بهترین صبحانه‌های ترکی را کجا بخوریم؟

صبحانه یکی از وعده‌های غذایی مهم در بیشتر مناطق دنیاست که منوی گسترده‌ای را شامل می‌شود. ترکیه هم یکی از آن کشورهایی است که به خوردن صبحانه اهمیت زیادی می‌دهند. به همین دلیل است که در صبحانه ترکی شما موارد مقوی مثل زیتون، خیار و گوجه، پنیر، عسل و نیمرو می‌بینید. استانبول به عنوان قطب گردشی این کشور پر از جاهایی‌ست که می‌توانید در محیط زیبا و دلچسب‌شان صبحانه مفصلی بخورید و به گردش و تفریح بروید. اگر به دنبال بهترین نقاط در تور استانبول برای خوردن صبحانه هستید به این نقاط سر بزنید.

 

 

Mangerie

 

 

 Mangerie

 

 

این رستوران که سابقا در طبقه سوم ساختمانی در یکی از محله‌های شیک نیویورک فعالیت داشت حالا به استانبول نقل مکان کرده تا بهترین صبحانه شهر را برای شروع یک روز فوق‌العاده به مهمانانش ارائه کند. شما می‌توانید هر چیزی از صبحانه ترکی، مدیترانه‌ای، ایتالیایی و آمریکایی را پیدا کنید. یکی از نکات قابل توجه این کافه رستوران اینست که آن‌ها خودشان تمام نان‌ها و شیرینی‌های مخصوص صبحانه را می‌پزند و از شما پذیرایی می‌کنند. البته شما می‌توانید برای تمامی وعده‌های غذایی صبحانه، صبحانه دوم، ناهار و شام را به این رستوران بیایید.

آدرس: No:69 Cevdet Paşa Cd. , Bebek , Beşiktaş Istanbul , Turkey

تلفن: +902122635199

 

 

Çakmak Kahvatli Salonu

 

 

Çakmak Kahvatli Salonu

 

 

خیابان Şair Veysi و اطراف آن در محله Beşiktaş به داشتن کافه‌های معروف و پرطرفدار صبحانه ترکی بسیار معروف است. در بین تمام کافه‌هایی که در این محله وجود دارد بهترین و قدیمی‌ترین آن Çakmak است. شما می‌توانید در این رستوران کاملا مقرون به صرفه از انواع خوراکی‌های مختلف رایج در صبحانه مثل، کره، عسل، مربا، پنیر، زیتون، تخم مرغ، املت و البته کاورما که از گوشت خشک شده تهیه می‌شود، هر چیزی که دوست داشتید را بخورید. این رستوران از ساعت ۷ صبح تا ۷ عصر باز و آماده پذیرایی از شما است.

آدرس: No:8 Çelebioğlu Sok. No:8 , Sinanpaşa Mah., Beşiktaş Istanbul , Turkey

تلفن: +902122270485

 

 

بهترین نقاط استانبول برای تماشای غروب خورشید

 

Aşşk Kahve

 

 

Aşşk Kahve

 

 

اگر در منطقه بسفور هستید و می‌خواهید صبحانه‌ای عالی در نمای چشمگیر دریا میل کنید حتما به Aşşk Kahve بروید که یکی از بهترین‌ها در این محله است. منوی این رستوران کامل با گزینه‌های ترکی مثل عسل، زیتون، نیمرو و مرغ خانگی پر شده است. حتی اگر این‌ها نظرتان را جلب نکردند شاید بتوانید مقداری ژامبون را با نان تست و آب میوه نوش جان کنید. به علاوه اگر دوست داشتید می‌توانید صبحانه را با سبزی مزه دهید و بخورید. این رستوران به دلیل قرارگیری در کنار دریا و در بسفور، یکی از محبوب‌ترین گزینه‌ها بین مسافران شناخته می‌شود.

آدرس: 64/B Muallim Naci Cd., Kuruçeşme Mahallesi, Beşiktaş Istanbul , Turkey

تلفن: +902122654734

 

 

Kale

 

 

Kale

 

 

کاله به معنی برجی در ترکیه، یکی از نقاط برجسته در بسفور است که نه تنها به صبحانه‌های ترکی‌اش شناخته می‌شود بلکه به گسترش و شناخت آن هم کمک می‌کند. کاله دارای یک Kahvaltıcı (کافه صبحانه) ساده است که دو فضای داخلی و روباز را ارائه می‌دهد. شما می‌توانید در این کافه از غذاهای ترکی و مدیترانه‌ای به قیمتی کاملا ارزان و مقرون به صرفه لذت ببرید و در محیط شگفت‌انگیز اطراف بسفور غوطه‌ور شوید. خیلی از بازدیدکنندگان بعد از گشت و گذار در اطراف بسفور و احساس گشنگی، برای خوردن صبحانه دوم به این کافه می‌روند. شما می‌توانید از صبحانه‌ کامل و خوشمزه کافه بخورید و خودتان را برای یک روز فراموش نشدنی آماده کنید.

آدرس: No:10 Yahya Kemal Cd., Rumeli Hisarı, Sarıyer Istanbul , Turkey

تلفن: +902122650097

 

 

معرفی لگولند استانبول، سرزمین بزرگی از تکه‌های لگو

 

 

Backyard

 

 

Backyard

 

 

مردم استانبول در روزهایی که هوا بسیار گرم و شرجی است به بکیارد می‌روند تا خودشان را در کنج این باغ زیبا مخفی کنند و از هوای مطبوع درختان لذت ببرند. این کافه که بالای تپه‌های ببک واقع شده نمایی بسیار زیبا و دل‌انگیز ارائه می‌دهد. صبحانه خوردن در این کافه بهانه‌ای می‌شود تا از قدم زدن در چنین محیط چشمگیری لذت ببرید و قدری به استراحت بپردازید. شما می‌توانید از گرانولای خانگی، تخم مرغ بندیکت، یا سینی صبحانه کامل که از تمامی موارد اصلی مثل عسل، کره، نیمرو، سوسیس، آب میوه، مربا و ... تشکیل شده سفارش دهید و نوش جان کنید. منوی این کافه از گزینه‌های ترکی، ایتالیایی، مدیترانه‌ای، و آمریکایی تهیه شده است. شاید تصور کنید با چنین توصیفاتی باید متحمل هزینه‌های سنگینی شوید در حالی که اینطور نیست و قیمت‌ها کاملا منصفانه تصور کنید.

آدرس: No:4 Bebeköy Sokak, , Bebek, Beşiktaş Istanbul , Turkey

تلفن: +902122871500

 

 

Van Kahvalti Evi

 

 

Van Kahvalti Evi 

 

 

Van Kahvaltı Evi یکی از پرطرفدارتین گزینه‌های استانبول مخصوصا آخر هفته‌ها برای خوردن صبحانه است که همیشه خدا میزهایش پر بوده و مجبورید برای گرفتن میز خالی قدری انتظار بکشید. با این که منوی این کافه ناپایدار و غیر قابل پیش بینی است اما همیشه اصول اصلی صبحانه ترکی و مدیترانه‌ای را حفظ می‌کند.

آدرس: 52/A Defterdar Ykş., Kılıçali Paşa Mahallesi, Beyoğlu Istanbul , Turkey

تلفن: +902122936437

مطالب مرتبط