بهترین رستوران‌های حلال و ارزان قیمت در پکن

در تور چین می‌بینید که آشپزی در پکن و در غذاخوری‌های آن معمولا ترکیبی از غذاهای چینی، غذاهای سلطنتی و همچنین غذاهای حلال را شامل می‌شود. علاوه بر این در سال‌های اخیر پکن شاهد رشد افتتاح رستوران‌هایی در گوشه و کنار خود بوده. همچنین به واسطه مسائل تجاری، علمی و دانشگاهی، پای مسلمان بیش از پیش در چین و به خصوص پکن باز شده است و همین موضوع رواج بیشتر نشان حلال را در پی داشته است. از این جهت انتخاب رستوران به خودی خود کاری بس دشوار خواهد بود. حال چه بسا که ما معمولا به خاطر آموزه‌های دینی و توصیه‌هایی که شده به هر رستورانی برای سرو غذا مراجعه نمی‌کنیم. بنابراین احتمالا یکی از دغدغه‌های شما در این شهر وسیع و هزار رنگ پیدا کردن رستورانی با نشان حلال باشد. کار جایی با سختی بیشتر مواجه خواهد شد که در محیطی ناآشنا و بیگانه به دنبال رستوران حلال قیمت مناسب باشید. جای هیچ نگرانی‌ای نیست ما در این مقاله به شما بهترین رستوران‌های ارزان قیمت حلال در پکن را معرفی خواهیم کرد.


هانگ بین لو

 

 

هانگ بین لو

 

 

 در سفر به چین حتما به هانگ بین لو سری بزنید این رستوران که در سال ۱۸۵۳ در پکن افتتاح و به عنوان بهترین رستوران سرو غذای اسلامی شناخته می‌شد و شهرتی در حد رستوران کوانجود در میان تمام رستوران‌های اردک کبابی پکن داشت. این رستوران در اصل در تیانجین واقع شده بود که به دعوت دیپلمات چینی ژو انلای در سال ۱۹۵۰ به پکن منتقل شد. شاید به خاطر تجارب حضور در ناحیه ساحلی تیانجین است که غذاهای دریایی آن به خصوص ماهی‌های رودخانه‌ایش زبان‌زد خاص و عام است. البته دیگر غذاهای آن از جمله غذاهای گوشت گاو و گوسفند نیز از عطر و طعم فوق‌العاده‌ای برخوردارند. این رستوران با توجه به قدمت و سابقه خود از منوی بسیار ارزان قیمتی برخوردار بوده و قطعا یکی از بهترین انتخاب‌ها خواهد بود.

آدرس: 11 Zhanlanguan Road, Xicheng District, Beijing, China

 

 

مودِلو

 

 

مودِلو

 

 

این رستوران در طبقه اول یک مجتمع مسکونی در نزدیکی خیابان نیوجی که به عرضه غذاهای حلال شهرت دارد، واقع شده است. مودلو را می‌توان یکی از بهترین مکان‌های سرو اردک کبابی حلال در کل پکن دانست. همچنین در غذاهای آن از جمله کباب گوشت بره به سیخ کشیده و دم گوساله حلقه شده است که گرچه در بین چینی‌ها کمتر شناخته شده باشد اما طعم بی نظیر و لذیذی دارد. این رستوران نه چندان بزرگ هم با بهترین قیمت ممکن منوی خود را ارائه داده است.

آدرس: 18 Jiaozi Hutong, Guang’anmen Neidajie, Xicheng District, Beijing, China

 

 

۵ رستوران درجه یک، دیدنی و خوشمزه‌ی شانگهای

 

 

لیشائو لاشائو بینگ

 

 

لیشائو لاشائو بینگ

 

 

یکی از بهترین رستوران‌های ارزان قیمت در کل پکن، لشائو لاشائو بینگ است که به غذاهای لذیذش شهرت دارد. شما ممن است در خیابان‌های پکن رستوران‌های حلالی برای سرو گوشت بیابید اما هیچ کدام آن‌ها به اندازه لیشائو لاشائو بیگ که در نزدیک خیابان چائویانگ شمالی واقع شده شهرت ندارند. بنابراین اگر تصور می‌کنید در بدو ورود با عده‌ای عرب و یا هندو و ترک مواجه خواهید شد، سخت در اشتباهید. این رستوران با ظرف مخصوص گوشت گاو خود بین تمام مردم از محبوبت خاصی برخوردار است.

آدرس: 10-11, 1 Minzu Jiayuan, Chaoyang Beilu, Chaoyang District, Beijing, China

 

 

جوبئو یوآن

 

 

جوبئو یوآن

 

 

وقتی از یهترین رستوران‌های حلال در پکن صحبت می‌کنیم، باید گوشت کباب زغالی گوسفند که روی میز پخته می‌شود را اول از همه امتحان کرد، اما وقتی صحبت از رستوران‌های خوب کباب زغالی به میان می‌آید قطعا هیچ کدام بهتر از جونئو یوآن نیستند. تکه‌های گوشت گوسفند که با دست خرد شده‌اند با ظاهر صورتی و تازه خود، طعمی لذیذ و به یادماندنی دارند. همچنین نان گنجد این رستوران بسیار پرطرفدار بوده و مهمانان می‌توانند تعداد محدودی را برای خود سفارش دهند. به خاطر محبوبیت رستوران و پرشدن تمامی میزها بهتر است قبل از رفتن برای رزو میز اقدام نمایید.

آدرس: 5-2 Shanye Building No.1, Niujie Xili, Xicheng District, Beijing, China

 

 

آشیا

 

 

آشیا

 

 

همانطور که قابل حدس است در پکن رستوران‌های حیاط‌‌دار سنتی به وفور وجود دارد. اما شاید پیدا کردن رستورانی با آشپزی شینجانگ (منطقه‌ای در شمال غربی چین) همراه با حیاط سنتی چینی کار راحتی نباشد. همچنین شما می‌توانید برای سرو غذا از اتاقک‌های خصوصی استفاده کرده و در محیطی جدا از عموم، و یا در حیاط عمومی، در کنار دیگران و با حس آزادی بیشتر از غذای خود لذت ببرید. از محبوب‌ترین غذاهای این رستوران می‌توان به کباب گوشت گاو و بره، غذای کلاسیک شینجانگ و بشقاب خوراک مرغ نام برد. غذاهای شینجانگ به وسیله خدمه خونگرم و خوش‌رویی سرو می‌شود که تضمین کننده بازگشت مجدد شما به این رستوران خواهد بود. همچنین آشیا مانند دیگر رقیبان خود غذاهای لذیذش زا قیمتی بسیار نازل ارائه می‌دهد.

آدرس: 29 Suzhou Street, Haidian District, Beijing, China

 

 

رستوران دانشگاه زبان و فرهنگ پکن

 

 

رستوران دانشگاه پکن

 

این رستوران نمونه بارز جمله معروف "یک کتاب را نباید از ظاهر آن قضاوت کرد" است. اگر چه این رستوران به طور رسمی سوپرمارکت و غذاخوری دانشگاه محسوب می‌شود اما شهرت خوبی در میان غذاخوری‌های پکن برای طعم واقعی و قیمت پایین دارد.

آدرس: 15 College Road (Xueyuan Lu), Haidian District, Beijing, China

مطالب مرتبط