راهنمای گردشگری رایگان در صوفیه؛ بلغارستان

صوفیه یکی از شهرهای اصلی و پایتخت بلغارستان دارای جاذبه‌های گردشی و دیدنی زیادی است که می‌توانید از آن‌ها دیدن کنید. البته شاید این تصور را در ذهن داشته باشید که چون در کشوری اروپایی هستید و احتمالا قیمت‌ها بالاست باید هزینه زیادی را برای گردش و تفریح در این شهر خرج کنید. اما صوفیه هم مانند هر شهر دیگری به جز تفریحات هزینه‌بردار دارای گردش‌های رایگان جذابی هم هست. به علاوه هزینه غذا و اقامت نسبت به دیگر نقاط اروپا تور بلغارستان واقعا مقرون به صرفه است.

 

 

به تورهای رایگان ملحق شوید

 

 

به تورهای رایگان ملحق شوید

 

 

بسیاری از تورهای گردشی در صوفیه هستند که کاملا رایگان فعالیت می‌کنند. شما می‌توانید به این تورها ملحق شوید و از بازارهای محلی بازدید کنید، طعم‌های شگفت انگیز در خوراکی‌های بومی پیدا کنید، دوچرخه سواری گروهی را تجربه کنید و از تماشای نقاشی‌های دیواری لذت ببرید. سعی کنید تا آخر در تور بمانید و از جاهای انتخابی و دیدنی آن‌ها دیدن کنید.

 

 

آرزو کنید تا برآورده شود

 

 

آرزو کنید تا برآورده شود

 

 

صوفیه همانند تکه کیکی خوشمزه در ضیافتی باشکوه است که باید از همه چیز آن لذت ببرید. یکی از کارهایی که می‌توانید انجام دهید اینست که آرزویتان را روی تکه کاغذی بنویسید و داخل سردابه کلیسای روسی باندازید. این کلیسا میزبان آرامگاه اسقف اعظم سافاریم هم هست. مردم محلی معتقدند وی در بستر مرگ به شاگردانش گقته با این که از دنیا می‌رود برای او نامه بفرستند و خواسته‌هایشان را بگویند. این کلمات بین مردم به سرعت گسترش یافت و حالا بعد از ۷۰ سال پس از مرگ او مردم هنوز برای او نامه می‌نویسند. این کار تا جایی پیش رفته که حتی گردشگران هم حالا در طی بازدید از این شهر آرزوهایشان را برای اسقف می‌نویسند.

آدرس: 3, Tsar Osvoboditel Blvd, Sofia, Bulgaria

 

 

سحرانگیزترین نقاط بلغارستان که باید از آن‌ها دیدن کنید

 

 

از چشمه آب معدنی در خیابان آب بنوشید

 

 

از چشمه آب معدنی در خیابان آب بنوشید

 

 

شما در صوفیه اصلا نیازی به خریدن آب معدنی ندارید زیرا در سراسر یکی از خیابان‌های شهر چشمه آب معدنی برای رهگذران خسته وجود دارند که می‌توانید از آب تمیز آن بخورید و تشنگی‌تان را بر طرف کنید. شما می‌توانید از چشمه آب معدنی در مجاورت موزه تاریخ صوفیه و مسجد بانیا باشی آب بخورید. البته آب این چشمه‌ها گرم هستند، اما حقیقت اینست که مانع نوشیدن مردم نمی‌شوند.

آدرس: 37, Ekzarh Yosif Str., Sofia, Bulgaria

 

 

کتاب‌های رایگان بخوانید

 

 

chitalnyata

 

 

در صوفیه چندین کافه کتاب دنج وجود دارد که می‌توانید در آن‌ها قهوه و کاپوچینو بخورید و ساعت‌ها وقت‌تان را بین کتاب‌های بلغاری و خارجی سپری کنید. Chitalnyata ساختمانی کوچک در پارک مقابل تئاتر ملی است که شما می‌توانید به آن بروید و بین ادبیات بلغاری غوطه‌ور شوید، از آلبوم عکس‌ها دیدن کنید و کتاب‌های بلغاری و انگلیسی زبان را برای خواندن پیدا کنید. شما سایر گزینه‌هایی مثل باشگاه ادبی Peroto، که در ساختمان کاخ ملی فرهنگ قرار دارد، و کافه کتاب نارنجی که در طبقه‌ی آخر ساختمانی تاریخی در نزدیکی میدان سلویکوف قرار دارد، را پیش رو دارید. شما می‌توانید به هر کدام که خواستید بروید و از فضای ادبی آن‌ها استفاده کنید.

 

 

به جشنواره جاز آزاد در پارک ملحق شوید

 

 

به جشنواره جاز آزاد در پارک ملحق شوید

 

 

تابستان فصل شلوغی پارک‌های اصلی صوفیه هستند. البته تابستان‌ها معمولا زمان شلوغی تمام پارک‌هاست چون مردم برای وقت گذرانی و لذت بردن از آفتاب به آن‌ها سرازیر می‌شوند اما پارک‌های اصلی صوفیه میزبان برخی از رویدادهای فرهنگی و هنری پر طرفدار هستند که می‌توانید مثل بقیه مردم به آن‌ها ملحق شوید و از فضای موجود لذت ببرید. یکی از این رویدادها گردهمایی و برگزاری کنسرت جاز است که به مدت سه روز ادامه می‌یابد و علاقه‌مندان به موسیقی را کنار یکدیگر جمع می‌کند. جشنواره جاز آزاد یکی از بزرگ‌ترین رویدادهای جاز در جهان موسیقی است. شما می‌توانید در این کنسرت‌ها شرکت کنید و شاهد واقعه‌ای بین‌الملی باشید. در این سال‌ها جنشواره A جاز که در پارک جنوبی و در فضای آزاد برگزار می‌شود محبوب‌ترین گردهمایی صوفیه شناخته می‌شود.

 

 

به تماشای سینماهای فضای باز بروید

 

 

به تماشای سینماهای فضای باز بروید

 

 

دوست‌داران سینما می‌توانند از تماشای فیلمی زیبا در فضای باز لذت ببرند. Blok Kino مجموعه‌ای از سینماهای فضای باز است که در پارک‌ها و دیگر نقاط عمومی شهر به پخش فیلم‌های سینمایی می‌پردازد. البته این سینماهای پرده‌ای فقط فیلم‌های مستند و روز بلغاری را پخش می‌کنند و این شانس را به شما می‌دهند تا بیشتر با فرهنگ و سلیقه این مردم آشنا شوید. به علاوه معمولا تلوزیون ملی بلغارستان در طی توری رایگان با سینماهای پرده‌ای اقدام به پخش فیلم‌های بلغاری در سراسر این کشور می‌کند. این تور از پارک بریسوا گرادینای صوفیه شروع شده و در همان نیز پایان می‌پذیرد. البته مکان‌هایی مثل کینو کابانا و مرکز فرهنگی G۸ هم هستند که اقدام به نمایش پرده‌ای فیلم‌ها در فضای آزاد می‌کنند اما آن‌ها معمولا چیزی در حدود ۶ دلار هزینه در بر خواهند داشت.

مطالب مرتبط