بهترین مسیر‌های پیاده‌روی و کوه نوردی در اطراف کوالالامپور؛ مالزی

کوالالامپور شهری توسعه یافته و شلوغ است که شهرداری جاهای مختلفی برای تفریح و گردش مردم در نظر گرفته. یکی از این موارد جنگل‌ها و پارک‌های داخل شهر است که نه تنها شما را از شلوغی خیابان‌ها دور می‌کنند بلکه در تعادل هوای شهر نقش مهمی ایفا می‌کنند. با این همه خیلی بهتر است برای لمس بهتر جنگل‌های گرمسیری و مناظر زیبا در تور مالزی به اطراف کوالالامپور و به بهترین نقاط گردشی آن بروید.

 

 

جنگل اکوپارک کوالالامپور

 

 

جنگل اکوپارک کوالالامپور

 

 

پارک جنگلی کوالالامپور که در مرکز شهر و در زیر برج کوالالامپور قرار گرفته یکی از بهترین نقاط شهر برای وقت گذارنی در طبیعت و پیاده‌روی و کاوش است. این جنگل سر سبز وسیع از قدیمی‌ترین ذخایر طبیعی شهر است که با امکانات رفاهی‌اش به مقصدی محبوب بین خانواده‌ها تبدیل شده است. شما می‌توانید بر روی پل معلق ۲۰۰ متری قدم بزنید نمایی از KL Skyline را تماشا کنید. مجموعه‌ی تمامی این ویژگی‌ها باعث شده چه مردم بومی و چه گردشگر همیشه برای رفتن به این پارک جنگلی مشتاق باشند.

آدرس: Jalan Puncak, Kuala Lumpur Kuala Lumpur, Wilayah Persekutuan Kuala Lumpur, 50250, Malaysia

 

 

تپه بروگا

 

 

تپه بروگا

 

 

شک نداشته باشید که تماشای طلوع آفتاب بر فراز این تپه ارزش آن را دارد که صبح را زود از خواب بیدار شوید و برای رفتن به آن کوله بارتان ببندید. بروگا یکی از محبوب‌ترین نقاط دره کلونگ است که با صعود به آن نه تنها از مناظر شگفت‌انگیزی دیدن می‌کنید بلکه می‌توانید ضربان قلب‌تان را هم بالا برید. کل صعود به این تپه شاید یک ساعت و یا کمی بیشتر طول بکشد اما بعد از رسیدن به قله می‌بینید که به چه بهشت تماشایی و خیره‌کننده‌ای رسیده‌اید. کفش راحت به پا کنید و برای این راه‌پیمایی جذاب آماده شوید. شما می‌توانید برای دیدن طلوع و یا غروب آفتاب به بالای تپه بروید اما معمولا بیشتر بازدیدکنندگان صبح را ترجیح می‌دهند.

آدرس: Jalan Broga, Semenyih, Malaysia

 

 

محله‌های جذاب و زیبا در کوالالامپور

 

جنگل موسسه تحقیقات مالزیا

 

 

جنگل موسسه تحقیقات مالزیا

 

 

موسسه تحقیقات جنگلی مالزی یکی از زیباترین و بهترین مناطق شناخته شده طبیعی اطراف کوالالامپور است که مردم همیشه برای تفریح به آن می‌روند. شما می‌توانید با رفتن و کاوش در این جنگل تجارب منحصر به فردی به دست بیاورید. به این ترتیب شما با صرف کم‌ترین هزینه به نقطه‌ای تفریحی رفته‌اید که در آن امکان گردش و پیاده‌روی، دوچرخه سواری، و پیک‌نیک کردن بپردازید و از تماشای مناظر بسیار زیبای منطقه دیدن کنید. شما می‌توانید از مسیرهای در نظر گرفته شده برای بازدیدکنندگان عبور کنید تا کم‌ترین احتمال گم شدن در جنگل را دور کنید. هر کدام از مسیرهای کروینگ، سالح، انگکابانگ، سباساح،و رازاک زیبایی‌های متفاوت و خاص خودشان را ارائه می‌دهند. در بازدید از جنگل دوربین‌ را فراموش نکنید و تا می‌توانید عکس‌های پوستری زیبا از طبیعت بیاندازید. این جنگل تحقیقاتی از ساعت ۵ صبح تا ۷:۳۰ بعد از ظهر در اختیار شما قرار دارد.

آدرس: Jalan Frim, Kuala Lumpur, Malaysia

تلفن: +60362797000

 

 

تپه ساگا

 

 

تپه ساگا

 

 

تپه ساگا بین نواحی آمپانگ و چراس قرار گرفته است. این تپه زیبا دارای ورودی‌های مختلفی است که درجات سختی هر کدام از آن‌ها با هم فرق می‌کند. به این ترتیب شما می‌توانید بسته به توانایی فیزیکی‌تان انتخاب کنید از چه طرفی بروید. تمامی این مسیرها در نهایت به یک‌جا می‌رسند. شما می‌توانید در طول مسیر صعود از انواع گونه‌های جانوری منطقه مثل سنجاب‌ها و میمون‌ها ببینید که در فاصله‌ای از شما  به این طرف و آن طرف می‌روند. در گوشه و کنار این مسیرها آبشارها و جاهایی برای پیک‌نیک و رفع خستگی وجود دارد. می‌توانید آب تمیز این آبشارها دست و پایی بشویید و در همان کنارها کمی بنشینید و چیزی بخورید و سپس بقیه راه را ادامه دهید.

آدرس: Jalan Taman Saga, Ampang , Malaysia

 

 

بهترین سفرهای روزانه از کوالالامپور

 

بوکیت تابور

 

 

بوکیت تابور

 

 

بوکیت تابور به معنی فقرات اژدها از پنج قله رشته‌ای متصل به هم آهکی تشکیل شده که با مسیرهای سنگی مختلف گردشگران را با چالش روبرو می‌کند. معمولا صعود به دنباله غربی تابور حدود ۲ ساعت طول می‌کشد. مسیرهای Tabur East و Far East به خاطر زمین‌های سنگین زیادی که دارند برای گردشگران باتجربه بسیار دلچسب و مناسب است. سعی کنید تماشای غروب آفتاب صورتی و نارنجی را بر فراز زمین‌های سنگی و سرسبز از دست ندهید. دوربین‌تان را آماده کنید زیباترین تصاویر را برای اینستاگرام‌تان ثبت کنید. به علاوه این رشته کوه‌ها دارای استخرهای کوچک طبیعی هستند که می‌توانید در طول مسیر خودتان را در آن‌ها خنک کنید.

آدرس: Jalan Kolam Air, Kuala Lumpur, Malaysia

 

 

جنگل کانچینگ

 

 

جنگل کانچینگ

 

 

این جنگل که در شمال کوالالامپور قرار گرفته یکی از ذخایر طبیعی بسیار محبوب مردم محلی است. این منطقه آخر هفته‌ها پر از مردمی می‌شود که به قصد آب‌تنی و صعود روانه آن می‌شوند. شما می‌توانید برای پیک‌نیک و گشت و گذاری خانوادگی به این جنگل بروید و در نزدیکی یکی از آبشارها اطراق کنید. بچه‌ها نیز می‌توانند در اطراف شما گردش کنند و از بازی در آب خنک آبشارها غرق شعف و شادی شوند.

آدرس: Jalan Kuala Lumpur - Rawang, Rawang, Malaysia

تلفن: +60360916131

مطالب مرتبط