند از هوای آزاد و قدم‌زنی در نمای زیبای بسفور لذت ببرند. بنابراین اگر از بودن در جمعیت احساس خوبی ندارید بهتر است در طول هفته به این قسمت بروید. بعد از گشت و گذار در بسفور متوجه خواهید شد که هر روز آن بسته به شرایط آب و هوایی رنگ و بویی خاص خودش را دارد.

 

 

در ببک بادام ازمسی غذا بخورید

 

 

در ببک بادام ازمسی غذا بخورید

 

 

بادام ازمسی یکی از معروف‌ترین دسرهای خوشمزه ترکیه است که شما می‌توانید برخی از بهترینشان را در مشهور ببک بادام ازمسی در ببک پیدا بکنید. یکی از آن جعه‌های کرم رنگ وسوسه‌انگیز را بردارید و مطمئن شوید که یکی از نسخه‌های پسته‌ای را هم امتحان می‌کنید.

آدرس: Bebek Mh., Cevdet Pasa Cd. 53/C, 34342 Besiktas/istanbul, Turkey

تلفن: +90 212 263 59 84

 

 

بی‌نظیرترین مکان‌های تاریخی استانبول؛ ترکیه

 

 

برای خرید به ترو (Tru) بروید

 

 

برای خرید به ترو (Tru) بروید

 

 

وقتی ترو اولین شعبه خود را افتتاح کرد به خاطر لباس‌های درجه یک و طیف تی‌شرت‌های امروزی‌اش به سرعت بین جوانان شهر محبوبیت پیدا کرد. پس از این که این عنوان تجاری به خوبی رشد کرد، شعبه‌ای بزرگ در ببک همراه با کافه و کتاب فروشی خودش را در این محله تاسیس کرد. شما می‌توانید بهترین لباس‌های تی‌شرت‌های زنانه و مردانه با جنس‌های نرم و لطیف مثل ژاکت‌های ترمه و پشمی، بلوزهای پنبه‌ای رنگی و موارد بیشتری را در این فروشگاه پیدا کنید و بخرید.

آدرس: Bebek Mh., Kucuk Bebek Cd. 14/1, 34342 Besiktas/istanbul, Turkey

تلفن: +90 212 287 77 40

 

 

شام را در ببک بالیکچی بخورید

 

 

شام را در ببک بالیکچی بخورید

 

 

در طول خیابان بعد از ببک بادام ازمسی شما قدیمی‌ترین رستوران محله که منحصرا به سرو غذاهای دریایی می‌پردازد را پیدا خواهید کرد. اگر توجه کنید متوجه می‌شوید که در طول روز ساکنان محلی و مردم بومی بسیاری برای خوردن غذاهای خوشمزه ببک بالیکچی، به آن می‌روند. اگر تابستان به این رستوران می‌روید، می‌توانید از نسیم میلام شرجی دریا که از پنجره‌های باز آن به داخل می‌وزد هم لذت ببرید و با اشتهای بیشتری ماهی‌های تازه کبابی را نوش جان کنید.

آدرس: Bebek Mh., Cevdet Pasa Cd. 26/A, 34342 Besiktas/istanbul, Turkey

تلفن: +90 212 263 34 47

مطالب مرتبط