دیدنی‌ترین جاذبه‌های گردشگری بدروم چیست؟

بدروم با ساحل فیروزه‌ای بی‌نظیر خود شلوغ‌ترین شهر ساحلی ترکیه است. با سفر به بدروم دقیقا می‌توان با یک تیر دو نشان زد و هم از تفریحات آبی لذت برد و در مدیترانه قایق‌سواری کرد و هم به گشت و گذار در چند منطقه دیدنی آن پرداخت. در دوران عثمانی، بدروم تنها روستایی ساده ساحلی برای ماهیگیری بود، اما با ورود صنعت گردشگری در سال ۱۹۴۰ به بعد، مسیر حیات این شهر نیز تغییر کرد. در حال حاضر بدروم یکی از مقاصد گردشی مسافران دنیا مخصوصا در طول تابستان بوده و با این که یکی از شلوغ‌ترین مناطق ترکیه در تمام طول سال است اما هنوز آب و هوای پاک و روستایی خود را حفظ کرده است. در این مقاله ما به معرفی جاذبه‌های برتر بدروم که باید به آن‌ها سر بزنید، می‌پردازیم.

 

 

قعله سنت پیتر

 

 

قلعه سنت پیتر

 

 

در حاشیه ساحل قلعه تاریخی سنت پیتر واقع شده که در بالای فهرست مناطق گردشی مسافران بدروم قرار دارد. شوالیه‌های هاسپیتالر از سنت جان در بین سال‌های ۱۴۰۲ تا ۱۴۳۷ ساختمانی بنا نهادند و شوالیه‌های ملیت‌های مختلف را برای دفاع از مناطق خاصی از دیوار قرار دادند. این قلعه از بخش‌های مختلفی تشکیل شده از جمله برج انگلیسی، برج فرانسوی، یک شیر سنگی بر روی دیوار غربی و برجی که به سیاه چال می‌رسد. در طول سلطنت سلطان سیلمان بزرگ، قلعه به دست سپاه ترک افتاد که در نهایت آن را تبدیل به مسجد کردند. امروزه بسیاری از تالارهای بزرگ داخل قلعه تبدیل به موزه باستان شناسی زیر دریا شده‌اند.

آدرس: Kale Sokak

 

 

موزه باستان شناسی زیر دریا

 

 

موزه باستان‌شناسی

 

 

مهم نیست از دیوانگان باستان شناسی هستید یا نه، موزه فوق‌العاده‌ی باستان شناسی زیر دریا که در قلعه سنت پیتر واقع شده یکی از جاذبه‌های گردشی بوده که نباید آن را از دست دهید. شالوده موزه به خوبی طراحی و سازمان‌دهی شده و آثار خیره‌کننده آن از طریق نمایش‌گرهای چندرسانه‌ای به نمایش گذاشته می‌شود. بعد از ورودی با یک مجموعه عظیم از کوزه‌های سفالی و گارگاه شیشه‌گری که برای کودکان بسیار جذاب خواهد بود، شما وارد سالن کشتی شکسته خواهید شد، در این سالن یک کشی ۱۶ متری که در دهه ۱۰۲۵ غرق شده بود، به نمایش گذاشته شده است. برج فرانسوی نیز محل نمایش یکی دیگر از زیر دریایی‌های باستانی، یعنی کشتی غرق شده یونانی در قرن ۱۴ است. در اتاق‌های مجاور نیز گنجینه ملل و یافته‌های کاوش از چندین کشتی غرق شده بازسازی شده و به نمایش درآمده است.

آدرس: Castle of St. Peter, Kale Sokak

 

 

مشهورترین دیدنی‌های استانبول که گردشگران را جذب می‌کند

 

مقبره

 

 

 مقبره

 

 

وقتی به این محل می‌رسید شاید خیلی به چشم نیاید که این سنگ‌های مرمرین خرد شده در جهان باستان یکی از سازه‌های عظیم و عجیب زمان خود بوده باشد. این بنا در سال ۳۵۳ تا ۳۷۶ در بدروم، با ۴۶ متر ارتفاع ساخته و توسط مجسمه‌های یونانی تزئین شد. با وجود تمام زلزله‌هایی که کشور به خود دید، اما نهایتا این مکان توسط شوالیه‌های هاسپیتالر ویران شد تا از سنگ‌های آن در ساخته قلعه استفاده کنند. امروزه این مقبره در یک باغ زیبا واقع شده و همچنین یک مدل شبیه‌سازی شده از آن در این مکان قرار گرفته است.

آدرس: Turgutreis Caddesi

 

 

 دروازه مایندوس

 

 

دوره مایندوس

 

 

این دروازه از آخرین بقایای باقی مانده از دیوار‌های محکم قلعه پادشاه موسلسوس است که در اطراف شهر باستانی به طول ۷ متر کشیده شده است. برای گردشگرانی که از دیدن آثار باستانی لذت می‌برند، مقداری ویرانه، قطعات پراکنده آجر و موزاییک و مقبره وجود دارد که شاید هیچ کدامشان به تنهایی چشمگیر نباشند اما ترکیبی از آن‌ها گردشی یک ساعته را برای شما رقم خواهد زد.

آدرس: Turgutreis Caddesi

 

 

 سالن تاتر بدروم

 

 

 سالن تاتر بدروم

 

 

سالن تاتر باستانی بدروم نه چندان بزرگ و عظیم اما با طراحی و استانداردهای رومی ساخته شده و حالا پس از گذشت سال‌ها مورد بازسازی قرار گرفته است. بخش‌های بالایی این سالن تاتر با نمای رو به کوه بسیار شگفت‌انگیز بوده و طبق گفته‌ها در طول قرن چهارم حدود ۱۳ هزار تماشگر را به خود می‌دیده است. بهتر است بدانید که از این سالن نمایش در تابستان‌ها برای کنسرت و اجرای برنامه‌های نمایشی استفاده می‌شود. بنابراین اگر در تابستان به بدروم سفر می‌کنید، از قبل بررسی کنید که آیا مراسمی دراین محل برگذار می‌گردد یا نه. شرکت در چنین اجراهایی دید بهتری نسبت به آنچه در بدروم باستان اتفاق می‌افتاد به شما خواهد داد.

آدرس: Kıbrıs Şehitler Caddesi

 

 

۱۰ جاذبه‌‌ی برتر توریستی در آنتالیا

 

 شهر قدیمی

 

 

 شهر قدیمی

 

 

درست در پشت قلعه سنت پیتر جالب‌ترین منطقه بدروم واقع شده است. این منطقه با کوچه‌های باریک برای عابرین پیاده، درختان موی در هم پیچیده، گل‌های رنگی و درخشان و خانه‌های سنگی سفید منظره‌ای شگفت‌انگیز و چشمگیر پدید آورده که نظیرش را تنها روی کارت پستال‌ها دیده‌اید. بیشتر مناطق بدروم امروزی مدرن شده‌اند، اما بخش‌های معدودی مثل اینجا وجود دارند که می‌توانید هنوز همان روستای ساده ماهیگیری را از نزدیک لمس کنید. این محله فوق‌العاده زیبا بهشت رویایی عکاسان با غروب خیره‌کننده‌اش است. در این منطقه بوتیک‌های زیبا و کافی شاپ‌های گرم و صمیمی‌ای وجود دارد که در حین گشت و گذار می‌توانید از آن‌ها لذت ببرید.

آدرس: Off Kale Sokak

مطالب مرتبط