بهترین کارهای رایگانی که می‌توانید در مسکو انجام بدهید

گرچه مسکو یکی از گران‌ترین شهرهای جهان است، اما هنوز چیزهایی وجود دارد که می‌توانید به صورت رایگان انجام دهید و لذت ببرید، فقط باید بدانید کجا دنبال آن‌ها بگردید. در تور روسیه به مسکو شهری پر از جاذبه‌های گردشی می‌روید که می‌توانید از آن‌ها لذت ببرید. تقریبا کمتر کسی می‌تواند از این شهر دیدن کند و جذب آن نشود. برای داشتن سفری مقرون به صرفه طیفی از فعالیت‌های برجسته وجود دارد که می‌توانید انجام دهید. ما به معرفی برترین این کارها می‌پردازیم.

 

 

 

از گردش در پارک‌ها لذت ببرید

 

 

 از گردش در پارک‌ها لذت ببرید

 

 

مسکو دارای ۶۰ پارک متنوع و مختلف است که بیشتر آن‌ها برای ورود رایگان هستند. با وجود فضای سبز و زیبا این پارک‌ها می‌توانند برای چندین روز وقت شما را به خودشان اختصاص دهند. از کاخ‌خای قرن ۱۸امی Tsaritsyno دیدن کنید و از فواره موزیکال در غروب‌دم لذت ببرید. کنار رودخانه Kolomenskoe، جایی که زیباترین داستان‌های عاشقانه روسی اتفاق افتاده قدم بزنید. در محوطه سرسبز جنگل مانند Izmailovo دوچرخه سواری کنید. شما می‌توانید در این پارک‌ها به سلیقه خودتان فعالیت دلچسبی پیدا کنید و مشغولش شوید.

آدرس: All-Russian Exhibition Center (VDNKh)pr-t. Mira, 119, Moskva, 129223

 

 

به موسیقی کلاسیک گوش دهید

 

 

 tchaikovsky

 

 

اگر از عاشقان موسیقی کلاسیک هستید مسکو برای شما شهری خواهد بود که آرزو می‌کنید هرگز از آن خارج نشوید. زیرا این شهر پر از جاهایی ست که می‌توانید به رایگان در آن‌ها موسیقی کلاسیک گوش دهید فقط به یاد داشته باشید که از قبل برنامه‌ها را بررسی کرده باشید. شما می‌توانید از برنامه موسیقی کلاسیک که هر عصر در بسیاری از موزه‌های مسکو مثل بلگاکف هاوس، چخوف هاوس، موزه Marina Tsvetaeva، موزه Chaliapin و بسیاری دیگر دیدن کرده و لذت ببرید. همچنین هنرستان مشهور هنرهای زیبا Tchaikovsky میزبان کنسرت‌های رایگان برای آخر هفته و تعطیلات است. به علاوه می‌توانید در کنسرت‌های دانشجویی و اجراهای صبحگاهی آخر هفته‌ها در آکادمی موسقس روسیه هم شرکت کنید.

آدرس: Moscow Tchaikovsky Conservatory, Bolshaya Nikitskaya ul., 13/6, Moskva, 125009

 

 

اگر عاشق ادبیات روسی هستید، در مسکو این دیدنی‌ها را ببینید

 

 

از کنسرت موسیقی رایگان لذت ببرید

 

 

از کنسرت موسیقی رایگان لذت ببرید 

 

 

مسکو دارای کافه‌ها، کلاب‌ها و نقاط تفریحی بسیاری است که بیشترشان برای جذب مردم و ارائه فضایی شاد به برگزاری کنسرت‌ها و پایکوبی رایگان می‌پردازند. برای لذت بردن از موسیقی پاپ به کافه Duma بروید یا در Roadhouse به تماشای برنامه‌های سبک بلوز بپردازید. بررسی کنید چه کسانی در Punch & Judy Pub و یا Imagine Cafe اجرا دارند تا به هر کدام که دوست داشتید بروید.

آدرس: Punch & Judy, ul. Pyatnitskaya, 6/1, стр. 1, Moskva, 115035

آدرس: Imagine Cafe, ul. Pokrovka, 16/16, стр. 1, Moskva, 101000

 

 

از تورهای متروگردی مسکو لذت ببرید

 

 

از تورهای متروگردی مسکو لذت ببرید

 

 

متروی مسکو را زیباترین ایستگاه ریلی شهری می‌شناسند که از بین ۲۰۶ ایستگاهش ۴۴ تای آن مربوط به نقاط میراث فرهنگی هستند و هر کدامشان تاریخی دارند. بنابراین اگر نمی‌خواهید برای تور هزینه کنید می‌توانید خودتان در ایستگاه‌ها گردش کنید. البته از قبل برنامه یکی از تورها را بررسی کنید تا بدانید در کدام ایستگاه‌ها توقف کنید. مراقب باشید زمان شلوغی خودتان را بین شلوغی نیندازید.

 

 

دانستنی‌های جذاب روسی که شما را مسافر مسکو می‌کند!

 

 

بین کلیساهای ارتودوکس کاوش کنید

 

 

بین کلیساهای ارتودوکس کاوش کنید 

 

 

لازم نیست فقط به عکس‌های پوستری آن‌ها نگاه کنید. می‌توانید از کلیساهای آبنباتی رنگی و گنبدهای پیازی فانتزی دیدن کنید و عکس‌های فوق‌العاده‌ای بیاندازید. اگر خواستید داخل کلیسا بروید، توجه داشته باشید که بانوان باید لباس‌های بسته بپوشند و روسری بر سر نهد و مردان هم حق پوشیدن شلوارک نداشته و باید سرشان را بپوشانند. در واقع هیچ چیزی نمی‌تواند شور و هیجان شما را در بازدید از این دعاخانه‌ها کم کند. قدمت برخی از آن‌ها به قرن ۱۵ام میلادی بر می‌گردد. به جز کلیسای جامع سنت باسیل کرملین، دیگر کلیساهای جذاب دیگری مانند کلیسای مسیح نجات دهنده، Novodevichy Convent، کلیسای پیامبر الیاس و کلیسای جامع Yelokhovo نیز هستند که باید از آن‌ها دیدن کنید. البته تعداد این کلیساها آنقدر زیاد است که عملا انتخاب در بین آن‌ها کاری بسیار دشوار به نظر می‌رسد.

 

 

از موزه‌های رایگان مسکو دیدن کنید

 

 

از موزه‌های رایگان مسکو دیدن کنید 

 

 

مسکو میزبان هزاران موزه جذاب است که سومین یکشنبه هر ماه را به رایگان فعالیت می‌کنند تا همه بتوانند از این موزه‌ها دیدن کنند. به علاوه برخی از موزه‌ها به طور کلی رایگان بوده و نیاز به ورودی ندارند. تور ادبی مسکوی خود را با کاوش در خانه گورکی که در مجتمعی لوکس واقع شده آغاز کنید، سپس به سمت خانه بلگاکف بروید و از آن دیدن کنید. اگر دوست دارید اطلاعات بیشتری راجب به تاریخ متروی مسکو داشته باشید، از موزه ملی مترو مسکو بازدید کنید، و محو مجموعه منحصر به فرد از اتومبیل‌های قدیمی مترو شوید. اگر نمی‌خواهید برای هیچ کدام از موزه‌های مسکو هزینه‌ای پرداخت کنید، یکی از جاهایی که حتما باید از آن بازدید کنید مقبره لنین است که بدن مومیایی آن به صورت کاملا سالم در آن نگه داری می‌شود.

آدرس: Lenin’s tomb, Red Square, Moskva, 109012

مطالب مرتبط