زیباترین نقاط طبیعی در دهلی برای پیاده‌روی و گردش

معمولا در دنیا دهلی را شهری شلوغ و پر از سرو صدا می‌شناسند. اما با تمام تصاویری که از آن منتشر شده میزبان برخی از پارک‌های زیبا و جنگل‌های سرسبز انبوه است که موقعیت‌های بسیار جذابی را برای تفریح، گردش و پیاده‌روی فراهم می‌آورد. پس اصلا نیازی نیست برای رفتن به گردش و طبیعت‌گردی نگرانی خاصی داشته باشید. اگر قصد دارید با تور دهلی + آگرا + جیپور (مثلث طلایی)  به این کشور پهناور و غنی بروید و از دهلی بازدید کنید، زیباترین پارک‌های آن با مناظر شگفت‌انگیز را از دست ندهید.

 

 

پارک باستان‌شناسی مهراولی

 

 

پارک باستان‌شناسی مهراولی

 

 

دو دسته از گردشگران همیشه به این پارک سر می‌زنند، یکی طبیعت‌دوستان و دیگری تاریخ‌دوستان. این پارک به خاطر همسایگی با قطب منار مدت‌های طولانی مورد بی‌توجه قرار می‌گرفت و حتی خیلی از مردم دهلی هم چیزی درباره آن که یکی از قدیمی‌ترین بخش‌های شهر است نمی‌دانستند. در این پارک سازه‌های ویران‌شده‌ای وجود دارد که توسط سلسله‌های متفاوتی از تومار راجپوتس تا مغول‌ها و انگلیسی‌ها ساخته شده است. علاوه بر دیدگاهی که از گذشته دهلی به دست می‌آورید، می‌توانید در حین گشت و گذار از دیدن آن‌ها لذت ببرید درختان و برگ‌های ضخیم و سرسبز آن‌هاست. شما در این گشت و گذار شاهد گونه‌های مختلفی از پرندگان نیز خواهید بود.

آدرس: Mehrauli Archaeological Park, Anuvrat Marg, Mehrauli, New Delhi, India

تلفن: +91 87429 25876

 

 

دریاچه Hauz Khas

 

 

دریاچه Hauz Khas

 

 

مجتمع هاوس خاس بخش مهمی از سیری، شهری متعلق به قرن ۱۳ام است که در تسلط سلاطین حکومت هندی بود. این دریاچه منبعی مهم برای تامین آب شهری بوده و شما می‌توانید در حین گشت و گذار و پیاده‌روی در کنار دریاچه، خرابه‌های قرون وسطایی از جمله مسجد، مدرسه اسلامی و قبر فیروز شاه حاکم قرن ۱۴ام را مشاهده کنید. اگر عصر هنگام برای بازدید رفتید و بعد از یک پیاده‌روی طولانی دلتان قهوه می‌خواهد، به Kunzum یکی از کافه‌های دوست‌داشتنی دهلی بروید.

آدرس: Hauz Khas Lake, Hauz Khas Complex, New Delhi, India

 

 

بهترین گردش‌های ساحلی از دهلی برای عاشقان ساحل

 

پارک آهوی کوهی

 

 

آهوی کوهی

 

 

یکی دیر از مکان‌های مناسب پیاده‌روی که در مجاورت دریاچه خاس قرار گرفته، پارک آهوی کوهی است. در حقیقت اغلب مردمی که برای گردش به این منطقه می‌آیند از هر دو مکان بازدید می‌کنند. این پارک به خاطر این به آهوی کوهی نام‌گذاری شده که محوطه بزرگی از آن میزبان تعدادی آهوی کوهی است. علاوه بر آهوها، طاووس‌ها و خرگوش‌ها نیز به این طرف و آن طرف می‌روند و صحنه‌ای نادر از دهلی ارائه می‌دهند. پارک دارای محوطه‌ای وسیع از چمن‌زار است که فرصت خوبی برای قدم‌زنی به شما می‌دهد. پس اگر از راه رفتن در محیطی آرام با صدای پرندگان لذت می‌برید، این پارک را در نظر داشته باشید.

