راهنمای خوش‌گذرانی در پارک آبی فیل صورتی در سامویی

در بیشتر موارد گردشگران تایلند را مقصدی بزرگسال می‌دانند تا بدون دردسر در سواحلش استراحت کنند و از انواع ورزش‌های آبی لذت ببرند. اما در حقیقت این تصوری اشتباه است. تقریبا می‌توان گفت در تمامی مقاصد اصلی و ساحلی شما می‌توانید از پارک‌های آبی متنوع و خلاق با رنگ‌بندی‌های مختلف لذت ببرید و تجارب فراموش نشدنی شادی را در کنار تمامی اعضای خانواده به دست بیاورید. اگر با تور تایلند به سامویی سفر می‌کنید برای بردن بچه‌ها تعلل نکنید. یکی از جذاب‌ترین نقاطی که عاشقش می‌شوند پارک آبی فیل صورتی خواهد بود.

 

 

درباره پارک آبی فیل صورتی

 

 

 درباره پارک آبی فیل صورتی

 

 

این پارک که به Pink Elephant Samui Water Park شناخته می‌شود یکی از جاذبه‌های گردشی سامویی است که توجه خیلی از گردشگران را به خود جلب کرده است. فیل صورتی یا پینک الیفنت در ساحل مانئام واقع که یکی از سواحل برجسته و زیبای جزیره است واقع شده و طیف وسیعی از بازی‌ها و تفریحات را برای کلیه سنین در اندازه و ابعداد مختلف ارائه می‌دهد. فیل صورتی اولین مرکز تفریحی آبی در سامویی است که در فاصله ۱٫۵ کیلومتری از جاده اصلی (رینگ) در ساحل جا گرفته است. گستره انتخاب‌ها بین سرسره‌های آبی ۱۲ متری و یا جکوزی آرام برای استراحت باعث شده تا هر سلیقه‌ای جذب آن شود.

 

 

 

بخش‌های مختلف پارک

 

 

بخش‌های مختلف پارک

 

 

این پارک برای تمامی سنین در محوطه‌ای وسیع و ساحلی طراحی شده و در آن از به روزترین و برجسته‌ترین وسایل و تکنولوژی بهره گرفته شده است. انواع اقسام بازی‌ها و وسایل در بخش‌های مختلف آن تمام روزتان را به خودشان اختصاص می‌دهند. با این که توضیح تک تک بخش‌ها و وسایل از حوصله مطلب خارج است اما نگاهی مختصر به برجسته‌ترین ویژگی‌هایش می‌اندازیم.

 

 

دیدن این جاذبه‌های گردشگری ساموئی را از دست ندهید

 

 

استخر کودکان: یکی از مناطق جذاب بازی برای کودکان، استخر کودکان است که عمق آب کاملا کمی دارند و با محافظ‌های پلاستیکی ایمن شده‌اند. بچه‌ها می‌توانند در این استخرها از سرسره‌های‌ آبی، آبپاش‌ها، تونل‌های بازی، قایق‌های لاستیکی، مسیرهای طناب‌کشی شده و بازی‌های این چنینی لذت ببرند و شما هم در آرامش کنارشان بمانید و تماشایشان کنید.

 

 

سرسره‌های آبی نوجوانان: این قسمت برای بچه‌های بزرگ‌تر در نظر گرفته شده است. به طوری که آن‌ها می‌توانند خودشان از پله‌های سرسره‌ها بالا بروند و با لیز خوردن در مسیر سرسره به درون آب شیرجه بزنند.

 

 

elephant

 

رودخانه آرام: اگر دوست دارید هنگامی که بچه‌ها بازی میکنن شما هم در استراحت باشید و کمی خستگی در کنید می‌توانید با دراز کشیدن بر روی تیوپ‌های بادی زیر آفتاب تابستانی، روی آب معلق بمانید و کمی استراحت کنید. آرام آرام مسیر را پیش بروید و از خلوت‌تان لذت ببرید. معمولا بزرگ‌ترها از این قسمت پارک خیلی استقبال می‌کنند. البته توجه داشته باشید که گوش دادن به نکات ایمنی کارکنان و مراقبین برای جلوگیری از بروز هرگونه خطر احتمالی از جانب شما به شدت ضروری و واجب است. شما در طول این مسیر می‌توانید از تماشای مناظر جنگلی اطراف لذت ببرید.

