معروف‌ترین جاده‌های دیدنی برای دوچرخه‌سواری در ترکیه

همانطور که می‌دانید یکی از فعالیت‌های پرطرفدار گردشی دوچرخه ‌سواری است که در مناطق مختلف توریستی، گردشگران زیادی یک روز خود را به آن اختصاص می‌دهند. تور ترکیه هم از این قائله مستثنا نیست و اگر چه حتی بزرگ‌ترین شهرهای آن هم، مانند استانبول وآنکارا در مسیرهای دوچرخه‌ سواری شهرت ندارد اما باز هم مسیرهای زیبایی در سراسر این کشور گسترده شده است. ترکیه با داشتن مناظر زیبا و شگفت‌انگیز طبیعی و سواحل زیبا در کنار خرابه‌های باستانی و شگفت‌انگیز خود یکی از بهترین نقاط برای گردش و تفریح با دوچرخه در کنار عزیزان است. ما در این بخش به معرفی برخی از بهترین و محبوب‌ترین جاذبه‌های دیدنی مناسب دوچرخه ‌سواری می‌پردازیم.

 

کاپادوکیا

 

 

کاپادوکیا

 

 

کاپادوکیا که خوب از جاذبه‌های گردشی ترکیه محسوب می‌شود، دارای دیدنی‌های تاریخی و طبیعی بوده و به همین دلیل گردشگران زیادی به این منطقه سفر می‌کنند. نوشهیر یکی از شهرهای ترکیه است که بر روی تپه‌ای واقع شده و مسیر ۴۳ کیلومتری آن از آوانُس شروع شده و از طریق روستای گورمه و ارتاهیسار ادامه پیدا کرده و در مصطفی پاشا به پایان می‌رسد. در طول مسیر دوچرخه ‌سواری در این منطقه دودکش‌های سحرانگیز کاپادوکیا نگاه تحسین برانگیز شما را به خود جذب می‌کنند. در طول مسیر شما مجبور خواهید شد برای بازدید از شهر زیر زمینی باستانی آن قدری توقف کنید.

آدرس: Cappadocia, Turkey

 

 

بویوک آدا

 

 

بویوک آدا

 

 

جزیره بویوک آدا یکی از مناطق بسیار زیبا و بی‌نظیر تور استانبول است که هم از زیبایی شهری و هم جاذبه طبیعی چیزی کم ندارد. شاید جالب باشد که بدانید در بیوک آدا هیچ ماشینی وجود نداشته که هیچ، حتی اجازه تردد ندارند. بیشترین چیزی که در این منطقه به چشم می‌خورد دوچرخه و کالسکه است. این منطقه که در تقسیم‌بندی استانبول قرار گرفته یکی از بهترین مکان‌های انجام دوچرخه‌ سواری است. شما می‌توانید دوچرخه‌تان را با کشتی به این منطقه برده و در غیر این صورت از ده‌ها غرفه کرایه دوچرخه که در سطح شهر پراکنده هستند یکی را به سلیقه خود انتخاب کرده و کرایه کنید. قطعا گشت و گذار و دوچرخه‌ سواری در بین خانه‌های ترکی و تماشای مناظر طبیعی تجربه‌ای به یادماندنی خواهد بود.

آدرس: Büyükada, Istanbul, Turkey

 

۹ سوغاتی مشهور ترکی که بهتر است یادگاری ببرید

 شبه جزیره کاپیداگ

 

 

 شبه جزیره کاپیداگ

 

 

کاپیداگ در حقیقت یک شبه جزیره محاصره در آب است که به غیر از سواحل دور تا دور آن باقی مناطقش را تپه‌ها و ارتفاعات سرسبز پوشانده است. تجمیع همین ویژگی‌های منحصر به فرد باعث شده تا یکی از بهترین مناطق دوچرخه ‌سواری ترکیه را به خود اختصاص دهد. این مسیر ۹۵ کیلومتری از برخی از بکرترین سواحل کل ترکیه گذر و مناطق طبیعی زیبا گذر می‌کند. این مسیر پس از طی محوطه اطراف جزیره در اِردِک پایان می‌گیرد. لازم به ذکر است که جدای از دوچرخه ‌سواری امکان شنا در برخی قسمت‌های امن آن نیز امکان‌پذیر می‌باشد. بنابراین برای یک ماجراجویی فوق‌العاده بازدید از این منطقه را قلم نیندازید.

