بهترین مغازه‌های خرید اجناس در بازار بزرگ استانبول کدام‌ها هستند؟

همانطور که بارها گفتیم استانبول شهری گردشی است که خرید و گشت و گذار در بین فروشگاه‌ها و بازارهایش در صدر فهرست کارهای انجام دادنی در این شهر قرار گرفته است. هر گردشگری که به این شهر سفر می‌کند به صورت پیش فرض می‌داند که قرار است به خرید‌های احتمالا گسترده‌ای برود. یکی از بهترین نقاط این شهر برای خرید بازار بزرگ آنست که به عنوان بزرگ‌ترین بازار سنتی سرپوشیده دنیا شناخته می‌شود. اما به عنوان یک تازه وارد باید از کدام فروشگاه‌ها خرید کنید؟ اگر با تور استانبول هستید این فروشگاه‌ها را بشناسید.

 

 

خرید فرش

 

 

sisko-osman

 

 

البته که ایران خود به عنوان یکی از صادر کننده‌های برجسته فرش در کل دنیا شناخته می‌شود اما اگر خواستید فرش‌های جذاب و ترکی با طرح‌های سنتی و اقلیمی خریداری کنید به فروشگاه Şişko Osman بروید که به صورت تخصصی ۴ نسل است که در حال فروش فرش‌های فوق‌العاده زیبا و چشمگیر هستند. مالک فعلی این فروشگاه عثمان سنل یکی از محبوب‌ترین و شناخته شده‌ترین چهره‌های بازار است که درکی عملی و دقیق از صنعت فرش دارد و به خوبی اجناس خودش را می‌شناسد. شما می‌توانید در این فروشگاه مجموعه‌ای از فرش‌های قیمتی نایاب و عتیقه تا نمونه‌های مدرن پیدا کنید.

آدرس: Acı Çeşme Sokak, Zincirli Han No.15, Grand Bazaar, Istanbul, Turkey

تلفن: +90 212 528 3548

 

 

Ethnicon

 

 

یکی دیگر از مواردی که می‌توانید برای خرید فرش به آن مراجعه کنید فروشگاهی چسبیده به هم متعلق به یک خواهر رو برادر است. Ethnicon به صورت انحصاری فرش‌های دست بافت سنتی آناتولی را به فروش می‌رساند در حالی که خواهرش Dhoku در مجاورت آن تنها به ارائه فرش‌های مدرن می‌پردازد. از آن‌جایی که این دو مغازه به هم چسبیده و از هم جدا هستند می‌توانید هر کدام را که دوس دارید بازدید نمایید.

آدرس: Takkeciler Sokak No.58-60, Grand Bazaar, Istanbul, Turkey,

تلفن: +90 212 527 6841

 

 

جذاب‌ترین فعالیت‌های رایگان در استانبول

 

 

لوازم چرمی

 

 

لوازم چرمی

 

 

چرم یکی از معقوله‌های برجسته و قابل توجه در بازار بزرگ است که هر کدام از فروشنده‌ها آرزو دارند تا مشتریان بیشتری به خود جذب کنند. دربین تعداد زیاد فروشگاه‌های لوازم چرمی، به مغازه Koç Leather & Fur بروید که از سال ۱۹۶۸ تا کنون در بازار بزرگ فعال بوده است. این مغازه ارائه دهنده لباس‌های چرمی، نیم تنه‌های زیبا، جلیقه و لباس‌های خزی است که از نظر زیبایی با برندهای معتبر دنیا همچون آرمانی و D&G مقایسه می‌شوند. اگر بین لباس‌ها بگردید قطعا چند مورد پیدا می‌کنید که چشمتان را بگیرد.

آدرس: Kürkçüler No.22-46, Grand Bazaar, Istanbul, Turkey

تلفن: +90 212 527 5553

 

 

پارچه و محصولات ترکی

 

 

abdulla-natural-products

 

 

اگر دوست دارید بعد از بازگشت به منزل باز هم بتوانید تجربه حمام ترکی را در حمام منزلتان داشته باشید به فروشگاه محصولات طبیعی عبدالله بروید که از لوازم خوشایندی مثل صابون‌های ارگانیک خوش‌بو، حوله صد در صد پنبه‌ای و لوازم سنتی حمام به فروش می‌رساند. وقتی لوگوی فیروزه‌ای روشن فروشگاه را از دور دیدید مطمئن شوید مسیر را درست رفته‌اید.

آدرس: Halıcılar Caddesi No.58, Grand Bazaar, Istanbul, Turkey

تلفن: +90 212 527 3684

 

 

بهترین نقاط استانبول برای گردش‌های شبانه

 

 

/resource/uploads/attractions/istanbul/where-to-shop-at-the-grand-bazaar-istanbul/abdulla-natural-products-grand-bazaar-istanbul.jpg

 

 

جنیفر گودت کافه خودش را فروخت با بازگشایی فروشگاهی مختص به لوازم حمام به خانواده‌ها در امر محصولات برجسته حمام کمک کند. او اکنون یکی از بهترین فروشگاه‌های بازار است که اقلامی همچون حوله، لنگ‌های رنگی، حوله‌های سنتی راه راه، روتختی، روکش روی میز و روسری سنتی با مواد کاملا طبیعی و ارگانیک را به فروش می‌رساند. شما می‌توانید برای خرید بهترین محصولات حمام ترکی به این فروشگاه هم مراجعه کنید.

آدرس: No. 135, Arasta Bazaar, Grand Bazaar, Istanbul, Turkey

تلفن: +90 212 518 0648

 

 

Orta Kazaslar Sokak

 

 

سینی با آن طراحی داخلی منحصر به فردش، با سفال‌های سنتی و کاشی با موزاییک‌های فیروزه‌ای و قرمز به طور قطع زیبایی شناسی ملی ترکی را تعریف می‌کند. شما می‌توانید لوازم زیبا و سنتی زیادی پیدا کنید که با طرح‌ها و رنگ‌های منحصر به فردشان توجه شما را به خودشان جلب می‌کنند. به خاطر هنر برجسته سنتی نقاشی روی سفال و ظروف چینی است که می‌گویند رفتن به بازار بزرگ بدون بازدید از چنین ظروف‌هایی، کاملا ناقص و نصفه است. شما می‌توانید در بین ویترین‌های فروشگاه قدم بزنید و ظروف زیبایی را مشاهده کنید که طرح‌های سنتی و گل‌دار رنگی آن‌‌ها را زینت بخشیده است.

آدرس: Orta Kazaslar Sokak No. 64-Halıcılar Sokak No. 18, Grand Bazaar, Istanbul, Turkey

تلفن: +90 212 512 3473

 

 

عتیقه جات

 

 

kasif

 

 

یکی از عتیقه فروشی‌های شناخته شده بازار بزرگ متعلق به Kaşif Bey و همسرش دیلک است که آزادانه با شما به گفتگو می‌پردازند و در مورد اجناس اطلاعاتی به شما می‌دهند. شما در فروشگاه این زوج همه چیز از جمله انواع مبلمان قدیمی، مجسمه‌ها، ظروف مسی، فرش‌های عتیقه سرامیک‌های مینیاتوری و ... را پیدا کنید. این مغازه که در ابتدای ورودی بازار و در خیابان Nuruosmaniye واقع شده است کاملا توجه شما را به خودش جلب خواهد کرد. در تور ترکیه حتما به این بازار هم بروید. 

آدرس: Nuruosmaniye Caddesi No. 53/A, Nuruosmaniye, Istanbul, Turkey

تلفن: +90 212 520 28 5051

مطالب مرتبط