بهترین نقاط گرجستان برای چادر زدن و کمپ کردن

گرجستان با داشتن نقاط طبیعی زیبا و شگفت‌انگیز یکی از مقاصد ایده‌آل برای طبیعت دوستان و عاشق گردش و کمپینگ است. در این کشور می‌توانید در کجا که دلتان می‌خواهد چادر به پا کرده و بساط تفریح و گردش را به راه بیاندازید. در ساحل، دامنه کوه‌ها، زیر پل و یا در کنار دریاچه‌ای زیبا، هر چیزی که اراده کنید مقدور است. تقریبا تمام گرجستان در کمپینگ در دسترس است و هیچ قانون سختگرانه‌ای وجود ندارد. با این همه برخی نقاط چشمگیرتر هستند. در تور گرجستان هم می توانیداین تجربه را داشته باشید.

 

 

کمپ زتا

 

 

کمپ زتا

 

 

کمپ زتا در جوتا در منطقه کازبگی و در ارتفاع ۲۳۰۰ متری از سطح دریا و فصله ۲۰۰ کیلومتری از پایتخت قرار گرفته است. منطقه زتا یکی از چندین اردوگاه بسیار راحت در گرجستان با امکاناتی مثل برق، جایگاه چادر، آب گرم و کلبه‌های کوچک است. شما در این اردوگاه می‌توانید صبحانه، ناهار و شامی کاملا ارگانیک و طبیعی بخورید. برای رسیدن به این منطقه ابتدا از جوتا سوار مینی‌بوس شوید و بعد حدود ۹۰۰ متر را تا اردوگاه پیاده‌روی کنید.

آدرس: Juta, Mountain Chaukhebi Rd, Juta

 

 

استپانتسمیندا

 

 

استپانتسمیندا

 

 

استپانتسمیندا یکی دیگر از مکان‌های عالی برای کمپینگ در منطقه کابزگی است. به هر طرف این شهر که بچرخید نمایی از کوه‌ها را می‌بینید که شما را محاصره کرده‌اند. برجسته ترین کوه این منطقه، کوه کازبگی، واقع در غرب شهر است. این کوه دومین نقطه بلند در شانی است که ارتفاعی معادل ۴٫۴۵۱ متر بالاتر از سطح دریا دارد. جاذبه اصلی این روستا کلیسای تثلیث گرگتی با ارتفاع ۲۱۷۰ متر بالاتری از سطح دریا در دامنه کوه کازبگی است. شما در سکوت این منطقه، زیبایی کلیسا و دامنه‌های باشکوه کوهستانی‌اش از هر انرژی منفی و استرس‌زایی دور می‌شوید و در خلایی عمیق و خوشایند غوطه‌ور می‌شوید.

آدرس: Stepantsminda, Kazbegi Municipality

 

 

 

راهنمای گردشگری به شهر‌های زیبای گرجستان

 

 

دریاچه پاراوانی

 

 

دریاچه پاراوانی

 

 

دریاچه پاراوانی یکی از مناطق آتشفشانی در ارتفاع ۲٫۰۷۳ متر از سطح دریا است که دارای مناظر دیدنی بسیار زیبایی است. شما می‌توانید در اطراف این دریاچه کمپ کنید و از هوای پاکیزه و مطبوع آن لذت ببرید. مناظر زیبای اطراف نیز برای تماشا و عکس‌برداری یکی از موهبت‌های منطقه است. شما می‌توانید در این ناحیه به گردش و تفریح بپردازید پوشش‌های جنگلی را کاوش کنید و از پرواز معدود پرندگان دیدن کنید. البته توجه داشته باشید که در ماه‌های سرد سال سطح دریاچه یخ می‌بندد و منطقه در سرما فرو می‌رود. بنابراین بهتر است بازدید و گردش در پاراوانی را به تابستان موکول کنید.