آدرس: Erdek, Turkey

 

 

شبه جزیره فتیه

 

 

شبه جزیره فتیه

 

 

هر چقدر از زیبایی‌های ترکیه بگوییم باز هم جایی هست که به توان از آن نام برد. یکی از مناطق بسیار زیبا در ترکیه شبه جزیره فتیه است که دقیقا همانند کاپیداگ از تلفیق سواحل آبی و زیبا در کنار تپه‌ها و ارتفاعات سرسبز برخوردار بوده با این تفاوت که مسیر دوچرخه‌ سواری آن بسیار کوتاه‌تر از کاپیداگ است. این جاده ۱۸ کیلومتری برای افرادی که دوست دارن در مسیرهای کوتاه دوچرخه‌ سواری کرده و زودتر به مقصد برسند مناسب است. این مسیر که یکی از زیباترین سواحل ترکیه است، از فتیه آغاز شده و در طول مسیر خود از کایاکوی گذشته و مجددا در فتیه پایان می‌پذیرد. همچنین این شبه جزیره با داشتن امکاناتی نظیر غواصی و پاراسل ماجراجویی تمام عیاری را به شما پیشنهاد می‌کند.

آدرس: Fethiye, Turkey

 

 

مشهورترین دیدنی‌های استانبول که گردشگران را جذب می‌کند

 

شبه جزیره بوزبوران، مارماریس

 

 

شبه جزیره بوزبوران، مارماریس

 

 

یکی دیگر از مسیرهای فوق‌العاده دوچرخه ‌سواری در منطقه‌ای ساحلی در شبیه جزیره بوزبوران واقع شده است، و برخلاف مسیر شبه جزیره فتیه، بوزبوران از مسیری کاملا آسفالته و صاف برخوردار است. این مسیر بسیار زیبا با منظره حاشیه دریا از مرکز شهر مارماریس شروع شده و با گذر از روستاهای کوچک و سرسبز و برخی سوار جذاب و بی‌نظیر، مجددا به مارماریس رسیده و در همان جا به پایان می‌رسد. این مسیر ۱۰۶ کیلومتری زیبا با وجود روستاهایی که بر سر راه خود دارد برای تفریح و ورزش مکانی محبوب در بین گردشگران دوچرخه‌ سوار غیر حرفه‌ای است.

آدرس: Marmaris, Turkey

 

 

 ساحل آنتالیا

 

 ساحل آنتالیا

 

 

تور آنتالیا را بیشتر به سواحل زیبا و تفریحات آبی آن می‌شناسند اما شاید بد نباشد که بدانید در این شهر توریستی و شلوغ که یکی از مقاصد محبوب مردم سراسر دنیا برای تعطیلات است، بیش از ۸۰ مسیر دوچرخه سواری بین مناطق طبیعی آن از جمله کوه‌ها و سواحلش وجود داشته که زیبایی‌های منحصر به فرد خودشان را دارند. یکی از دلچسب‌ترین و چالش برانگیزترین مسیرهای این منطقه برای گردشگران ماجراجو، مسیر ۲۱ کیلومتری است که از کنیالتی آغاز شده و مستقیما از مناطق کالچی، ددمان و آبشارهای دودن عبور می‌کند، است. پس از دوچرخه سواری و خستگی ورزش روزانه حتما بهترین خوراکی‌های آنتالیا که باید امتحان کنید را بخوانید. 

آدرس: Antalya, Turkey

مطالب مرتبط