بهترین کارهایی که می‌توانید در درکل بلگراد انجام دهید

بلگراد یکی از شهرهای اروپای شرقی شبیه به چیزی است که در استانبول ترکیه می‌بینیم. این شهر هم دارای قسمت‌های تاریخی و مدرن بوده و بسیاری از خیابان‌های سنگفرش، ساختمان‌های استعماری و کلیساهای زیبا را ارائه می‌دهد. با این که سخت است تمامی علاقه‌مندی‌های گردشگران را در این شهر چند وجهی حدس زد اما خیلی سخت است که از محله درکل در بالای فهرست بخش‌های گردشی شهر چشم‌پوشی کرد. گردشگرانی که با تور بلگراد از این شهر بازدید می‌کنند، فعالیت‌های متنوعی برای انجام در این محله دارند.

 

 

به کافه‌های سنتی بروید

 

 

به کافه‌های سنتی بروید

 

 

بهترین کافه‌های بلگراد را می‌توانید در این منطقه پیدا کنید. در هر خیابانی از این منطقه که بروید دست کم یک کافه وجود دارد که بتوانید در آن بنشینید و از منظره بیرون لذت ببرید، به رفت و آمد مردم نگاه کنید، قهوه و کیک بخورید و به گفتگو بپردازید. هر کدام از این کافه‌ها به سبکی متفاوت هستند که با تجارب قبلی شما متفاوت هستند. کافه‌های بلگراد یکی از محاسن این شهر هستند تا بتوانید از گرمای تابستان و سرمای زمستان به آن‌ها پناه ببرید. طراحی داخلی این کافه‌ها عموما جذاب بوده و خوراک اینستاگرام‌تان را تامین می‌کنند.

 

 

از بقایای اسلام در بلگراد دیدن کنید

 

 

از آخرین بقایای اسلام در بلگراد دیدن کنید

 

 

برای قرن‌ها بلگراد زیر سلطه امپراتوری اسلامی عثمانی‌ها قرار داشت. در این دوره حدود ۲۵۰ مسجد در این شهر و اطراف آن وجود داشت که با وجود حضور اسلام در پا برجایی آن‌ها خللی وارد نمی‌شد. اما بعد از انقلاب تغییرات فراوانی در این شهر صورت گرفت و کم کم هر کدام این مساجد از بین رفتند تا این که تنها یکی از آن‌ها به نام مسجد Bajrakli در درکل باقی ماند. این مسجد سنگی بزرگ یادآور تاریخ پردرد این بخش از صربستان است.

 

 

در Dorćol Platz معامله کنید

 

 

در Dorćol Platz معامله کنید

 

 

در قسمت پایین دست درکل، Dorćol Platz یک مرکز فرهنگی بازسازی شده و بازار قرار گرفته که همیشه پر از رفت و آمد و جنب و جوش است. بازار روز یکشنبه معمولا جذاب‌تر هم هست. زیرا شما می‌توانید اجناس دست دوم و هدیه‌های دسست‌ساز مقرون به صرفه زیبایی را پیدا کنید و برای سوغاتی به دوستان خود هدیه بدهید. شما می‌توانید از کتاب‌ها، زیروآلات، لوازم ترئینی آهن ربایی و مواردی از این قبیل را در Dorćol Platz پیدا کنید. اگر در بازار گردش کنید متوجه می‌شوید که بیشتر بازدیدکنندگان را قشر جوان تشکیل می‌دهند.

 

بهترین نقاط بلگراد برای انداختن عکس‌های اینستاگرامی

 

 

بین ساختمان‌های قدیمی درکل بگردید

 

 

بین ساختمان‌های قدیمی درکل بگردید

 

 

یکی از قدیمی‌ترین خانه‌های شهر در این منطقه بلگراد قرار گرفته است. این خانه که در ۱۰ Cara Dušana واقع شده سازه‌ای معمولی دارد اما به لحاظ تاریخی بنای آن به سال ۱۷۲۷ بر می‌گردد. در واقع با چنین قدمت و تاریخی که بر این شهر گذشته تنها خوش شانسی توانسته این بنا را از ویرانی نجات دهد. به علاوه شما در این منطقه می‌توانید از اولین نانوایی یگوسلاوی هم دیدن کنید. با نگاهی موشکافانه و دقیق به این نقاط در خواهید یافت که هرگز تاریخ در هیچ دوره‌ای متوقف نشده و همواره تغییرات به دنبال ساخت و سازها می‌رود.

 

 

از کار اولین زن معمار بلگراد دیدن کنید

 

 

از کار اولین زن معمار بلگراد دیدن کنید

 

 

وقتی از ساختمان‌های اولین زن معمار صربستان حرف می‌زنیم بدان معنا نیست که با سازه‌هایی ضعیف روبرو هستید که باید نادیده‌شان بگیرید. برعکس Jelisaveta Načić به عنوان اولین زن معمار در ین کشور سختی‌ها و پافشاری‌های زیادی را متحمل شد تا به جایگاهی که استحقاقش را داشت دست یافت. بی‌شک یکی از بهترین کارهای او کلیسای سنت الکساندر نوسکی در درکل است که سالانه گردشگران بی‌شماری از آن دیدن می‌کنند. تنها بعد از دیدن کلیسا متوجه سرسختی و تلاش این زن اسطوره‌ای خواهید شد.

 

 

از خرید لوازم قدیمی لذت ببرید

 

 

از خرید لوازم قدیمی لذت ببرید

 

 

در درکل خیابانی هنری و جذاب وجود دارد که مغازه‌هاش محبوب گردشگران و بومی‌هاست. هیچ جای تعجب ندارد که همیشه این خیابان میزبان مردم مشتاق و هیجان‌زده است. فرقی نمی‌کند به دنبال لوازم خانگی قدیمی هستید و یا از لباس‌های کلاسیک خوشتان می‌آید. به هر حال در این قسمت شهر می‌توانید خریدهای دلچسب و جذابی انجام دهید و لذت واقعی خرید را بچشید. حتی بعضی از بهترین طراحان کشور در این قسمت به عرضه محصولاتشان می‌پردازند و بیشتر فضایی هنری به خیابان‌ها می‌بخشند.

 

 

غذاهای بین‌المللی را امتحان کنید

 

 

  غذاهای بین‌المللی را امتحان کنید

 

 

محله درکل با وجود جذابیت‌های فراوانی که در آن جمع شده، بیشتر از دیگر نقاط بلگراد حس و حال شهرهای کوچک و قدیمی اروپایی را ارائه می‌دهد. شما انواع بسیاری از رستوران‌ها را در این قسمت در دسترس دارید که می‌توانید برای خوردن غذایی خوشمزه و باکیفیت به آن‌ها بروید. بیشتر رستوران‌های برجسته بلگراد در درکل قرار گرفته است. به همین دلیل وقتی هوا کم کم رو به تاریکی می‌رود به جمعیت مردمی که برای شام به این رستوران‌ها می‌روند افزوده می‌شود. با این که عموم رستوران‌ها غذای صربستانی سرو می‌کنند اما گزینه‌های خارجی هم وجود دارد. توصیه می‌کنیم از خوردن غذا در رستوران‌های Marukoshi (ژاپنی) وIstok  (ویتنامی) غافل نشوید.

مطالب مرتبط