سحرانگیزترین نقاط بلغارستان که باید از آن‌ها دیدن کنید

بلغارستان یکی از کشورهای حوضه بالکان است که هنوز از رادار بسیاری از گردشگران به دور مانده است. همین ویژگی در حال باعث شده تا این کشور مقصدی مقرون به صرفه نسبت به دیگر کشورهای اروپایی باشد. زیبایی بی حد بلغارستان به شما فرصت‌های زیادی می‌دهد تا بتوانید در نقاط سحرانگیز زیبا و جادوی طبیعی و انسانی‌اش کاوش کنید. اگر با تور بلغارستان از این کشور بازدید می‌کنید این نقاط سحرانگیز افسانه‌ای را از دست ندهید.

 

 

اهرام استاب

 

 

stob-pyramids

 

 

تنها در فاصله یک ساعت رانندگی از شهر صوفه یک رشته کوه اهرام شکل قرار گرفته است که طول هر کدام از تشکیلات سنگی هرمی شکلش بین ۷ تا ۱۰ متر است. بعضی از این اهرام شبیه به مردم باستانی سنگی می‌مانند و به همین جهت فضایی خاص و افسانه‌ای به منطقه داده‌اند. حتی افسانه‌ای درباره این مکان می‌گوید در طی برگزاری جشن عروسی در زمان‌های دور فردی در یک نگاه عاشق عروس شد، زمین غضب کرد و ناگهان همه چیز به لرزه در آمد و مردم تبدیل به سنگ شدند.

آدرس: The Stob Pyramids, Bulgaria

 

 

صخره‌های قارچی

 

 

mushrooms

 

 

حتی برای خود بلغاری‌ها نیز این مکان عجیب و دیدنی است و بسیاری از ‌آن‌ها برای بازدید از آن در تعطیلات برنامه ریزی می‌کنند. در حقیقت ستون‌های قارچی تشکیلاتی سفید رنگ هستند که شکل و ظاهرشان شبیه قارچ است. این ستون‌های قارچی در نزدیکی جاده جنوبی بلغارستان و در نزدیکی شهر Kardzhali واقع شده است. وقتی این ستون‌ها جذاب می‌شوند که در کنار قارچ‌های ۳ متری بایستید و حس کنید به داخل افسانه پریان افتاده‌اید.

آدرس: The Stone Mushrooms, Bulgaria

 

 

قلعه بلُگرادچیک

 

 

قلعه بلُگرادچیک

 

 

بلُگرادچیک قلعه‌ای در بلغارستان است که با دیدنش می‌توانید به نبوغ طبیعت پی ببرید. این منطقه پر از سنگ‌های عجیب و غریب قرمز رنگی بوده که در اطراف و بالای قلعه قرون وسطایی قرار گرفته‌اند. مدت‌های زیادی طول کشید تا این سنگ‌ها تخیلات مردم را به خودشان جلب کنند. بسیاری از آن‌ها دارای نام‌هایی هستند که به شکل و ظاهرشان بر می‌گردد. صخره دختر مدرسه‌ای، صخره زبور عسل، صخره عقاب، اسب سوار و متفکر تنها نمونه‌های از میا آن‌ها هستند. در هوای مه و یا گرگ و میش در این مکان باشید بی‌شک احساس وحشت شما را در بر خواهد گرفت.

آدرس: Belogradchik Rocks, Belogradchik, Bulgaria

 

 

قلعه Tsarevets در ولیکو تارنوو

 

 

 

قلعه Tsarevets در ولیکو تارنوو

 

 

Tsarevets یکی از زیباترین قلعه‌های به جا مانده در بلغارستان است. این قلعه باشکوه که شبیه به فیلم‌های افسانه‌ای هالیوودی‌ست، بر روی تپه‌ای در شهر ولیکو تارنوو قرار گرفته است. زیبایی Tsarevets تا جای است که هر بار به آن نگاه می‌کنید حس می‌کنید هر لحظه ممکن است شوالیه‌ای نجیب‌زاده سوار بر اسب از دروازه‌های آن خارج شود. به علاوه این تپه بهترین نقطه پانورامای شهر برای تماشای سرزمین‌های اطراف است.

