سفر همراه کودکان در دیزنی لند استانبول

کیدزانیا یک پارک بازی فقط برای نونهالان نیست، این مکان تفریحی بسیار عالی، تفریح را با آموزش ترکیب کرده تا کودکان بتوانند در عین اینکه روزی مفرح و جذاب را سپری می‌کنند، چیزهای زیادی از کارهای مختلف و بودن در شرایط متفاوت را تجربه کنند. در این شهر بازی بچه‌ها باید شغل‌های مختلف را امتحان کنند و والدین به هیچ وجه نمی‌توانند در تصمیمات آن‌ها مداخله کنند و این کودکان هستند که با نظارت مربیان مجرب، شهر خود را اداره می‌کنند. همراه کودکان در تور استانبول به این شهر بازی بروید. 

 

 

kidzania

 

 

کیدزانیا شعبات زیادی در دنیا دارد و شعبه استانبول آن یکی از مراکز خوب به حساب می‌آید. در این پارک بازی خاص کودکان حرفه‌های مختلف را به شکل بازی تجربه می‌کنند و یاد می‌گیرند کارهای مختلف را به صورت تیمی انجام دهند. از جمله شغل‌هایی که بچه‌ها می‌توانند در کیدزانیا استانبول امتحان کنند شامل آتش‌نشان، خلبان، پلیس، دکتر، آشپز و ... می‌شود. البته محیط‌های بازی و خوش‌گذرانی نیز بر قوت خود باقی است و کودکان می‌توانند در آن‌ها به تفریح صرف بپردازند.

 

 

fun

 

 

نکته‌‌های مهم برای دوری از شلوغی گردشگران در استانبول

 

 

در کیدزانیا چه چیزی انتظار شما را می‌کشد؟

 

 

وقتی بلیط ورودی را تهیه می‌کنید، در همان ابتدای کار به هر بچه یک دستبند مخصوص و ۵۰ کیدزوس که در واقع واحد پولی کیدزانیا است تعلق می‌گیرد. وقتی کودکان وارد پارک می‌شوند باید تصمیم بگیرند که در کجا خرج کند و کجا کار کنند تا پول بیشتری به دست بیاورند. بخش‌های مختلف پارک حال و هوای متفاوتی دارد و در زیربنایی به وسعت ده هزار متر، بخش‌های متنوعی در آن درست شده که به وسیله یک میدان کوچک به هم متصل می‌شوند.

 

 

secret-agent

 

 

هیجان‌انگیز‌ترین بخش پارک برای کودکان این است که در نقش مامور مخفی بازی کرده و در اتاقی با کابل‌های مختلف و موانع متنوع راه خود را به سمت خروج باز کنند، اما از طرفی یک کار آرام و بی‌دردسر که پول خوبی هم به عنوان دستمزد در بر دارد، مدیریت موزه کوچک و دلنشین کیدزانیا استانبول است.

 

 

fire-fighters

 

 

راهنمای گردش در محله کاراکوی استانبول

 

 

چه شغل‌های دیگری در پارک وجود دارد؟ بخش‌های پرطرفدار پارک آن‌هایی هستند که کودکان آرزوی کار کردن در آن‌ها را دارند. مثل خلبانی یا آتش‌نشانی. در خلبانی یک هواپیما با کلی تجهیزات شبیه‌سازی وجود دارد که بچه‌ها به عنوان خلبان (مثلا) آن را هدایت می‌کنند. آتش‌نشانان با کمک مربی‌های خود به سراغ آتش‌های مصنوعی رفته و همکاری یکدیگر آتش فرضی را خاموش می‌کنند و با ماشین آتش‌نشانی به ایستگاه بر می‌گردند.

 

 

avaitor

 

 

کارهای جذاب دیگری هم در این پارک وجود دارد. از جمله آشپزی که در آن بچه‌ها به کمک مربیان به پخت غذا مشغول شده و حداقل یک نوع غذا درست می‌کنند و آن را برای بچه‌های دیگر سرو می‌کنند تا پول به دست بیاورند تا آن‌ها را در بخش‌های دیگر پارک خرج کنند. یک اتاق عمل با عروسک مخصوصش نیز هست که فرزند شما می‌تواند در آن به عنوان دکتر به عمل جراحی بپردازد.

 

 

doctors

 

 

اما از شغل‌های مفرح و جذاب می‌توان به کار ساختمانی و خوانندگی اشاره کرد. کار ساختمانی بیشتر شبیه یک بازی جذاب با موانع مختلف است و خوانندگی را نیز می‌توان یک کارائوکه مخصوص کودکان تشبیه کرد که البته به واسطه وجود شعرهای ترکی برای مسافران خیلی به درد نخواهد خورد. عملیات نجات، مجری، پستچی و چند کار دیگر نیز وجود دارد که از میان همه‌ی این‌ها فرزند شما با تصمیم خود می‌تواند در هر کدام شرکت نماید.

 

 

broadcasting

 

 

بهترین سفرهای یک روزه از استانبول

 

بخش‌های تفریحی کیدزانیا

 

 

چند بخش کیدزانیا برای بازی وتفریح در نظر گرفته شده که از جمله آن‌ها می‌توان به بازی ماشین برقی، هتل بادی تفریحی و پارک جورچین اشاره کرد. در خود میدان شهر کودکان، چند اغذیه فروشی وجود دارد که کودکان بعد از بازی می‌توانند به همراه خانواده‌ها کمی استراحت کرده و قوایی تازه کنند.

 

 

playground

 

 

کیدزانیا استانبول کجاست و چطور می‌توان به آن‌جا رفت؟

 

 

این پارک تفریحی مخصوص نونهالان و نوجوانان در مرکز خرید Acıbadem واقع شد است و محل این مرکز خرید نیز در Üsküdar واقع شده و به همین دلیل هم به واسطه مترو و هم اتوبوس قابل دسترسی است. اگر از اتوبوس استفاده می‌کنید باید در ایستگاه Uzunçayır و اگر با مترو قصد رفتن به این مرکز خرید را دارید، باید در ایستگاه Ünalan پیاده شوید. برای آن‌هایی که در سمت اروپایی استانبول هستند، پیشنهاد می‌شود که قایق خود را به ایستگاه مترو سمت آسیایی برسانند تا مسیر را به راحت‌ترین شکل ممکن طی کنند.

 

 

kidzania

 

 

قیمت‌های سال ۲۰۱۸

 

 

بلیط ورودی برای کودکان ۲و ۳ سال ۳۵ لیر است و برای ۴ تا ۱۴ سال ۷۵ لیر. بزرگ‌ترهایی که به پارک ورود می‌کنند باید ۳۰ لیر پرداخت نمایند و خردسالان تا دو سال نیز به صورت رایگان همراه والدین وارد پارک می‌شوند

کیدزانیا همانطور که گفته شد تنها یک پارک بازی نیست. مکانی است که بچه‌ها در آن چیزهای زیادی یاد می‌گیرند، با بچه‌های دیگر به بازی مشغول می‌شوند و ساعاتی را به میل خود و در فضایی کاملا امن، هر کار که دوست دارند می‌کنند!

 

 

kidzania-end

مطالب مرتبط