خوشمزه‌ترین غذاهای محلی در پاتایا؛ تایلند

وقتی به نقطه‌ای جدید از دنیا سفر می‌کنید، بهتر است از هر جهت که شده تجربه‌ای متفاوت داشته باشید و همه چیز را امتحان کنید. در تور تایلند از دیدن جاهای جدید تا مراورده با مردمی با فرهنگی خاص، در این میان اما خوردن غذاهای محلی هر نقطه از دنیا، یک ماجراجویی لذت‌بخش محسوب می‌شود. مخصوصا که جزایر زیبای تایلند از جمله پاتایا سفر کرده باشید و بخواهید از غذاهای خوشمزه این منطقه بخورید.

 

 

local-food

 

 

برای خوردن غذاهای تایلندی عالی در پاتایا، ما چند رستوران غذاهای محلی را به شما معرفی می‌کنیم تا بتوانید برای شام خود یک انتخاب عالی در این شهر داشته باشید.

 

 

The Glass House

 

 

The Glass House

 

 

از نگاه بسیاری از سایت‌ها و مسافرینی که به پاتایا سفر کرده‌اند، The Glass House یکی از بهترین رستوران‌های این جزیره از بسیاری جهات به حساب می‌آید، اما در میان آن‌هایی که غذای محلی سرو می‌کنند، یحتمل بهترین است. با اینکه کمی غذا خوردن در این رستوران گران به نظر می‌رسد، اما باز هم هر شب میزهایش پر می‌شود و برای رفتن به آن‌جا باید حتما از قبل میز رزرو کنید. به جز میزهای درون سالن که با پنجره‌های شیشه‌ای به دریا دید دارد، بالکنی بزرگ نیز در این رستوران وجود داشته که کاملا مشرف به دریاست. در منو نیز مجموعه‌ای بسیار جذاب از غذاهای دریایی تایلندی و همچنین کیک‌های خانگی وجود دارد. میانگین سفارش غذا در The Glass House چیزی حدود ۲۰۰ تا ۵۰۰ بات خواهد بود.

آدرس: 5/22 Moo 2 , Na Jomtien

 

 

راهنمای بهترین مراکز خرید پاتایا

 

Moom Aroi

 

 

Moom Aroi

 

 

این رستوران در شمال جزیره و نزدیک به بندر ماهیگیری بنا شده که باعث می‌شود منوی آن مملو از غذاهای دریایی تایلندی عالی باشد که همگی از تازه‌ترین مواد اولیه و صید‌های روز تهیه می‌شوند. رستورانی با ظاهر معمولی که در میان محلی‌ها و مسافرینی که بارها به پاتایا سفر می‌کنند، بابت غذاهای دریایی بسیار خوبش با قیمت معقول معروف است. بیش از ۱۰۰ صندلی ۴ تا ۶ نفره در این رستوران تهیه دیده شده که کار گیر آوردن میز را ساده می‌کند، بخشی از این میزها نیز بر روی اسکله‌ای اختصاصی کاملا چسبیده به آب ساخته شده‌اند که هم در طول روز و هم غروب دم، نمایی عالی هنگام غذا به مشتریان ارائه می‌کنند.

آدرس: 83/4 Soi4, Naklua Road, Naklua

 

 

Suttangrak Pattaya

 

 

Suttangrak Pattaya

 

 

تعجب نکنید که تعداد زیادی از رستوران‌های غذاهای محلی، مختص به غذاهای دریایی باشند یا بخش عمده‌ای از منوهایشان را این غذاها پر کنند، در نهایت پاتایا یک جزیره است و صنعت ماهیگیری در آن به شدت پر رونق. با این حال Suttangrak Pattaya کمی متفاوت نسبت به دیگر رستوران‌هاست و به عنوان یکی از برترین رستوران‌های توریستی در تایلند، چندین و چند بار برنده جایزه شده است. یکی از غذاهای معروف آن که به نوعی امضای Suttangrak Pattaya محسوب می‌شوند کلم سرخ شده همراه با سس ماهی، خرچنگ آبی خوابانده شده در سس خاص و صدف و کمی گوشت‌های مختلف گیاهی به همراه لیمو است. به هیچ وجه این غذای عالی را در این رستوران شناخته شده از دست ندهید.

آدرس: 99 Moo 1, Jomtien Beach Road, Na Jomtien

 

 

اقامتگاه‌های خانوادگی با جذاب ترین سرسره های آبی در پاتایا

 

 

Lungsawai Seafood

 

 

Lungsawai Seafood

 

 

بیش از ۳۰ سال است که این رستوران در این گوشه ساحل پاتایا جا خوش کرده و همیشه نزد مردم محلی و در سال‌های اخیر در نزد گردشگران پرطرفدار بوده و هست و به همین خاطر همیشه تمام میزهایش پر از مشتریانی‌ست که انواع غذاهای دریایی را سفارش داده و با تماشای نمای زیبایی از دریا به صرف آن مشغول می‌شوند. انواع خرچنگ‌هایی که در Lungsawai Seafood سرو می‌شوند از جمله دلایل معروفیت و محبوبیت این رستوران به شمار می‌آیند که غذاهایی عالی با قیمتی مناسب در فضایی ایده‌آل ارائه می‌کند.

آدرس: 31/1 Moo 1, Jomtien Beach Road, Na Jomtien

 

 

Ruen Thai Restaurant

 

 

Ruen Thai Restaurant

 

 

وقتی برای اولین بار به این رستوران تایلندی مراجعه می‌کنید، با خود فکر خواهید کرد که به مکانی نسبتا لوکس رفته‌اید که تنها برای گردشگران تهیه دیده شده و غذاهای گرانی دارد، در صورتی که Ruen Thai  با آن دکور جذاب، برنامه‌های نمایشی و موسیقی هر شب و غذاهای بسیار خوبش، قیمت‌های نبستا مناسبی در منو گنجانده که به همین خاطر جدا از گردشگران، افراد محلی زیادی نیز برای صرف شام به آن مراجعه می‌کنند. سعی کنید برای صرف شام، ساعت ۹ تا ۱۰ را انتخاب کنید و البته قبلش میز رزرو کنید تا در حین صرف شام، به تماشای نمایش رقص و آوازی که در سالن اصلی آن برگزار می‌شود نیز باشید. اردک کاری تایلندی، مرغ مخصوص و غذاهای محلی اصیل این رستوران یک تنوع بسیار خوب نسبت به دیگر رستوران‌های محلی پاتایا است که عموما به غذاهای دریایی اختصاص دارند.

آدرس: 485/3 Pattaya 2nd Road, South Pattaya

مطالب مرتبط