۸ تفریح هیجان‌انگیز که آدرنالین خونتان را به سقف می‌چسباند؛ پاتایا

پاتایا بدون شک برای کسانی که قصد سفر به یک شهر هیجان انگیز و پر از ماجراجویی را با تور تایلند دارند، جایی عالی است. بسیاری از سرگرمی‌های ماجراجویانه‌ای که شاید به ندرت در شهرهای دیگر وجود داشته باشند، در این جزیره زیبا همه یک جا قرار دارند تا بهترین تجربه ممکن را برایتان پدید بیاورد. به همین خاطر ما امروز به سراغ معرفی ۸ فعالیت و سرگرمی هیجان انگیز رفته‌ایم تا بتوانید آدرنالین خونتان را تا بالاترین حد ممکن برسانید.

 

 

۱- سقوط آزاد

 

 

سقوط آزاد

 

 

سقوط آزاد یکی از ماجراجویانه‌ترین کارهایی است که می‌توانید در طول زندگی‌تان انجام دهید. جایی که شما به یک متخصص سقوط آزاد متصل می‌شوید و از درون هواپیما و از فاصله ۱۳ هزار پایی به پایین سقوط می‌کنید. در کل تایلند تنها پاتایا است که امکان چنین پرشی در آن وجود دارد و شما در حال سقوط به سمت زمین نمایی زیبا از این جزیره فوق‌العاده را تماشا می‌کنید. مدت سقوط آزاد ۶۰ ثانیه است و سپس با چتر نجات آرام به سمت پایین می‌آیید. فراموش نکنید فیلم کلاه ایمنی خود را تحویل بگیرید تا برای همیشه در خاطراتتان ثبت شود!

هزینه: ۳۳۸ دلار

 

 

۲- بانجی جامپینگ

 

 

بانجی جامپینگ

 

 

اگر یک فعالیت باشد که تا حدی شبیه به سقوط آزاد به نظر بیاید، آن بانجی جامپینگ است. چند مکان مختلفت در پاتایا وجود دارد که می‌توانید این فعالیت را تجربه کرده و از فاصله ۶۰ متری با طنابی که به شما بسته شده به سمت پایین بپرید. بهترین مکان برای این کار در خیابان Soi ۹ قرار دارد که در آن می‌توانید بر بالای یک برکه بانجی جامپینگ کنید.

هزینه: ۷۸ دلار

 

 

ارزان‌ترین هتل‌های پاتایا که امکانات خوبی دارند

 

 

۳- اسلینگ‌شات انسانی

 

 

اسلینگ‌شات انسانی

 

 

عجیب‌ترین تفریح در لیست ما مربوط به این سرگرمی عجیب است. برای انجام این کار شما وارد یک کمان عجیب مخصوص انسان می‌شوید و سپس با سرعت یک ماشین فرمول ۱ به شکل پرنده‌های انگری بردز به هوا پرتاب می‌شوید! البته نگرن نشوید، در نهایت در پیکره کمان باقی خواهید ماند اما با خونی سرشار از آدرنالین. نکته دیگر اینکه پاتایا تنها جایی در کل آسیاست که این تفریح در آن انجام می‌شود.

هزینه: ۴۳ دلار

 

 

۴- زیپلاین

 

 

زیپلاین

 

 

تاب خوردن در میان درختان جنگلی همچون تارزان، این روزها به یکی از تفریحات محبوب بدل شده است. در پارک سافاری Khao Kheow ، مکانی برای چند ورزش مختلف در نظر گرفته شده است که یکی از آن‌ها زیپلاین بلندی‌ست که در میان درختان به پیش می‌رود. این ورزش به گونه‌ای در نظر گرفته شده که افراد بالای ۱۵ سال بتوانند آن را تجربه کنند و به نوعی یک تفریح خانودگی به حساب می‌آید.

هزینه: ۱۱۱ دلار

 

 

برای دیدن بهشت حتما به این ۵ جزیره پاتایا بروید

 

۵- غواصی

 

 

۵-غواصی

 

 

هر دو نوع غواصی سطحی و عمیق در پاتایا قابل انجام است و شرکت‌های زیادی تورهای یک روزه برای این کار تدارک دیده‌اند. بر خلاف انتظار انجام این فعالیت فرح‌بخش و شنا همراه ماهی‌ها اصلا کار سختی نیست و با یک آموزش کوتاه، به همراه مربیان مجرب انجام می‌پذیرد. گردش در آب‌های پاتایا می‌تواند به اندازه تفریح در خشکی و شاید هم بیشتر لذت بخش باشد. در دنیای زیر آب این جزیره می‌توانید انواع ماهی‌ها، آبزیان متنوع و طبیعت خاص را مشاهده کنید و با دوربین‌هایی که در اختیار شما قرار می‌گیرد، عکس‌هایی را برای یادگیری بگیرید.

هزینه: ۱۲۰ دلار

 

 

۶- پیاده‌روی زیر آب

 

 

پیاده‌روی زیر آب

 

 

اگر خیلی جرات غواصی ندارید یا اینکه قصد دارید هزینه کم‌تری متحمل شوید اما دنیای زیر آب پاتایا را تماشا کنید، می‌توانید به سراغ پیاده‌روی زیر آب بروید. برای انجام این فعالیت، کلاه‌های خاص اکسیژن در اختیار شما قرار می‌گیرد و دیگر نیاز به هیچ تجهیزاتی نخواهید داشت. یک غواص شما را تا زیر آب، جایی که پایتان به خشکی برسد، همراهی خواهد کرد و سپس شما می‌توانید در آن عمق به تماشای جاذبه‌های زیر دریای پاتایا بنشینید.

هزینه: ۴۶ دلار

 

 

اقامتگاه‌های خانوادگی با جذاب ترین سرسره های آبی در پاتایا

 

 

۷- فلایبوردینگ

 

 

فلایبوردینگ

 

 

یکی از ورزش‌های جدید و جذابی که به تازگی بسیار همه گیر شده و در شهرهای توریستی انجام می‌شود، فلایبوردینگ است. در این ورزش شما سور تخته‌های مخصوصی می‌شوید که با پمپاژ آب شما را به هوا می‌برد و شبیه به یک جت پک عمل می‌کند. تفریحی به شدت لذت بخش که در چند نقطه پاتایا می‌توانید آن را تجربه کنید.

هزینه: ۴۱ دلار

 

 

 

۸- سواری با موتورهای چهارچرخ و ماشین‌های باگی

 

 

 سواری با موتورهای چهارچرخ و ماشین‌های باگی

 

 

تورهای گردشی خاصی نیز در پاتایا برگزار می‌شود که جدا از طبیعت گردی، هیجان انگیز مفرح هستند. این تورها با موتورهای چهارچرخ یا ماشین‌های باگی انجام می‌شود و نفرات هر کدام با یکی از این وسایل نقلیه به سواری در جاده‌هایی خاصی از طبیعت پاتایا مشغول می‌شوند. این جاده‌ها عموما مسیرهای خاکی یا بعضا گلی هستند که خود باعث ایجاد هیجان بیشتر هم می‌شود.

هزینه: موتور چهار چرخ ۸۶ دلار، ماشین باگی ۱۱۱ دلار

در نظر داشته باشید که مبالغ گفته شده، حداقل هزینه ممکن در پاتایا به حساب می‌آید. برای مثال تورهای غواصی با مبالغ بسیار بالاتر هم انجام می‌شود و در مورد موتورهای چهار چرخ اگر دو نفر از یک موتور استفاده کنند، مبلغ بسیار پایین‌تری برای نفر دوم باید پرداخت کنند.

مطالب مرتبط