راهنمای بهترین تور تفلیس‌گردی با پای پیاده

تفلیس یکی دیگر از شهرهای آسیایی اروپایی است که گرچه شهرتش به اندازه استانبول نبود اما خوشبختانه تور گرجستان در این سال‌ها با گسترش صنعت گردشگری توانسته مسافران زیادی را به خودش جذب کند. این شهر با ارائه ساختمان‌های هنری زیبا، معماری‌های دوره استعماری و کلیساهای چشمگیر موقعیت‌ها مناسبی برای پیاده روی و کاوش در اختیار شما قرار می‌دهد. اگر دوست دارید پیاده در شهر بگردید و جای جایش را ببینید از راهنمای زیر استفاده کنید.

 

 

تور را از خیابان روستاولی آغاز کنید

 

 

تور را از خیابان روستاولی آغاز کنید

 

 

روستاولی خیابان مرکزی شهر است که امکانات زیادی داشته و سراسر آن پر از مغازه‌ها و فروشگاه‌های مختلف است. پیاده‌روی‌تان را از ایستگاه متروی روستاولی شروع کنید و از مجسمه شاعر قرون وسطایی کسی کهThe Knight را بر روی پوست پلنگ نوشت، دیدن کنید. مسیرتان به میدان آزادی ادامه دهید. قدم بزنید و بر سر راه‌تان از سالن تئاتر و اپرای دولتی تفلیس، تئاتر روستاولی، ساختمان مجلس، گالری ملی و چند موزه دیدن کنید.

آدرس: Rustaveli Metro Station, Tbilisi, Georgia

 

 

در میدان آزادی توقف کنید

 

 

در میدان آزادی توقف کنید

 

 

میدان آزادی دقیقا قسمتی از شهر است که بازسازی و تغییرات زیاد ساخت و ساز و تغییر نام‌های متعددی را به خود دیده است. این میدان زمان سلطه امپراتوری روسیه اِریوان نامیده می‌شود تا این که بعد از سقوط شوروی به میدان لنین تغییر نام داد. امروزه بخش مرکزی آن به احترام جنبش آزادی گرجستان به میدان آزادی نام گرفته است. این بنای یادبود ۳۵ متری از گرانیت و طلا ساخته شده است. این بنای یادبود شامل مجسمه سنت جورج مدافع مردم هم می‌شود.

آدرس: Freedom Square, Tbilisi, Georgia

 

 

بهترین کارهایی که باید در تفلیس انجام دهید

 

 

از عمارت نویسندگان گرجستان دیدن کنید

 

 

از عمارت نویسندگان گرجستان دیدن کنید

 

 

از میدان آزادی مسیرتان را به Giorgi Leonidze به سمت خیابان ایوان ماچبلی ادامه بدهید تا به خانه نویسندگان گرجستان برسید. این ساختمان در ابتدا متلق به فردی تاجر و تولیدکننده به نام David Sarajishvili بود. این عمارت بسیار زیبا و دیدنی و اولین بار در سال ۱۹۰۵ ساخته شد. وسایل این خانه مثل مبلمان و فرش‌ها راوی خوبی از حال و هوای آن زمان گرجستان هستند. از مهم‌ترین موارد این عمارت، کاشی‌های سفارشی Villeroy & Boch سفارشی در تراس است.

آدرس: 13 Ivane Machabeli St, Tbilisi, Georgia

 

 

از مدرسه هاگوارتز دیدن کنید

 

 

از مدرسه هاگوارتز دیدن کنید

 

 

راه‌تان را به سمت خیابان لادو آساتیانی جایی که مدرسه عمومی N6 قرار دارد، ادامه دهید. به خاطر ظاهر آن به مدرسه هاگوارتز، محلی‌ها آن را به این نام و یا مدرسه هری پاتر می‌شناسند. این بنا هیچ ربطی به داستا هری پاتر ندارد و صرفا ساختمانی به سبک نئو توثیک است که مدرسه شبانه روزی آلمانی دخترانه بود.

