بهترین سفرهای یک روزه از استانبول

گاهی اوقات استانبول دارای انرژی بیش از حد و شلوغی مضاعف می‌شود و نیاز است که کمی از این شلوغی‌ها دور شد و از دیگر نقاط دیدن کرد. اگر در چنین شرایطی به استانبول سفر کردید و با شهری جمعیت زده روبرو شدید، ناامید نشوید. زیرا نقاط گردشی زیبا برای تفریح و پیاده روی در اطراف وجود دارد که می‌توانید با یک ماشین سواری کوتاه به آن‌ها برسید و از وقت و تعطیلات خود بهره کافی ببرید. اگر با تور استانبول عازم این شهر آسیایی اروپایی هستید این سفرهای روزانه را از دست ندهید.

 

 

جزایر پرنس

 

 

جزایر پرنس

 

 

جزایر پرنس یکی از محبوب‌ترین و ساده‌ترین نقاط اطراف استانبول برای سفری یک روزه و جذاب است. شما می‌توانید از کاباش سوار کشتی‌های مسافربری شوید و مسیرتان را به سمت بویوکادا بزرگ‌ترین و پر رفت و آمدترین بخش جزیره پیش بگیرید. به محض این که برسید متوجه می‌شوید که در این جزیره هیچ ماشینی حق تردد ندارد و تمامی رفت و آمدها به وسیله درشکه و دوچرخه صورت می‌گیرد. بنابراین خودتان را برای دوچرخه سواری در اطراف جزیره و تماشای زیبایی‌های طبیعی آن آماده کنید. مکان‌های مختلف زیادی وجود دارد که می‌توانید به قیمت ساعتی ۵ لیر از آن‌ها دوچرخه کرایه کنید. به غیر خیابان‌های طویلی که با خانه‌های زیبای دوره عثمانی زینت داده شده‌اند، شما می‌توانید از جاهای دیگری مثل کلیسای Ayayorgi دیدن کنید و از یا هتل تاریخی Splendid Palace بازدید کنید و ناهار و شام را در کافه سینک نوش جان کنید. یکی از محبوب‌ترین فعالیت‌های گردشگران در اینجا، عکاسی از مناظر پایین دست و رفتن به پیک نیکی صمیمی در جایی دنج و طیبا است.

آدرس: Büyükada, Istanbul

 

 

معرفی موزه جذاب راحمی کوچ؛ استانبول

 

 

کیلیوس

 

 

کیلیوس

 

 

بسیاری از مردم در فصل گرم تابستان، خودشان را به ساحل جذاب و پر جنب و جوش کیلیوس می‌رسانند تا در محیط آن به تفریح بپردازند و خودشان را با شنا زیر آفتاب سوزان خنک کنند. البته اگر به دنبال کافه‌های جوان پسند با جشن و پایکوبی هستید و یا می‌خواهید در شادی‌های بعد از غروب آفتاب شرکت کنید ساحل سوما می‌تواند نظر شما را به خودش جلب کند. اگر تصمیم گرفتید به این ساحل بروید توصیه می‌کنیم کمی زودتر بروید تا بتوانید جایی مناسب برای نشستن پیدا بکنید. به یاد داشته باشید که حتما با خودتان لباس اضافی ببرید تا بتوانید بعد از غروب خورشید و پایان آب تنی به کافه‌ها و جشن‌ها بروید. معمولا طبقه دوم این کافه‌های ساحلی همراه با موسیقی و دی‌جی بوده و شادی و پایکوبی تا صبح ادامه می‌یابد. بنابراین اگر شب را در ساحل سر می‌کنید شانس تماشای غروب زیبای خورشید را هم خواهید داشت.

آدرس: Suma Beach, Kilyos, Istanbul

 

 

جنگل‌های بلگراد

 

 

جنگل‌های بلگراد

 

 

بعد از اولین سفرتان به استانبول متوجه می‌شوید که با وجود پارک‌ها و درختان سر سبز محلات، طبیعت و به نوعی پارک‌های جنگلی در این شعر کم‌ رنگ‌تر دیده می‌شود و استانبولی‌ها از فقدان فضای سبز کافی رنج می‌برند. دقیقا به همین دلیل است که مردم آخر هفته‌ها لوازم پیک نیک خود را جمع می‌کنند و برای دمی آسایش و استراحت در کنار یکدیگر به بلگراد اورمانی و یا همان جنگل بلگراد می‌روند. تنها با تحمل ۴۰ دقیقه ماشین سواری جاده‌ای به جنگلی سرسبز می‌رسید که می‌توانید در آن به پیاده‌روی، کاوش، دویدن و کارهایی از این دست بپردازید. شما می‌توانید با بردن لوازم ساده تفریحی مثل توپ و راکت بدمینتون به تفریحات تیمی هم بپردازید. بعد از این که سلطان سلیمان در سال ۱۵۲۱ بلگراد را تصرف کرد هزاران صربستانی به این منطقه گریختند تا بهانه‌ای شود سال‌ها بعد این جنگل را بلگراد بنامند. شما با کاوش در این جنگل ۵ هزار هکتاری می‌توانید بقایای کلیساها، خانه‌های متروکه، سدها و سازه‌های دیگری را پیدا کنید که از آن روزگاران به یادگار مانده‌اند.

آدرس: Belgrad Ormanı, Istanbul

 

 

راهنمای گردش در محله تقسیم؛ استانبول

 

 

بورسا

 

 

بورسا

 

 

شما می‌توانید با استفاده از کشتی‌های مسافربری سریع که در فواصل معین به بورسا می‌روند به راحتی خودتان را به آن برسانید. این شهر به عنوان اولین پایتخت اصلی امپراتوری عثمانی، دارای مکان‌های زیبا، قصرهای دیدنی و مقبره‌های اولین سلاطین عثمانی است. شما می‌توانید از Ulu Camı یا همان مسجد اولو، ساختمان‌های معماری عثمانی و همچنین بازارهای مرکزی تاریخی دیدن کنید. اگر زمستان به این شهر می‌روید کوه اولوداغ یکی از بهترین قطب‌های اسکی کشور برای تفریحات زمستانی در درسترس شما خواهد بود. شما می‌توانید در این اسکی کنید، سوار تله کابین شوید و یا جت اسکی برفی را تجربه کنید. از تماشای مناظر افسانه‌ای کوه لذت ببرید و خاطرات آن را با خود به یادگار ببرید.

آدرس: Bursa, Turkey

 

 

 

آنادولو کاواگی

 

 

آنادولو کاواگی

 

 

آنادولو کاواگی روستای کوچک و دنج در قسمت ساحلی تقاطع دریای مرمره و دریای سیاه است که کاملا از فضای شهری دور مانده است. شما می‌توانید با کروز بسفور خودتان را به این روستا برسانید و از خانه‌های رنگی کوچک و روستایی، ساحل دوست داشتنی با کلیساها و قلعه‌های حفاظتی باستانی که برای محافظت از تنگه بنا شدند دیدن کنید. سپس برای بهترین غذاهای ماهی به یکی از رستوران‌ بروید و ناهای محلی و خوشمزه نوش جان کنید. شک نکنید گشت و گذار در این روستای سنتی با مردم خونگرم و مهمان نوازش تبدیل به یکی از تجارب شما در سفر به استانبول می‌شود.

آدرس: Anadolu Kavağı, Istanbul

مطالب مرتبط