آدرس: Paravani Lake, Samtske-Javakheti, Georgia

 

 

دریاچه‌های توباوارچخیلی

 

 

دریاچه‌های توباوارچخیلی

 

 

دریاچه‌های توباوارچخیلی که اغلب به توبا شناخته می‌شود در منطقه سامگرلی قرار گرفته است. این دریاچه و سطح درخشانش شهرت زیادی دارد به طوری که مردم محلی آن را دریاچه نقره‌ای هم می‌نامند. پیاده‌روی به سوی دریاچه‌ها به شدت خطرناک و دشوار است و برخی مناظق را فقط می‌توان با راهنما رفت. اما اگر فقط می‌خواهید از گردشی بی‌دردسر لذت ببرید و کمپی راحت را تجربه کنید می‌توانید در قسمت‌های اولیه مسیر بمانید. اما اگر توانستید و به بالاتر راه پیدا کردید تردید نداشته باشید که با بی‌نظیرترین مناظر پوستری ممکن روبرو خواهید شد.

آدرس: Tobavarchkhili Lakes, Samegrelo-Zemo Svaneti, Georgia

 

 

 

زیبا‌ترین فستیوال‌های سنتی و خاص در گرجستان

 

 

توشتی

 

 

توشتی

 

 

این منطقه از گرجستان که دارای برج‌های دفاعی قرون وسطایی است از سرسبزترین نواحی این کشور نیز شمرده می‌شود. توشتی در تپه‌های شمالی کوه‌های قفقاز بزرگ و هم مرز با چچن و داگستان از یک طرف و با کاختی و خروسورتی از طرف دیگر واقع شده است. اگر می‌خواهید مناطقی کاملا بکر و دست نخورده گرجستان را شاهد باشید حتما رفتن به توشتی را در برنامه سفرتان بگنجانید. قله کوه توشتی جایی است که می‌توانید زیباترین و چشمگیرترین مناظر منطقه را ببینید. به یاد داشته باشید که عکاسی از محبوب‌ترین فعالیت‌های گردشگران غیرحرفه‌ای و عکاس در این منطقه است.

آدرس:  Tusheti National Park

 

 

بچورنا

 

 

بچورنا

 

 

بچورنا با ارتفاعی معادل ۲۳۴۵ بالاتر از سطح دریا، نه تنها در گرجستان بلندترین نقطه مسکونی محسوب می‌شود بلکه در کل اروپا نیز یکی از بلندترین مکان‌ها شمرده می‌شود. بچورنا در گومتساری جورج واقع شده است، و مناظری به شدت زیبا و نفسگیر ارائه می‌دهد. خوبی این منطقه و کمپ زدن در آن اینست که همه چیز به دلیل مسکونی بودن به شما نزدیک و در دسترس است. مواد غذایی، ذخیره برق و حتی اگر جایی برای ماندن نیاز داشتید برای شما محیا خواهد بود.

آدرس: Bochorna

 

 

بهترین جاذبه‌های دیدنی گرجستان در تابستان

 

 

داتویسجواری در خوسورتی

 

 

داتویسجواری در خوسورتی

 

 

داتویسجواری در خطه کوه‌های قفقاز و در منطقه اداری توشتی و در ارتفاع ۲٫۶۷۶ متر بالاتر از سطح دریا واقع شده است. خاک این منطقه از فرسایش یکی از قدیمی‌ترین کوه‌های زمین با قدمتی که به ماقبل تاریخ می‌رسد از با ارزش‌ترین قسمت‌های گرجستان محسوب می‌شود.  در دامنه این بخش کوهستانی مسیرهای باریک پیاده‌روی وجود دارد که کار کاوش و گشت‌زنی را برای شما راحت می‌کنند. شما می‌توانید در دامنه‌های چمنزار این منطقه پیاده‌روی کنید و از برخی بلندی‌های ملایم آن بالا بروید.

آدرس: Datvisjvari pass, Zhinvali-Barisakho-Shatili

مطالب مرتبط