آدرس: 28 Lado Asatiani St, Tbilisi, Georgia

 

 

خرید و گردش هنرمندانه در تفلیس

 

 

چشم‌انداز تفلیس از قلعه ناریکالا را از دست ندهید

 

 

چشم‌انداز تفلیس از قلعه ناریکالا را از دست ندهید

 

 

وقتی به خیابان بتلمی می‌رسید، می‌توانید پته‌ای که قلعه ناریکالا روی آن قرار گرفته را ببینید. قدمت این قلعه به قرن چهارم و زمان حکومت ایرانی‌ها بر می‌گردد. این قلعه منظره‌ای کامل و دیدنی رو به شهر قدیمی دارد. شما می‌توانید بر روی دیوار راه بروید، اما مراقب باشید زیرا هیچ حصار در محل وجود ندارد. سپس از مجسمه کاتریس دِدا، مادر گرجستان دیدن کنید که نمایی به شهر داشته و نماد ایستادگی و مبارزه مردم گرجستان در برابر تهدیدات خارجی است.

آدرس: Narikala Fortress, Tbilisi, Georgia

 

 

باغ گیاه شناسی تفلیس

 

 

باغ فوق‌العاده زیبای گیاه شناسی تفلیس

 

 

از قلعه ناریکالا پله‌هایی وجود دارد که اگر در مسیرشان حرکت کنید کنید نهایتا به باغ فوق‌العاده زیبای گیاه شناسی تفلیس می‌رسید. این باغ که ۱۶۱ هکتار مساحت دارد میزبان مجموعه‌ای عالی از گل‌ها و گیاهان زیبای فضای باز و گلخانه‌ای است. شما می‌توانید میان آن‌ها قدم بزنید و از فضای پارک لذت ببرید.

آدرس: Botanical Gardens, Tbilisi, Georgia

 

 

بهترین طراحی معماری را در کدام ساختمان‌های تفلیس می‌بینید؟

 

 

به سمت حمام‌های گوگرد بروید

 

 

به سمت حمام‌های گوگرد بروید

 

 

از خیابان‌های بتانیکوری و یا میزا شافی به سمت آبانتونی منطقه حمام گوگرد در شهر قدیمی بروید. اگر یک ساعتی زمان خالی دارید در یکی از حمام‌ها، به استراحت بپردازید. در غیر این صورت به پارک بروید خستگی در کنید و از مناظر دیدنی اطراف لذت ببرید.

آدرس: Abanotubani, Tbilisi, Georgia

 

 

از دیدن بالکون‌های چوبی رنگی لذت ببرید

 

 

vakhtang

 

 

از پل متخی عبور کنید، و به سمت مجسمه و کلیسای Vakhtang Gorgasali، بنیان‌گذار تفلیس که قصر و کلیسایش را در قرن ۵ام  ساخت، بروید. با این همه هیچ چیزی از آن زمان باقی نمانده و کلیسای کنونی، سازه‌ای مربوط به قرن ۱۳ام است. شما در این نقطه نمایی از شهر قدیمی، رودخانه Mtkvari، قلعه ناریکالا را دارید.

آدرس: Metekhi St, Tbilisi, Georgia

 

 

از برج ساعت دیدن کنید

 

 

از برج ساعت دیدن کنید

 

 

از پل صلح به سمت خیابان ارکله دوم بروید و مسیرتان را به خیابان Ioane Shavteli ادامه دهید. اگر کافه‌ای دیدید چیزی بخورید و خستگی گردش‌تان را به در کنید. از قدیمی‌ترین کلیسای شهر Anchiskhati Basilica دیدن کنید و به برج ساعت ساخته هنرمند محلی Rezo Gabriadze برسید. اگر سر ظهر و یا ۷ عصر به این برج برسید می‌توانید شاهد یک اجرای عروسکی جذاب هم باشید. در غیر این صورت می‌توانید شاهد فرشته‌ای باشید که هر ساعت از برج خارج می‌شود و با چکش بر روی ناقوس می‌کوبد.

آدرس: Clock Tower, Tbilisi, Georgia

مطالب مرتبط