دومین آکواریوم بزرگ اروپا در استانبول

آکواریوم سی‌لایف را در سفر با تور استانبول می‌بینید اینجا با داشتن تنوع کم‌نظیر از آبزیان و انواع ماهی‌ها، در کنار اینکه مکانی مفرح و جذاب برای تمامی اعضای خانواده محسوب می‌شود، جایی عالی برای یادگیری و دیدن دنیای زیر آب از نمایی نزدیک است. آکواریم سی‌لایف دروازه‌هایی از دنیای زیرآب به روی شما باز و از هر گروه سنی افراد مختلفی را به خود جذب می‌کند. در این مکان به راحتی می‌توانید از همه چیز عکس بگیرید و به یادگار با خود همراه ببرید و از همه مهمتر یاد بگیرید که برای حفاظت از زندگی زیرآب چه کارهایی باید انجام دهید تا این دنیای شگرف را از گزند در امان بدارید.

 

 

shark

 

 

پنجمین آکواریوم بزرگ دنیا با نام “Turkuazoo” در سال ۲۰۰۹ افتتاح شد. این آکواریوم با بودجه ۱۷ میلیون یورو و با کمک یک کمپانی انگلیسی بنا شد و مدتی بعد از راه‌اندازی این آکواریوم، در کنار مکان‌هایی با ارزشی مانند Legoland, Madame Tussauds, The EDF Energy London Eye, Heide Park  که قبلا توسط این شرکت ساخته شده بود، به یکی دیگر از دستاوردهای مهم آن ها بدل شد.

 

 

aquarium

 

 

هدف از ساخت این آکواریوم معرفی دنیای زیرآب به افراد از هر گروه سنی مختلف است. بنا مجموعا در زمینی به مساحت ۵۵ هزار متر مربع ساخته شده است و مجموع حجم آب داخل مخازن آکواریوم ۸۰۰۰ متر مکعب است. این ویژگی‌ها باعث شده که آکواریوم تورکوازو یکی از بزرگترین آکواریوم‌های اروپا به شمار برود و با این بزرگی و حجم، امکان نگهداری از طیف وسیعی از حیوانات مختلف در آب‌های آن به وجود آمده که از بزرگ‌ترین مزیت‌های آن محسوب می‌شود.

 

 

بهترین مراکز خرید استانبول کجاها هستند؟

 

 

sealife

 

 

امکانات متعددی در کلیت مکان قرار گرفته. از جمله زمین بازی کودکان که به خانواده‌ها این اجازه را می‌دهد تا بچه‌ها را کمی از بی حوصلگی خارج کنند یا کمی خود به استراحت بپردازند. یک فروشگاه هم در نظر گرفته شده که اقدام به فروش انواع وسایل با آرم‌های حیوانات آبزی یا آرم این آکواریم به فروش می‌رساند. در نهایت نباید کافه‌های متعدد و بسیار خوب موجود را نیز از یاد برد که برای صرف نوشیدنی سرد و گرم و دسرهای متفاوت، عالی به نظر می‌رسند.

 

 

shop

 

 

 

۴ مسیر فوق‌العاده جذاب برای پیاده‌روی در نزدیکی استانبول

 

 

آکواریوم سی‌لایف کجاست

 

 

entrance

 

 

آکواریوم در پارک Legoland در مرکز خرید فروم استانبول قرار گرفته. هم می‌توان از وسایل حمل‌ونقل عمومی استفاده کرد و هم می‌توان با وسیله نقلیه شخصی به محله بایرام‌پاشا رفت. اگر ترجیح می‌دهید از اتوبوس استفاده کنید خطوط ۳۲، ۳۲A، ۳۲M یا ۳۲T به این سمت می‌روند. همچنین می‌توانید از مترو ینی‌کاپی‌هاوالیمانی استفاده کنید. در مجموع به خاطر اینکه آکواریوم در یک پارک معروف واقع شده و در محله‌ای عالی قرار دارد، راه رسیدن به آن ساده و متعدد است.

 

 

بخش‌های اصلی آکواریوم

 

 

sharks

 

 

در طی بازدید از آکواریم شما ۱۲ بخش با موضوع‌های مختلف می‌بینید. با توجه به طراحی ویژه‌ی این مکان، این امکان را دارید که به راحتی تمام حرکات ماهی‌ها را ببینید. یکی از جالب‌ترین قسمت‌های این مجموعه ۶۱ کوسه از ۱۵ منطقه مختلف در جهان است. آکواریوم با زاویه دید ۲۷۰ درجه و تونل ۸۳ متری، مکانی ایده آل برای مشاهده جزئیات زندگی در زیر آب  و عکس‌برداری است. این مسیر بزرگترین تونل آکواریوم ترکیه و اروپا به وجود آورده است که بدون شک جذاب‌ترین بخش بازدید شما را پدید می‌آورد.

 علاوه بر این، اگر در روزها و ساعتهای خاص هفته به تورکوازو بروید، می‌توانید ببینید که چگونه ماهی‌ها و کوسه‌ها تغذیه می‌کنند و می‌توانید این روند جذاب را از نزدیک مشاهده کنید. در طول بازدید از سی‌لایف شما همچنین می‌توانید اولین مرکز توانبخشی لاک‌پشت‌های دریایی را نیز به تماشا بنشینید.

 

 

rare-animals

 

 

در این آکواریوم بیش از ۱۵۰۰ نوع موجودات دریایی وجود دارد که شامل بسیاری از حیوانات دریایی منحصر به فرد از کشورهای مختلف است. به همین علت امکان دیدن انواع گونه های ماهی که ممکن است شما هرگز آن‌ها را ندیده یا نبینید و یا حتی از وجودشان با خبر نباشید نیز وجود دارد. در بعضی از بخش‌های این آکواریوم شما حتی ‌می‌توانید به بعضی از گونه‌های ماهی غذا دهید که این کار از جمله تفریحات محبوب کم سن و سال‌ها در فضای آکواریوم محسوب می‌شود. بزرگترین خانواده کوسه و دومین کوسه بزرگ ترکیه نیز در این آکواریوم نگهداری می‌شود.

از جمله بخش‌های دیدنی دیگر این آکواریوم:

بزرگ ترین مجموعه کوسه‌های اروپا

تماشای غذای کوسه‌ها

غذا دادن به ماهی‌ها

استخری که می‌توانید به راحتی ماهی‌ها و ستارگان دریایی را لمس کنید

 

 

sealife

 

 

در آکواریوم سی‌لایف استانبول مناطق خاصی هم برای بچه‌ها آماده شده است. بچه‌های زیر ۱۴ سال باید همراهی بالای ۱۸ سال پیش خودشان داشته باشند. به‌جز زمین‌های بازی مخصوص کودکان، آکواریوم‌های به‌خصوصی نیز برای آنها طراحی شده است.

همچنین می‌توانید لحظاتی خاصی از زندگی‌تان را در این مکان جشن بگیرید. مانند جشن‌های تولد و پیشنهاد ازدواج و غیره. کافی‌ست از قبل رزور کنید.

نکته: اگر بلیط آکواریوم را آنلاین تهیه کنید شامل ۲۰ درصد تخفیف می‌شوید.

ساعات بازدید آکواریوم

ساعات بازدید از این آکواریوم در روزهای هفته ۱۰ تا ۱۹ است و در روزهای آخر هفته ۱۰ تا ۲۰ است.

مطالب مرتبط