برجسته‌ترین جاذبه‌های گردشی اوبود در بالی

اوبود پایتخت فرهنگی و هنری را در تور بالی می‌بینید که در آن انواع نقاط تفریحی مثل کافه‌های دوست داشتنی و سواحل جذاب و خیره‌کننده وجود دارد. از جاذبه‌های طبیعی زیبا و سرسبز گرفته تا گالری‌های هنری طیف گسترده‌ای از جاهای دیدنی وجود دارد که می‌توانید وقت‌تان را بینشان صرف کنید. اگر به بالی سفر می‌کنید کاوش در اوبود را از قلم نیندازید.

 

 

Ubud Monkey Forest

 

 

Ubud Monkey Forest

 

 

این جنگل‌ سرسبز و انبوه گرمسیری با صدها میمون آزاد و بازیگوش، معابد مقدس و مجسمه‌های سنتی تزیین شده یکی از نقاط برجسته فرهنگی و طبیعی است که در فهرست کارهای گردشی اوبود قرار دارد. گردشگران با رفتن به این جنگل خودشان را بین ۱۲٫۵ هکتار درخت بلند گمسیری گم کرده و از تمامی تنش‌های دنیای بیرون فرار می‌کنند. همانطور که در حال قدم زدن و کاوش هستید می‌توانید از معابد، سالن‌ها و مجسمه‌ها که حس و حالی عرفانی در اعماق جنگل ایجاد کرده‌اند هم دیدن کنید. به علاوه شما می‌توانید با میمون‌های کنجکاو و بازیگوش ارتباط برقرار کنید، قدم بزنید و در دنیای زیبا و باستانی بالینی غرق شوید. این جنگل از ساعت ۸:۳۰ صبح تا ۶ عصر در دسترس شما قرار دارد.

آدرس: Jalan Monkey Forest, Ubud, Indonesia

تلفن: +62361972774

 

 

 

گوا گاجاه

 

 

گوا گاجاه

 

 

گوا گاجاه معبدی باستانی با نمادهای شیاطین و صورت‌های حک شده بر روی سنگ است که توجه گردشگران را به سوی خود جلب می‌کند. گوا گاجاه به معنی غار فیل مجموعه‌ای از مقدسات هندو و بوداییسم را شامل می‌شود. آنطور که از سبک معماری‌اش بر می‌آید گمان می‌رود این معبد متعلق به قرن ۱۱ام باشد. این مجموعه دارای استخرهای شستشو، چشمه‌های احاطه شده توسط مجسمه‌های برجسته و دیوارهای حکاکی شده است که به جد ارزش بازدید دارند. برای دیدن این معبد از ساعت ۸ صبح تا ۴ بعد از ظهر بروید.

آدرس: Jalan Raya Goa Gajah, Ubud, Indonesia

 

 

بهترین نقاط بالی برای قرارهای عاشقانه

 

 

پورا تامان ساراسواتی

 

 

پورا تامان ساراسواتی

 

 

این کاخ زیبای آبی با گل‌های نیلوفری که سراسر دروازه آن را پوشانده‌اند یکی از بهترین دیدنی‌های بالی است که هر گردشگری باید در بازدید از اوبود به آن برود. کاخ ساراسواتی به الهه حکمت، دانش و هنرها ارج می‌نهد. برای گذاشتن بیشترین اهمیت و احترام ممکن از پرطرفدارترین صحنه‌های فرهنگی و هنری اوباد الهام گرفته شده و در خلق این کاخ به صورت گل‌های آبی مثل نیلوفر و حکاکی صورت خدایان به کار برده شده‌اند. اما فراتر از این‌ها معماری شگفت‌انگیز و چشمگیر این معبد یکی از بهترین نمایش‌های سنتی از فرهنگ و تاریخ بالینی شمرده می‌شود. برای بازدید از این معبد شگفت انگیز و خیره‌کننده بروید و از نمای دور آن عکس‌های زیبایی بیاندازید. توجه داشته باشید که برای بازدید از آن باید بین ساعات ۸ صبح تا ۹ شب به محل آدرسش بروید.

آدرس: Jalan Kajeng, Ubud, Indonesia

 

 

معبد تیرتا امپول

 

 

معبد تیرتا امپول

 

 

تیرتا امپول به معنی آب بهاری مقدس، در قلب این معبد قرار گرفته است. افسانه‌ها، داستان‌هایی راجب جنگ بین شاه مایادوانا و لرد هندو که خدای آسمان‌ها، طوفان، باران و جریان‌های رودخانه‌ای است می‌گویند. در حالی که لرد هند در حال فرار بود پادشاه مایادوانا حوض آب گرمی مسموم درست کرد و سربازان هندی را در آن ریخت. اما خدای هندو حوض آب گرم دیگری درست کرد و مردانش را نجات داد. در حال حاضر این حوض آب گرم همچنان مورد استفاده قرار می‌گیرد و به واسطه آب‌هایی که از بین سنگ‌های کوهستانی و زیر زمینی عبور می‌کند، به داخل حوض می‌ریزد و خاصیت شفابخشی‌اش را عطا می‌کند. این معبد زیبا و چشمگیر صبح‌ها از ساعت ۱۱ تا ۵ عصر برای بازدید در دسترس شما قرار دارد.

آدرس: Jalan Raya Singapadu, Ubud, Indonesia

 

 

کاخ اوباد

 

 

palace

 

 

کاخ اوبود و یا Puri Saren Agung، یکی از برجسته‌ترین و شناخته شده‌ترین نشانه‌های اوباد است که در مرکز محله‌ای پر از رستوران، کافه و دیگر مقاصد واقع شده است. این کاخ باارزش و برجسته فرهنگی تاریخی، معماری سنتی بالینی را با باغ‌های تزئین شده و دروازه‌های بزرگ به نمایش گذاشته است. در طول عصر حیاط این کاخ به محل برگزاری اجراهای سنتی بدل می‌شود. برای بازدید از کاخ بین ساعات ۹ صبح تا ۹ شب بروید. اما اگر می‌خواهید از اجراها دیدن کنید عصر را به این کاخ اختصاص دهید.

آدرس: 8 Jalan Raya Ubud, Ubud, 80571, Indonesia

 

 

بهترین تجارب فرهنگی که می‌توانید در اوباد بالی کسب کنید

 

 

تراس‌های برنج تگالالانگ

 

 

تراس‌های برنج تگالالانگ

 

 

یکی از شگفت‌انگیزترین و جذاب‌ترین نقاط اوبود که گردشگران و عکاسان حتما برای دیدن آن می‌روند تراس‌های برنجی است که میان درختان سر سبز گرمسیری محصور شده و زیبایی بی‌نظیری را فراهم آورده‌اند. گرچه گردشگران به زیبایی‌های بصری آن نظر دارند اما در واقع این تراس‌های برنج به هدف تسهیل در آبرسانی به مزارع و صرفه جویی در مصرف آب به طرز هوشمندانه‌ای ساخته شده‌اند. شما هم به عنوان گردشگر می‌توانید بین این تراس‌های برنج راه پیمایی و عکاسی کنید و در روستاهای اطراف به کاوش بپردازید.

آدرس: Jalan Tegallalang, Ubud, Gianyar, 80561, Indonesia

مطالب مرتبط