 

 

استخر موج خروشان با آب دریا: این سواری جذاب سرسره‌ای طولانی اما کم شیب است که با نشستن در آن به سمت پایین حرکت کرده و با پیمودن مسیر به داخل استخر موج‌دار شیرجه می‌زنید. این استخر برای بزرگسالان بوده و به حسب این که موج دارد و تقریبا شبیه‌ساز کوچکی از دریا محسوب می‌شود خیلی هم پرطرفدار است.

 

 

سرسره بزرگ ۱۲ متری: این سرسره بزرگ که هم شیب زیادی دارد و هم پر پیچ و خم، و پر سرعت است شما را بعد از چندین بار چرخندان در درون خود به استخری بزرگ پرتاب می‌کند. درست است که این سرسره کاملا برای بزرگسالان است اما توجه داشته باشید که اگر از هیجان زیاد لذت می‌برید و ترس از ارتفاع ندارید سوار آن شوید زیرا بعد از سر خوردن چیزی جز یک شیرجه ناموفق و سخت چیز دیگری نصیبتان نخواهد شد.

 

 

بخش جکوزی

 

 

بخش جکوزی

 

 

کلا بچه‌ها مجاز به ورود در این بخش نیستند و صرفا این قسمت جایی است که بزرگسالان نوشیدنی دلخواه‌شان می‌توانند به دور از سر و صدای زمین‌های بازی به استراحت بپردازند.

 

 

۷ دلیل اصلی که چرا در کوه ساموئی خوش می‌گذرد ؟

 

 

دیگر امکانات

 

 

pink-elephant-samui-slide

 

 

در قسمت مرکز این پارک آبی بخش فود کورت و رستوران‌ها قرار گرفته تا از همه طرف دسترسی راحت داشته باشد. گستردگی غذا به حدی است که نه تنها شما می‌توانید از تعداد زیادی از گزینه‌های فست فودی مثل برگرها و پیتزاها لذت ببرید بلکه گردشگران گیاه‌خواهر هم می‌توانند غذاهای خوبی سفارش بدهند. همچنین در منوی غذای مخصوص کودکان غذاهای سالم‌تری برای سنین پایین در نظر گرفته شده که می‌توانید از آن‌ها یکی از سفارش بدهید. جدا از محوطه غذاخوری اتاق استراحت کودکات، توالت‌های مخصوص کودکان و صندلی چرخ‌دار از دیگر امکانات و ویژگی‌هایی است که می‌توانید از آن‌ها بهره ببرید.

 

 

بلیط

 

 

fast-food-restaurant

 

 

شما به عنوان بزرگسال با بیش از ۱۳۰ سانتی‌متر قد ۱۲۰۰ بات و نوجوانان با ۹۰ تا ۱۳۰ سانتی‌متر ۶۹۰ بات ملزم به تهیه بلیط هستید در حالی که بچه‌های زیر ۹۰ سانتی‌متر می‌توانند به رایگان وارد پارک شوند. البته با خرید پیکج خانوادگی به قیمت ۳۵۲۰ بات دو بزرگسال و دو نوجوان می‌توانند وارد پارک شوند و ورودی کودکان هم که رایگان است. برای خرید بلیط اضافه نوجوانان در این پیکج باید مجددا ۵۵۰ بات هزینه کنید.

آدرس: 28/41 หมู่ที่ 1 ถนนแม่น้ำซอย1 ตำบล แม่น้ำ Amphoe Ko Samui, Chang Wat Surat Thani 84330, Thailand

تلفن: +66 77 423 548

مطالب مرتبط