با شخصیت‌های معروف در موزه مادام توسو عکس بگیرید؛ استانبول

ماری توسو در سده‌ی هجدهم میلادی موزه‌ای را در لندن پایه‌گذاری کرد که کمی با دیگر موزه‌های زمان خود متفاوت بود. در این موزه، او تندیس‌های مومی شخصیت‌های برجسته سیاسی و افراد سلنتطی را ساخته بود که شباهت حیرت‌آوری با خود افراد داشتند و همین باعث شد تا بازدیدکنندگان بسیاری پیدا کند. بعد از آن بود که ماری توسو به دیگر شهرها و کشورها سفر کرد تا دیگران را برای ایجاد چنین موزه‌هایی تشویق کند. امروزه گردشگران تور استانبول هم می توانند به این موزه بروند. 

 

 

meusume

 

 

حالا موزه‌های زیادی به نام او در جهان باز شده است. از آمریکا تا کشورهای اروپایی و آسیایی. استانبول ۲۱مین شعبه از موزه مادام توسو بود که در سال ۲۰۱۶ افتتاح شد و درهایش را به روی بازدیدکنندگان باز کرد. این موزه شامل تندیس‌هایی از اشخاص تاثیرگذار سیاسی، موزیسین‌ها، بازیگران، ورزشکاران و به طور کلی چندین و چند شخصیت معروف است که می‌توانید کار آن‌ها مانده و عکس‌هایی ماندگار از خود بگیرید.

 

 

تندیس‌ها چگونه ساخته می‌شوند

 

 

how-to-make

 

 

برای ساخت این تندیس‌های مومی، بعد از گرفتن اجازه از فرد مورد نظر، چندین و چند عکس از زوایای مختلف بدن آن فرد گرفته می‌شود تا همه چیز به درست‌ترین شکل ممکن کار شود. سپس با استفاده از ۱۵۰ کیلوگرم از مواد مومی مخصوص پیکر مورد نظر شکل داده می‌شود. تندیس نهایی بعد از انجام ریزه‌کاری‌ها و بعد از طی ۶ مرحله آماده‌سازی، نهایتا هر کدام ۳۰۰ هزار دلار ارزش خواهند داشت.

 

 

موزه مادام توسو کجای استانبول قرار دارد؟

 

 

adress

 

 

موزه تندیس‌های مومی استانبول در مرکز خرید "گرند پرا" و در خیابان معروف استقلال قرار گرفته است، یکی از معروف‌ترین و شلوغ‌ترین خیابان‌های استانبول که باعث می‌شود دسترسی به این مکان بسیار ساده شود. شما می‌توانید با تمام وسایل نقلیه عمومی در دسترس در استانبول، به این مکان برسید.

 

 

بخش‌های مختلف موزه مادام توسو

 

 

music

این موزه بسیار جذاب، تندیس‌هایش را در ۵ دسته بندی مختلف قرار داده است: موسیقی، ورزشی، دانشمندان، فرهنگیان و سیاسیون یا رهبران مهم تاریخی.

در بخش موسیقی تندیس چند خواننده بزرگ آمریکایی و ترک را مشاهده خواهید کرد. از جمله این شخصیت‌های می‌توان به ریحانا، مدونا و لیدی گاگا اشاره کرد و اگر به موزیسین‌های ترک علاقه داشته باشید، تندیس کسانی همچون زکی مورن و MFÖ هم در این بخش به نمایش در آمده است.

 

 

sports

 

 

کم‌سن و سال‌ها احتمالا با بخش ورزشی بیشتر خو بگیرند. در این بخش بیشتر به فوتبالیست‌های برتر اهمیت داده شده و در کنار شخصیت‌های معروف تیم‌های بزرگ، چند فوتبالیست ترک نیز دیده می‌شود. از جمله بازیکنان خارجی که تندیسشان در شعبه استانبول موزه مادام توسو دیده می‌شود، می‌توان به لیونل مسی، نیمار، رافائل نادال یا ماریا شاراپوا اشاره کرد. در بخش بازیکنان ترک هم آردا توران و تورکوغلو دیده می‌شوند که از جمله برترین فوتبالیست‌های ترکیه هستند.

 

 

sports

 

 

در بخش دانشمندان و افراد نابغه از نظر بسیاری کمی کم کاری به خرج داده شده است و باید تعداد بیشتری تندیس به کار گرفته می‌شد. در میان افرادی که تندیسشان در این مکان مشاهده می‌شود می‌توان به لئوناردو داوینچی، موتزارت، انیشتین و استیو جابز اشاره کرد.

 

 

cinema

 

 

در بخش بازیگران و هنرمندان سینما ترافیک بالاست و هنرمندان زیادی از سینمای هالیوود و سینمای ترکیه، تندیس‌هایشان را به این موزه آورده‌اند. جولیا رابرتز، برد پیت، جانی دپ و چند بازیگر ترک تنها بخشی از این مجموعه به حساب می‌آید.

 

 

culture

 

 

در نهایت در بخش فرهنگ با تندیس نویسندگان بزرگ و در بخش سیاسیون تندیس کسانی همچون مصطفی آتاتورک بنیان گذار ترکیه مدرن مواجه خواهید بود.

ساعت کار و هزینه‌ی ورودی

این موزه هر روزه از ساعت ۱۰ صبح تا ۸ شب باز خواهد بود، اما برای ورود به آن نهایتا تا ساعت ۷ غروب می‌توانید اقدام کنید. کودکان زیر سه سال به صورت رایگان می‌توانند وارد موزه شوند و بچه‌های تا ۱۴ سال بدون همراه بزرگ‌سال حق ورود به این مجموعه را ندارند.

 

 

tour

 

 

جدا از قیمت‌های مختلف برای سنین متفاوت، دو نوع بلیط معمولی و VIP برای بازدید از این موزه به فروش می‌رسد. بزرگسالان برای ورود ۵۰ لیر باید پرداخت کنند و کوچک‌ترها ۴۰ لیر، برای ورودی VIP نیز باید ۱۰۲ لیر پرداخت نمایید. کسانی که بلیط VIP می‌گیرند، می‌توانند از یک سالن مخصوص که بعضی تندیس‌ها تنها در آن به نمایش در می‌آید دیدن کنند و همچنین بلیط آن‌ها شامل عکس‌هایی قاب گرفته شده و بعضی هدایای دیگر نیز می‌شود.

 

 

سخن آخر

 

 

قیمت ورودی موزه استانبول نسبت به موزه مادام توسو در هلند یا انگلستان بسیار کم‌تر است، اما تعداد تندیس‌هایی که در آن به نمایش گذاشه می‌شود نیز با این موزه‌ها قابل قیاس نیست و تعداد بسیار کم‌تری دارد. با اینهمه جایی بسیار جذاب برای تمامی اهالی خانواده به حساب می‌آید، مکانی که می‌توانید در آن عکس‌های زیادی گرفته و به یادگار همراه خود ببرید.

مطالب مرتبط