کاوش در پارک تاریخی باستانی ریتان با بچه‌ها؛ پکن

تا به حال با تور چین به پکن رفته‌اید؟ آیا قصد دارید با فرزندتان به این سفر هیجان‌انگیز بروید؟ اما برای تفریح بچه‌ها چه تدابیری در نظر گرفته‌اید؟ یکی از جاهایی که می‌توانید با بچه ها به آن بروید و یک روز کامل سرگرم شوید پارک باستانی و تاریخی ریتان است. از صخره‌ها بالا بروید و پیک‌نیکی جذاب و صمیمی را تجربه کنید.

 

 

ریتان پارک

 

 

ریتان پارک

 

 

ریتان پارکی جذاب و دوست‌داشتنی درست در قلب منطقه تجاری پکن است. این پارک یکی از بهترین نقاط برای قدم زنی بوده و معمولا برای خانواده‌هایی که دوست دارند روزی آرام همراه با نکات تاریخی و اطلاعات عمومی داشته باشند بسیار توصیه می‌شود. این پارک که در سال ۱۵۳۰ تاسیس شده در اصل متعلق به سلسله‌های مینگ و ژنگ بوده است. ریتان به معتی محراب خورشید جایی است که برای خورشید قربانی می‌دادند. امروزه اما پارکی سرسبز است که پکنی‌ها برای آرامش و استراحت از آن استفاده می‌کنند پیشنهاد می‌کنیم وسایل پینک‌نیک خود را ببندید و همراه بچه‌ها به ریتان بروید.

 

 

ورزش‌های فضای باز

 

 

 ورزش‌های فضای باز

 

 

بیشتر مردم به پارک می‌روند تا تمرینات تای چی را تماشا کنند. بروید در محیط بدوید و تا از تعداد زیادی وسیله ورزشی و ماجراجویی استفاده کنید و روزتان راجوری که دوست دارید سپری کنید. البته شگفتی ورزش‌ها شما را به عقب برمی‌گرداند و به تماشا وا می‌دارد اما ما پیشنهاد می‌کنیم تماشا کردن را کنار بگذارید جلو بروید و ماجراجویی دلچسب خودتان را شروع کنید. به قسمت شمال شرقی پارک بروید و از انواع وسیله‌ها بازی برای بچه‌ها و بزرگسالان استفاده کنید. می‌توانید تنیس بازی کنید و یا در سایه مشغول بازی شطرنج شوید. اگر دلتان چالش‌های بزرگ‌ترین می‌خواهد که هیجان بیشتری به شما بدهد، می‌توانید کفش‌های مناسب کرایه کنید و از دیوار صخره‌نوردی بالا بروید. این قسمت دارای صخره‌نوردی کودکان نیز هست.

 

 

بهترین نقاط پکن برای خرید لباس

 

 

ماجراجویی کنید

 

 

ماجراجویی کنید

 

 

به سمت غرب پارک بروید، جایی که دریاچه‌ای به نام "منطقه آبریز جنوب غربی" را پیدا می‌کنید. می‌توانید در این قسمت و جلوی دریاچه عکس‌های قشنگی بگیرید و برای کاوش در اطراف پیاده‌روی کنید.توصیه می‌کنیم از سمت دریاچه پیاده بروید، و وقتی به پل چوبی کوچکی رسیدید از آن عبور کنید و به سمت راست بپیچید تا به قسمت سنگی پشت دریاچه برسید این منطقه با تلفیق پوشش گیاهی، آوای پرندگان و صخره‌ها مکانی بسیار زیبا و دیدنی پدید آورده است. بی‌شک تماشای بعضی حیوانات کوچک ساکن پارک و پرندگان نغمه‌خوان می‌تواند برای بچه‌ها بسیار لذت بخش باشد. در این قسمت قبل از این که به بالاترین نقطه پارک برسید غاری کوچک توجه شما را به خود جلب خواهد کرد. نمای درختان سرسبز اطراف از این غار نیز بسیار تماشایی و چشمگیر است. البته مسیرهای پنهان دیگری هم هستند که نمایی به این زیبایی ندارند اما کشف آن‌ها، پیاده‌روی و رسیدن به دیگر تپه‌ها بسی جذاب و هیجان‌انگیز است مخصوصا اگر فرزندتان در سنین نوجوانی باشد عاشق این ماجراجویی خواهد شد.

 

 

نقاط تاریخی

 

 

نقاط تاریخی

 

 

این پارک پر از نقاط برجسته تاریخی است که از مهم‌ترین آن‌ها می‌توان به معبد خورشید اشاره کرد. کمی این طرف‌تر یا آن طرف‌تر، تقریبا در وسط پارک یک زمین دایره سنگفرش‌ شده با دیواری کوتاه میان درختان سرسبز وجود دارد که طول آن ۱۵ متر و ارتفاعی ۶ متری دارد. در این میدان کوچک تصویری فرضی برای تشریفات پرستش خدای خورشید قرار گرفته است. حتی برای این نقاط و نشان‌های تاریخی کمی اطلاعات انگلیسی نیز قرار داده‌اند. شما می‌توانید حین گشت و گذار از این آثار نیز بازدید کنید. اگر می‌خواهید نقاط بیشتری را شاهد باشید به سمت گوشه‌ غربی بروید یادبود و مقبره شهید ما جون، یک چینی هویی مسلمان که در سال ۱۹۲۸ کشته شد را ببینید.

 

 

این بهترین مراکز ماساژ در پکن را تجربه کنید

 

 

پیک نیکی خانوادگی و جذاب برگزار کنید

 

 

پیک نیکی خانوادگی و جذاب برگزار کنید

 

 

در نهایت تمام ماجراجویی‌ها، ورزش‌ها، پیاده‌ روی‌ها و البته عکس‌هایی که کل روز گرفتید را کنار بگذارید و در زیر سایه درختان بساط پیک نیک به پا کنید و خستگی روزتان را در ببرید. جدا از جنبه‌های تاریخی و ورزشی، پارک دارای گل‌کاری زیبا و نقاط چشمگیر سرسبز است که به خوبی نگه‌داری می‌شوند. شما می‌توانید زیر سایه دختان لم بدهید و اجازه دهید بچه‌ها اطراف شما به گردش و بازیگوشی بپردازند. اگر نیاز به مواد غذایی داشتید و یا دوست‌داشتید برای بچه‌ها بعد از روزی پر از شیطنت و بازی خوراکی‌های خوشمزه بخرید، به سمت غرب پارک بروید و از مغازه کوچکی که در آن حوالی وجود دارد انواع بستنی‌های خوشمزه، نوشیدنی‌ها و میان وعده‌های ساده خریداری نمایید.

آدرس: Chaoyang, Beijing, China

مطالب مرتبط