خرید و گردش هنرمندانه در تفلیس

تفلیس از آن شهرهایی است که در آن می‌توان با تور گرجستان به گردش مشغول شد و در همه جایش، آثار هنرمندانه معماری را دید و مردمی که با صنایع دستی خود، ذوق هنری‌شان را به فروش گذاشته‌اند. در این شهر چندین و چند گالری کوچک و بزرگ وجود دارد و کافه‌هایی که محل تجمع هنرمندان گرجی است. به همین منظور خوب است با چند محل هنرمندانه برای صرف نوشیدنی یا گشت زدن آشنا شوید و جاهایی را مدنظر بگیرید که برای آثار هنری و صنایع دستی مناسب هستند.

 


بازار دست‌فروشان تفلیس

 

 

بازار دست‌فروشان تفلیس

 

یکی از بهترین نقاطی که می‌توانید صنایع دستی و آثار هنری بسیار خوب گرجی را خریداری کنید، بازار دست‌فروشان تفلیس است. این بازار که از سال ۲۰۱۵ به صورت دوره‌ای در دیگر شهرهای گرجستان نیز برپا می‌شود، محل اجتماع بسیاری از هنرمندان است که از آثار جدی و مهم تا چاپ روی تیشرت را ارائه می‌کنند. حتی اگر به گوشه‌ای از این بازار بروید، طراحانی را خواهید دید که چهره شما را به سرعت با زغال طراحی می‌کنند یا کسانی که با حنا روی دست‌هایتان طرح و نقش می‌اندازند.

 


Dry Bridge Market

 

 

Dry Bridge Market

 

 

این بازار بسیار معروف روباز، محل اجتماع هنرمندان زیادی است. جایی نه چندان بزرگ، اما همیشگی و با سر و شکل مناسب که در آن می‌توانید از آثار نقاشی بسیار خوب از مناظر مختلف تفلیس و گرجستان تا صنایع دستی جذاب را تهیه کنید. پارچه‌های رنگارنگ گرجی، عتیقه‌جات دکوری، کنده‌کاری‌های چوب و دست‌بافت‌هایی به شکل‌های مختلف دیگر کارهای هنری است که در این بازار به وفور پیدا می‌شود.

 


گالری هنر لعاب‌کاری Ornament

 

 

گالری هنر لعاب‌کاری Ornament

 

اگر به هنر لعاب‌کاری علاقه دارید، باید بدانید که گرجستان مقصدی ایده‌آل برای شماست. لعاب‌کاری هنرمندانه از دیرباز کاری مهم در این کشور محسوب می‌شد و هنوز هم هستند بسیار کسانی که این هنر را ادامه می‌دهند. گالری هنری Ornament توانسته با ساخت مجموعه‌ای بسیار ارزمشند از هنرمندان بزرگ، نه تنها کارهای هنری قدیمی‌تر را به نمایش بگذارد و مردم را با این هنر آشنا کند، بلکه کارهای جدید فراوانی هم در این مکان ارائه شده که قابل خرید هستند و کارهایی برجسته و شیک محسوب می‌شوند. نکته مهم این است که اجناس لعاب‌کاری‌ شده‌ای که از این مکان تهیه می‌کنید، کارهایی عالی با کیفیت ساخت بسیار خوبند.

 


Gallery ۲۷

 

 

Gallery 27

 

گالری ۲۷ را خیلی‌ها به عنوان برترین فروشگاه صنایع دستی در تفلیس بر می‌شمارند. این گالری نه چندان بزرگ، اجناس بسیار متنوعی دارد که بخش اعظم آن‌ها قابل خرید است و با توجه به طرفداران بی‌شماری که دارد، با هر بار سر زدن به این مکان، اجناس تازه‌ای پیدا خواهید کرد که جایگزین جنس‌های فروخته شده گشته‌اند. کارهایی که در گالری ۲۷ مشاهده خواهید کرد مربوط به قالی‌های دست باف کوچک، پارچه‌های ابریشم با دست نقاشی شده،آثار سفالین، سفره‌های گلدوزی شده، کیف‌های خاص محلی دست دوز، زیورآلات و اسباب‌بازی‌های خاصی است که با مواد کاملا طبیعی ساخته شده‌اند.

 

 

راهنمای کامل گردش در محله‌های تفلیس

 


Art-Cafe HOME

 

 

Art-Cafe HOME

 

 

کافه هنری Art-Cafe HOME یکی از کافه‌های خاصی است که تنها می‌توان در شهرهایی همچون تفلیس پیدایشان کرد. جایی که بر روی تمام دیوارهایش آثار نقاشی یا عکاسی برجسته دیده می‌شود و یک کتابخانه ارزشمند هم دارد که می‌توانید در هنگام نوشیدن قهوه‌های بسیار خوب، به خواندن کتاب‌هایی به زبان‌های مختلف مشغول شود. Art-Cafe HOME یکی از محل‌های اجتماع بسیار معروف هنرمندان در تفلیس به شمار می‌رود که در بیشتر ساعت‌های روز تمام میزهایش اشغال شده است.

 


Fabrika

 

 

Fabrika

 

 

وقتی از شهری که در معماری سرآمد است حرف می‌زنیم، حتما باید محله‌ای خاص را پیدا کنیم تا بتوانیم آن را به عنوان یک نقطه هنرمندانه مشخص نام‌گذاری کنیم. Fabrika که در زبان گرجستانی به معنی کارخانه است، قبلا جایی بوده که یک کارخانه پارچه بافی در آن وجود داشته است. حالا محلی برای نمایشگاه‌های خیابانی، نواختن موزیسین‌های دوره گرد و برگزاری جشن‌های جوانانه شده است. چندین و چند اثر گرافیتی بسیار ارزشمند بر روی دیوارهای Fabrika حک شده که هر کدامشان از نظر زیبایی در سطحی بسیار خوب و از نظر هنری در رتبه‌ای بالا قرار می‌گیرند. گشت زدن در اطراف این محل، جدا از امکان بازدید از همه‌ی چیزهایی که برایتان گفتیم، این فرصت را نیز برایتان مهیا می‌کند تا از رستوران‌ها و کافه‌های متعدد اطراف ان و مراکز دیدنی آن محله دیدن کنید.

 

 

بهترین طراحی معماری را در کدام ساختمان‌های تفلیس می‌بینید؟

 


فروشگاه لباس DOTS

 

 

فروشگاه لباس DOTS

 

اگر از علاقه‌مندان به هنر مُد باشید، DOTS جایی است که در آن می‌توانید لباس‌هایی از طراحان مستقل گرجی و همچنین برندهای بسیار معتبر جهانی را پیدا کنید. جدا از لباس‌های موجود در این فروشگاه، کیف‌ها، دستکش‌ها و کمربندهای بسیار شیکی را نیز به فروش می‌رساند که هر کدامشان به شکلی هنرمندانه از بهترین مواد اولیه ساخته شده‌اند. حتی اگر اهل خرید هم نباشید، تماشای لباس‌های موجود در DOTS، همچون کلاسی در صنعت مد می‌باشد.

مطالب مرتبط