آدرس: Tsarevets Fortress, Veliko Tarnovo, Bulgaria

 

 

پبیتی کامانی (سنگ کویر)

 

 

پبیتی کامانی (سنگ کویر)

 

 

سنگ کویر که در بلغارستان به پبیتیت کامانی شناخته می‌شود در فاصله کوتاه رانندگی از شهر وارنا قرار گرفته است. همانطور که پیداست این منطقه میدانی پر از سنگ‌های چیده شده است که افسانه‌های بومی از وجود غول‌ها و ساخت و سازهای آنان خبر می‌دهد. اما به صورت علمی هنوز درباره پیدایش و علل وجود آن‌ها بین دانشمندان و باستان شناسان مورد اختلاف است.

آدرس: The Stone Desert, Varna, Bulgaria

 

 

دریاچه آتاناسوسکو در بورگاس

 

 

atanasovsko

 

 

دریاچه آتاناسوکو که در حومه بورگاس قرار گرفته آبگیری به رنگ قرمز است که خاصیت درمانی و شفابخشی دارد. منظره خود دریاچه به تنهایی بسیار شگفت‌انگیز و دیدنی است، مخصوصا وقتی محلی‌ها را هنگام شنا در آن می‌بینید. محلی‌ها و گردشگران به این دریاچه می‌آیند تا از آب گرم رایگانش زیر آسمان آبی استفاده کنند، با استفاده از گل و گیاهان طبیعی پوست‌شان را جوان کرده و سپس در دریا حمام کنند.

آدرس: Atanasovsko Lake, Burgas, Bulgaria

 

 

پل‌های حیرت‌انگیز

 

 

bridges-bulgaria

 

 

این پدیده شگفت‌انگیز و دیدنی شامل دو صخره ۴۰ و ۵۰ متری می‌شود. سابقا رودخانه‌ای از این منطقه عبور می‌کرده که طی سال‌های فرسایش راه خودش را در دل این سنگ‌ها باز کرده است. امروز وقتی به محل این صخره‌ها می‌روید دو حفره عظیم داخلشان می‌بینید. با این که حالا خبری از رودخانه نیست اما جنگل‌های اطراف این صخره‌ها بسیار دیدنی و زیبا هستند. شما می‌توانید برای کاوش به این منطقه بروید و از صخره‌ها نیز بازدید کنید.

آدرس: The Wonderful Bridges, Rhodopes

 

 

آبشارهای کروشونا

 

 

 آبشارهای کروشونا

 

 

وقتی به آبشارهای کروشونا نگاه می‌کنید، حس می‌کنید در حال تماشای شنای پریان در آب‌های قیروزه‌ای هستید. این آبشارها معمولا در تعطیلات و آخر هفته‌ها از هجوم توریست‌ها لبریز می‌شود. بنابراین اگر می‌خواهید از آن به خوبی دیدن کنید و زمان اختصاصی خودتان را داشته باشید بهتر است در طول هفته برای رفتن به آن برنامه بچینید.

آدرس: Krushuna Waterfalls, Krushuna, Bulgaria

 

 

دریاچه هفت ریل

 

 

دریاچه هفت ریل

 

 

فرقی نمی‌کند چه زمان از سال برای دیدن این دریاچه‌ها می‌روید چون در تمام طول سال زیبایی آن به یک میزان است. شما در زمستان‌ها کمی سفیدی روی قله‌های اطراف می‌بینید و تابستان‌ها نیز پته‌ها و مراتع با سرسبزی و درخشندگی‌شان زیبایی منحصر به فردی ارائه می‌دهند. در مورد این مکان هم افسانه‌هایی وجود دارد که شاس شنیدن‌شان از زبان محلی‌ها را در طی بازدیدتان خواهید داشت.

آدرس: The Seven Rila Lakes, Rila Mountains, Bulgaria

مطالب مرتبط