بهترین بازارهای دست‌فروشی در بلگراد؛ صربستان

یکی از چیزهایی که می‌تواند در طی سفر با تور صربستان گردشی فوق‌العاده به شما هدیه دهد بازارهای دست‌فروشی در صربستان به عنوان گنجینه‌ای از فرهنگ و سنت مردم پر از ویژگی‌های قابل توجه است. به علاوه شما می‌توانید اجناس قدیمی دست دوم و عتیقه‌جات جذاب صربی را بین لوازم پیدا کنید و یا برای خرید سوغاتی بین دست‌سازهای ارزان‌قیمت جستجو کنید. شما می‌توانید در این بازارها بگردید روابط روزمره مردم بومی را از نزدیک تماشا کنید. ما در اینجا ۴ بازار برتر دستفروشان بلگراد را بررسی می‌کنیم.

 

 

بازار دستفروشان زمون

 

 

zemun

 

 

شما می‌توانید اصلی‌ترین بازار دستفروشان بلگراد را در منطقه سحرانگیز زمون پیدا کنید که خود به تنهایی شهری کاملا با اقلام متنوعی از اجناس است. بازار دستفروشان زمون نه تنها بهترین بازار بلگراد بلکه به عنوان بهترین نمونه نوع خود در کشور شناخته می‌شود. بازار زمون روزهای یکشنبه و قبل از ساعت ۱۰ صبح باز می‌شود. شما می‌توانید در این بازار از لوازم مختلفی مثل لباس‌های دست دوم در هم بر هم، طیف زیادی از کتاب‌های دست دوم، صفحات قدیمی موسیقی و وسایل الکترونیکی کهنه و مربوط به زمان شوروی را می‌توانید به راحتی پیدا کنید. شما می‌توانید به راحتی با فروشندگان تا جای ممکن چانه بزنید. همانطور که می‌دانید بلگراد بازارهای دستفروشی دیگری هم ارائه می‌دهد که بعد از بازار زمون در رتبه‌های بعد در این شهر قرار می‌گیرند.

 

 

بازار دست‌فروشان نیس

 

 

nis

 

 

نیس یکی دیگر از شهرهای مهم صربستان است که بازدیدکنندگان بعد از بلگراد به سمت آن حرکت می‌کنند. با این که بیشتر بازارهای دستفروشان منطقه بالکان در بیرون برپا می‌شوند و معمولا پیدا کردن آن‌ها سخت است اما در مورد نیس این مساله صدق نمی‌کند. نیس به عنوان سومین شهر بزرگ این کشور بازار دستفروشانش را درست در مقابل بزرگ‌ترین جاذبه گردشگری شهر یعنی مقابل قلعه مجلل مشرف به رودخانه نیساوا برپا می‌کند. این ویژگی برجسته باعث می‌شود تا مردم مثل آهن‌ربا جذب این بازار شوند. بعضی چیزها در نیس کمی متفاوت انجام می‌گیرد، به همین دلیل بهتر است یکشنبه صبح را زود از خواب بیدار شوید و خودتان را به این بازار برسانید تا با چشم‌های خودتان همه چیز را از نزدیک شاهد باشید. به احتمال قوی لوازم جذاب زیادی را پیدا می‌کنید که نسبت به آن‌ها علاقه دارید. همچنین در صورت گشنگی می‌توانید از بهترین کباب‌های گوشت شهر در این بازار پیدا کنید و بخرید.

 

 

 

بهترین کافی شاپ‌های مقرون به صرفه در محله درکل بلگراد

 

 

بازار دستفروشان کالنیک

 

 

بازار دستفروشان کالنیک

 

 

اگر می‌خواهید با یکی از بزرگ‌ترین بازارهای بلگراد که به صورت تمام هفتگی در این شهر برگزار می‌شود آشنا شوید باید به کالنیک بروید. هزاران نفر در طول هفته به این بازار می‌روند تا اقلام موزد نیاز روزمره‌شان را در آن رفع کنند. اگر به این بازار بروید می‌بینید که طیف وسیعی از سبزیجات، میوه‌ها، ترشی‌جات و محصولات محلی در آن با قیمتی مقرون به صرفه عرضه می‌شود. البته بازار دستفروشان کالنیک در اصل بازاری سنتی نیست و شما می‌توانید در آن غرفه‌های متنوع بسیاری را پیدا کنید. صنایع دستی، لوازم دست‌ساز خانگی، لباس‌های ارزان قیمت، لباس‌های دست دوم، وسایل خانگی و لوازم قدیمی مربوط به زمان استعماری از دیگر لوازم موجود در بازار هستند. یکی از بهترین جاهایی که شما می‌توانید فرهنگ بومی مردم را تماشا کنید این بازار و تماشای داد و ستد مردم است. احتمالا در حین گردش با گردشگران عکاسی روبرو شوید که به امید عکس‌هایی استثنایی به دنبال زاویه‌ای بی‌نظیر هستند. اگر احساس گرسنگی کردید از غذاهای خانگی خوشمزه‌ای که در غرفه‌ها به فروش می‌رسند چیزی بخرید و نوش جان کنید. یکی از برترین مزیت‌های این بازار این است که دیگر لازم نیست به خودتان زحمت دهید تا یکشنبه صبح زود برای گردش در بازار از تخت‌تان جدا شوید بلکه هر زمان که بروید بازار برقرار است.

 

 

سوبتیکا

 

 

سوبتیکا

 

 

شهرستان شمالی سوبتیکا به عنوان یکی از زیباترین مناطق کل منطقه روزهای یکشنبه میزبان بازار دستفروشان سوبتیکا است. مردم زیادی در این بازار هفتگی گرد هم جمع می‌شوند و به داد و ستد، و معامله می‌پردازند. انتظارتان را از چنین بازار سنتی وسیعی پایین بیاورید زیرا در آن نظم و انظباتی وجود نداشته و کاملا شکل و ظاهری سنتی دارد. اگر صبح یکشنبه بیکار هستید و نمی‌دانید دقیقا چه کنید رفتن به این بازار راه حلی عالی برای سرگرم شدن است.

مطالب مرتبط