بهترین نقاط بلگراد برای انداختن عکس‌های اینستاگرامی

اینستاگرام در ابتدا تنها برنامه‌ای برای اشتراک‌گذاری عکس‌ها بود که کم کم با روندی رو به رشد تبدیل به صنعت عکاسی شد. امروزه گردشگران سراسر دنیا در سفر خود به دنبال بهترین جاها برای انداختن عکس‌های اینستاگرامی چشمگیر هستند. بلگراد هم به عنوان شهری اروپایی با پیشینه تاریخی یکی از مواردی است که مردم به دنبال عکاسی در آن هستند. اگر با تور صربستان به دیدن بلگراد می‌روید در این نقاط برای اینستاگرام‌تان عکس تهیه کنید.

 

 

محل تلاقی ساوا و دانوب

 

 

محل تلاقی ساوا و دانوب

 

 

بی‌شک یکی از رمانتیک‌ترین و دیدنی‌ترین بخش‌های بلگراد جایی است که رودهای دانبود ساوا به هم می‌رسند. جنگل‌های انبوه و وسیع این منطقه یکی از جذاب‌ترین و دیدنی‌ترین نقاط بلگراد است که گردشگران را برای عکاسی و اهداف دیگر مثل پیک‌نیک به سمت خود می‌کشاند. گرچه این پارک دارای نقاط عکاسی فراوانی است اما شما نمی‌توانید منظره غروب آفتاب بر روی رودخانه و تابش نور طلایی خورشید رو به افول را در میان شاخ و برگ درختان نادیده بگیرید.

 

 

کلیسای سنت ساوانا

 

 

کلیسای سنت ساوانا

 

 

سنت ساوا یکی از برجسته‌ترین کلیساهای ارتدوکس است که همانقدر بزرگ است که زیبا هم هست. این کلیسا که عقبه‌ای طولانی‌ به خود دیده یکی از نمونه‌های برجسته سفید و چشمگیر در بلگراد است که به خوبی هنر معماری صربستانی و بیزانس را به تصویر کشیده است. تلاش برای انداختن کلیسایی در قالب ۱۸۰ در ۱۸۰ یکی از چالش‌های بلگراد است که شما با آن مواجه خواهید شد. یکی از بهترین زمان‌هایی که می‌توانید شکوه این نگین سفید بلگرادی را به تصویر بکشید درست غروب دم و با روشن شدن نورهای زرد و سفید نمای جلوی کلیسا است.

 

 

Gardoš

 

 

Gardoš

 

 

یکی از ویژگی‌های برجسته و دیدنی منطقه زمون این برج تاریخی است که بالای تپه‌ای در وسط منطقه قرار گرفته است. شما برای بازدید از این برج که در اصل بنایی یادبود است باید تپه را بالا بروید. این برج خود به تنهایی منظره‌ای شگفت‌انگیز و خیره کننده از مناطق اطراف و رود دانوب در اختیار شما قرار می‌دهد. اگر این تپه را بالا بروید، یکی ازبهترین عکس‌های اینستاگرامتان را شکار کرده‌اید.

 

 

درکل

 

 

درکل

 

 

این که گفته می‌شود تک تک خیابان‌های بلگراد گنجینه‌ای پنهان هستند، اغراق آمیز نیست. درکل یکی از جذاب‌ترین محله بلگراد است که در دهه ۹۰ مهم‌ترین بخش شهر برای گردش و خیابان‌گردی بود. به همین دلیل از دهه‌های پیش این منطقه همیشه پر بوده از بهترین کافه‌ها، رستوران‌ها و فروشگاه‌هایی که مردم بعد از ساعات کاری و اوقات فراغت به آن سرازیر می‌شدند تا خودشان را در کافه‌هایش مخفی کنند. احتمالا با قدم زدن در بین مردم و کافه‌ها نقاط جذاب فراوانی بیابید که به شما عکس‌های دیدنی تقدیم می‌کنند.

 

 

برج جنکس

 

 

برج جنکس

 

 

آنطور که همه چیز در بلگراد زیبا و دیدنی توصیف می‌شود، این برج بیش از هر چیزی عجیب و مبهم به نظر می‌رسد. این برج که یکی از نمادهای بلگراد شناخته می‌شود و تقریبا همه آن را می‌شناسند ظاهری شبیه به سفینه‌های فضایی دارد که حس می‌کنید افرادی ناشناخته در حال تماشای شما هستند. چرا قابی درست و تنظیم شده انتخاب نکنید تا از این امپراطوری غیرقابل درک عکسی درخور اینستاگرام بگیرید؟

 

هتل مسکاوا و تراجیزه

 

 

هتل مسکاوا و تراجیزه

 

 

با این که روزهای پرشکوهی این ساختمان به خودش دیده است اما هنوز هم وقتی به آن نگاه می‌کنید می‌توانید معماری ظریف و پرقدرتش را بعد از گذشته دهه‌ها ببینید. تراجیزه یکی از قسمت‌های بلگراد است که مرکز شهر را به وارکار متصل می‌کند و هتل مسکاوا نیز بهترین و شناخته شده‌ترین نقطه آن است. البته که اتاق‌های این هتل کاملا گران قیمت هستند اما همیشه عکاسی از آن جزو کارهای رایگانی است که می‌توانید در بلگراد انجام دهید.

 

 

میدان جمهوری

 

 

میدان جمهوری

 

 

میدان جمهوری بلگراد، بزرگ‌ترین بخش شهر از است که مردم برای گشت زنی و قرار ملاقات از آن استفاده می‌کنند. دقیقا زیر مجسمه اسب محل ملاقات محسوب می‌شود اما سراسر این خیابان پر از فرصت‌هایی برای عکس‌های اینستاگرامی است. با انتخاب زاویه‌ای مناسب می‌توانید از این اسب که روی دو پای خود بلند شده در حالی که شاهزاده را سوار بر خود دارد عکسی به یادماندنی بگیرید.

 

 

پل آدا

 

 

پل آدا

 

 

در نیمه قرن ۲۰ام ساخت و سازها تمایل به ایجاد بناهای بزرگ و چشمگیر داشت اما در قرن ۲۱ام بزرگترین سازه‌ای که در بلگراد ساخته شد پل آدا بود که در سال ۲۰۱۲ افتتاح گردید. این پل از جزیره‌ای به همین نام شروع شده و از بالای رودخانه عبور می‌کند و به شهر متصل می‌گردد.انتخاب قابی از پل با آن کابل‌های سیمی ضخیم و ستون‌های فولادی می‌تواند حالی مدرن و خاص به عکس شما ببخشد که تنها در خور اشتراک‌گذاری در فضای اینستاگرام است.

 

 

اسکادارجیلا

 

 

اسکادارجیلا

 

 

اسکادارجیلا یکی از جذاب‌ترین خیابان‌های سنگفرش شده بلگراد است که با حجم زیادی از گل‌های رنگی دل هر گردشگری را می‌برد. این منطقه پر از کافه‌های دنج و صمیمی، رستوران‌ها و بستنی فروشی‌هاست که مردم برای ملاقات یکدیگر به آن می‌روند. شاید این محیط بوهمی آنقدر بزرگ نباشد که بتوانیم به آن میدان بگوییم اما هنوز آنقدر زیبا هست که بخواهید وقتتا ر بگذارید و از آن بازدید کنید.

مطالب مرتبط