آدرس: Deer Park, Hauz Khas, New Delhi, India

 

 

باغات لدهی

 

 

باغات لدهی

 

 

باغ لدهی در یکی از محله‌های اعیان‌نشین دهلی قرار گرفته است. این باغ که وسعتی بیش از ۹۰ هکتار دارد، چمن‌زاران زیبا، دیدنی و چشم‌گیری را ارائه می‌دهد. به علاوه داخل محوطه پارک تعدادی مقبره قرون وسطایی مربوط به قرن ۱۵ام وجود دارد که توسط حاکمان سلسله لدهی ساخته شده‌اند. اگر در حال کاوش در پارک هستید و دلتان می‌خواهد در فضای دیگری قدم بزنید، به سمت بلوک هنری لدهی بروید که یکی از هیجان‌انگیزترین نقاط هنری کل پایتخت شناخته می‌شود.

آدرس: Lodhi Gardens, New Delhi, India

 

 

کارهای جذابی که فقط در دهلی می‌شود تجربه کرد

 

باغ حواس ۵گانه

 

 

باغ حواس ۵گانه

 

 

باغ حواس ۵گانه، بر روی زمینی سنگی و منطقه‌ای زیبا بنا شده که مناظر خیره‌کننده شگفت‌انگیزی دارد. شما می‌توانید در هر زمان از روز که خواستید به این باغ زیبا بروید و از زیبایی‌های طبیعی و دیدنی آن لبریز شوید. یکی از بزرگ‌ترین جاذبه‌های این بخش، باغ خاس است که به باغ مغول هم شناخته می‌شود. این باغ زیبا که از معماری ایرانی الهام گرفته ، توسط یکی از سلاطین نامدار مغولی ساخته شده است. سبک ایرانی معمولا شامل  فواره‌ها، حوضچه‌ها و کانال‌های آبی در داخل باغ می‌شود. یکی دیگر از نقاط بسیار محبوب باغ که توصیه می‌کنیم دیدن آن را از دست ندهید، حوض نیلوفرهای آبی است.

آدرس: Garden of Five Senses, Said-ul-Ajaib, Mehrauli-Badarpur Road, New Delhi, India

 

 

 

کوه کامرا نهرو

 

 

کوه کامرا نهرو

 

 

برای بومی‌هایی که در قسمت شمالی شهر زندگی می‌کنند جایی بهتر از کوه کامرا وجود ندارد که بتوانند در آن پیاده‌روی کنند. این منطقه تنها بخش کوچکی از سلسه کوه دهلی‌ست که از آراوالی قدیمی‌ترین کوه هند، به این منطقه گسترده شده است. جدا از منطقه سرسبز و پوشش گیاهی، این جنگل میزبان آثار تاریخی دوره استعماری از تسلط بریتانیا در این کشور هم هست. به همین دلیل به جز مردم بومی، هم طبیعت‌دوستان به این منطقه می‌آیند و هم تاریخ‌دوستان.

آدرس: Kamla Nehru Ridge, New Delhi, India

 

 

سانجای وان

 

 

سانجای وان

در طی سال‌های طولانی این منطقه یکی از مهم‌ترین نقاط دهلی بود که توسط مردم نادیده گرفته می‌شد و کسی برای بازدید از جنگل‌های سرسبز آن اقدام نمی‌کرد. اما با گذشت زمان و تلاش‌های دولت سانجای وان به شهرت رسید و مردم زیادی مخصوصا طبیعت‌دوستان به سمت آن کشیده شدند. دولت در حال ساخت و ساز در این مکان بوده و قصد دارد در آینده نزدیک منطقه را به پناه‌گاه حیوانات تبدیل کند.

آدرس: Sanjay Van, Mehrauli, New Delhi, India

مطالب مرتبط