با زیباترین پارک‌های تفلیس آشنا شوید

در تور گرجستان می بینید که تقلیس چندین و چند پارک کوچک و بزرگ در خود دارد که برای فرار از شلوغی شهر، گرمای هوا و البته قدم زدن در آن‌ها و کسب آرامش در طبیعت زیبایشان عالی هستند. این پارک‌ها در کل شهر پراکنده هستند و به همین خاطر با پای پیاده به هر سمتی که بروید به یکی از آن‌ها خواهید رسید، اما بعضی از آن‌ها زیباترند و در میان گردشگران یا مردم محلی معروف‌تر هستند. پس بهتر است یک تاکسی بگیرید و به یکی از این مکان‌ها که در زیر بهتان معرفی می‌کنیم، رهسپار شوید.

 

 

پارک رایک

 

 

پارک رایک

 

 

این پارک در محله قدیمی شهر و در کنار ایستگاه مترو آولاباری قرار گرفته است که رفتن به آن را به وسیله مترو ساده می‌کند. پارکی در کنار رود مکتاری و از محبوب‌ترین‌ها برای خانواده‌های تفلیسی که به همراه کودکان خود جهت پیکنیک یا گردش به آن مراجعه می‌کنند. برای رفتن به پارک رایک می‌توانید از روی پل صلح رد شوید که خودش می‌تواند یکی از جذابیت‌های گردش شما به حساب بیاید. راه دیگر استفاده از تله‌کابین است که از جنگل ناریکالا می‌توانید آن را سوار شده و در پارک پیاده شوید. فضای سبز بزرگ، محیط‌های باز برای تفریح و بودن در کنار یک رود زیبا از جمله ویژگی‌های این پارک به حساب می‌آید.

 

 

باغ ملی گیاه‌شناسی

 

 

باغ ملی گیاه‌شناسی

 

 

باغ ملی گیاه‌شناسی تفلیس یکی از بزرگ‌ترین‌ها در منطقه‌است که زمینی به اندازه ۱۶۱ هکتار را در بر گرفته و مجموعه‌ای از ۴۵۰۰ دسته‌بندی از گونه‌های مختلف گیاهی را در خود دارد. تاریخ این باغ حداقل به سه قرن پیش بر می‌گردد و برای اولین بار یک مسافر فرانسوی در سال ۱۶۷۱ از آن به عنوان "باغ پادشاهی" یاد کرده بود. در نبرد ایرانیان در سال ۱۷۹۵ این باغ به کلی نابود شد اما در قرن نوزدهم میلادی آن را بازسازی کردند. بازدید از باغ ملی گیاه‌شناسی برای عموم در ساعات خاصی آزاد است و به جای گردش در یک پارک معمولی می‌توانید از این فضای بسیار زیبا و عطرآگین دیدن کنید.

 

 

مهم ترین جاذبه‌های گرجستان که باید از آن‌ها دیدن کنید

 

 

پارک میزوری

 

 

پارک میزوری

 

 

این پارک در منطقه وِیک واقع شده و یکی از محبوب‌ترین‌ها در تفلیس است. پارک میزوری به واسطه تلاش‌های نویسنده معروف نودار دومبازده و در سال ۱۹۸۲ ساخته شده بود تا جایی برای تفریح کودکان و نوجوانان باشد. در ادامه پارک بزرگ‌تر و متفاوت شد و در ورودی‌اش تندیس اشخاص معروف نصب گشت، محیط سبزش بزرگ و بزرگ‌تر گردید تا اینکه حالا میزوری جدید جایی برای تمام اهل خانواده به حساب می‌آید که اطرافش چندین کافه خوب، درونش چندین زمین بازی و البته نقاط مختلفی برای پیک‌نیک دارد.

 

 

پارک وِیک

 

 

پارک وِیک

 

 

منطقه وِیک که پیشتر پارک میزوری را از آن به شما معرفی کردیم، یک پارک دیگر دارد به نام همین منطقه که بزرگ‌ترین پارک تفلیس با ۲۰۰ هکتار وسعت نیز شناخته می‌شود. این پارک دارای فضای سبزی بسیار بزرگ است که با چندین فواری زیبا آذین شده. مسیر مخصوص دوچرخه سواری و دوچرخه‌هایی برای کرایه دارد و برای تفریح و بازی با کودکان نیز چندین و چند مکان عالی در آن تعبیه شده است. پارک وِیک در سال ۱۹۴۶ ساخته شد و کلیت آن به عنوان یک مکان کاملا کلاسیک جهت گرده‌همایی جوانان و خانواده‌ها تعبیه شده بود و در ورودی‌اش نیز مکانی به عنوان یادمان جنگ جهانی دوم در نظر گرفته شد.

 

 

راهنمای بهترین تور تفلیس‌گردی با پای پیاده

 

 

پارک متاتسمیندا

 

 

mtatsminda

 

 

اگر می‌خواهید به جایی بسیار خوش‌آب و هوا و مملو از وسایل تفریحی و بازی‌های مختلف بروید، سراغی از این پارک در کوه متاتسمیندا بگیرید. جایی که اگر چه یک نمای بسیار زیبا از پایتخت گرجستان را برایتان به نمایش می‌گذارد، اما به واسطه جاذبه‌های تفریحی، پارک آبی و ترن‌ هوایی‌اش معروف شده است. در واقع پارک متاتسمیندا ترکیبی از یک پارک معمولی با فضای سبزی بسیار عالی و یک پارک بازی خوب با تجهیزات عالی است. نکته مهم قبل از رفتن به پارک متاتسمیندا این است که این پارک تنها تا ساعت ۹ شب باز است، پس برنامه درستی برای مدت بودن خود در آن بچینید و سپس به این منطقه مراجعه نمایید.

 

 

برکه لاکپشت

 

 

برکه لاکپشت

 

 

این برکه کوچک در جنوب تفلیس واقع شده و از جمله معروف‌ترین نقاطی به حساب می‌آید که مردم محلی برای یک روز تعطیل در تابستان به سراغش می‌روند. البته کلیت پارک حوالی برکه آنقدرها بزرگ نیست اما در همین منطقه کوچک و زیبا تجهیزات تفریحی خوبی نصب شده و کافه‌هایی برای نوشیدن و خوردن غذا نیز در نظر گرفته شده است. جایی بسیار خوش آب و هوا مخصوصا در ایام تابستان که می‌توان شما را از گرمای هوا در امان نگه دارد.

 

 

موزه فضای باز مردم‌نگاری

 

 

موزه فضای باز مردم‌نگاری

 

 

نباید به این مکان همچون دیگر موزه‌ها نگاه کرد، این مکان بیشتر شبیه به پارکی بسیار زیبا و سرسبز است که در آن خانه‌هایی با مجسمه‌هایی برای نشان دادن شیوه زندگی مردم در گذشته این شهر کار شده است. مکانی بسیار خوش آب و هوا و زیبا که می‌تواند ساعات دل‌انگیزی برای شما و خانواده‌تان در تفلیس رقم بزند.

مطالب مرتبط