زیباترین آثار باستانی یونسکو در هند

تور هند با داشتن تاریخی غنی و کهن، فراز و نشیب‌های سیاسی متعدد و همین‌طور زیبایی‌های طبیعی مختلف میزبان ۳۶ نقطه ثبت شده در میراث جهانی یونسکو بوده که شاهکارهای تاریخی و معماری یادآور دوران باشکوهی است که این سرزمین در طول تاریخ به خود دیده است. اگرقصد دارید در این تابستان به هند سفر کنید و از نزدیک با فرهنگ و تمدن آشنا شوید، یکی از بهترین فعالیت‌ها بازدید از این نقاط تاریخی غنی است. ما در این مقاله زیباترین سازه‌های میراث جهانی یونسکو در هند را معرفی می‌کنیم.

 

 

آگرا، تاج محل

 

 

آگرا، تاج محل

 

 

یکی از نقاط تاریخی و باستانی در کل دنیا که به زیبایی و شکوه معماری شناخته می‌شود، تاج محل در آگراست که نماد عشق زیاد امپراتور مغول امپراتور شاه جهان به همسرش ممتاز محل شناخته می‌شود. تاج محل که به عنوان یکی از شگفتی‌های تاریخی شناخته می‌شود همه ساله میزبان ۸ میلیون گردشگر است. برای ساخت این کاخ زیبا حدود ۲۰ هزار نفر کار کردند تا آنچه که ما امروزه می‌بینیم پدید آید. این مقبره که با سنگ‌های سفید زینت داده شده است در ساعات مختلف روز به رنگ‌های متفاوتی دیده می‌شود. این ساختمان زیبا صبح‌ها صورتی، ظهرها زرد، عصرها سفید شیری و غروب‌دم طلایی به نظر می‌رسد. شما می‌توانید همه روزه به غیر از جمعه‌ها از طلوع صبح تا غروب آفتاب برای بازدید مراجعه کنید.

آدرس: Forest Colony, Dharmapuri, Tajganj Agra, 282001, India

 

 

آگرا، قلعه آگرا

 

 

آگرا، قلعه آگرا

 

 

یکی از نقاط با ارزش و دیدنی که می‌توانید برای دیدن آن بروید، قعله آگرا است. این مجموعه مذهبی دارای سالن‌های تماشاخانه و ۲ مسجد مجلل بوده و قلعه بیرونی از ماسه سنگ قرمز ساخته شده است که بر روی سنگ‌های مرمر سفیدش خاتم کاری صورت گرفته است. در حالی که در محیط داخلی آن، از حکاکی‌های پیچیده با الهام از نقوش اسلامی پر شده است. شما می‌توانید داخل قلعه را برگردید و از هنر زمان مغول دیدن کنید و از آنجا مناظر شگفت‌انگیزی از تاج محل را شاهد باشید. این کان همه روزه از ساعت ۶ صبح تا ۶ عصر میزبان مهمانان خود است.

آدرس: Agra Fort, Rakabganj Agra, 282003, India

 

 

اقامتی به سبک مهاراجه‌های هندی در هتل تاج محل دهلی

 

 

کُنارک، معبد خورشید

 

کُنارک، معبد خورشید

 

 

یکی از مشهورترین جاذبه‌های گردشگری اودیشا، معبد خورشید کنارک ساخته شده در قرن ۱۳ام است. این معبد ساخته شد تا به خدای هندو، سوریا اختصاص داده شود. یکی از ویژگی‌های جذاب این معبد که گردشگران را به سوی خود می‌کشاند نقش و نگارهای هندی جذابی است که بر روی تمام سطوح سنگی معبد پر شده‌اند و داستان‌هایی را از دوران قدیم و افسانه‌ها روایت می‌کنند. به علاوه بر روی دیوارها مجسمه‌های خدایان هندو، زنان آسمانی، موجودات آبزی، موجودات افسانه‌ای، حیوانات مختلف و آلات موسیقی به کار برده شده است. شما می‌توانید از ساعت ۶ صبح تا ۸ شب هر زمان که توانستید برای بازدید از این معبد بروید.

آدرس: Sun Temple, Konark, 752111, India

 

 

قلعه‌های راجستان

 

 

قلعه‌های راجستان

 

 

از قرن ۵ام تا قرن ۱۸ام مجموعه قلعه‌های راجستان شامل ۶ قلعه‌ی چیتتورگاه، جایسلمر، آمبر، کوبحالگاره، گاگارون و رانتامبهور می‌شود. این قلعه‌ها یکی از مناطق گردشگری اصلی در هند شناخته می‌شوند که مسافران و علاقه‌مندان زیادی را سالانه به سوی خود می‌کشاند. شما هم مانند بقیه وقتی برای بار اول آن‌ها را بالای تپه‌ها می‌بینید مسحور زیبایی و شگفتی معماری آن خواهد شد. این مجموعه یکی از بهترین نمونه‌های به جامانده از دوره‌های باشکوه سلطنتی در هند است.

آدرس: Hill Forts, Rajasthan, India

 

 

فعالیت‌های بی‌نظیری که فقط در هند می‌توانید انجام دهید

 

 

پاتان، رانی کی واو

 

 

پاتان، رانی کی واو

 

 

این نقطه تاریخی که به ثبت میراث جهانی رسیده در حقیقت سازه‌ای قرن ۱۱امی است که توسط ملکه Udayamati برای یادبود همسر دوست‌داشتنی خود Bhimdev ساخته شده است. این مکان دارای ۷ طبقه عمیق و باشکوه با نمایی پلکانی است که با حکاکی‌های زیبا از خدایان و الهه‌های هندوستان، حوری‌های بهشتی و دیگر اشکال مذهبی و اساطیری الهی زینت داده شده است. شما می‌توانید از ساعت ۸:۳۰ صبح تا ۷ غروب به بازدید از این مکان جذاب و چشمگیر بروید.

آدرس: Mohan Nagar Society, Patan, 384265, India

 

 

رشته کوه‌های گَهات غربی

 

 

رشته کوه‌های گَهات غربی

 

 

رشته کوه‌ها به دلیل شیب تندی که دارند اصطلاحا پرتگاه هند نیز شناخته می‌شوند به خاطر داشتن تنوع وسیع زندگی طبیعی یکی از ۱۰ نقطه اصلی تنوع زیستی جانوری در جهان به‌شمار می‌رود. گهات غربی از شمال به جنوب در امتداد لبه غربی فلات دکن قرار گرفته و این فلات را از نوار باریک ساحلی جدا کرده است. این رشته کوه حدود ۱۶۰۰ کیلومتر در ایالت‌های مهاراشترا، گوآ، کارناتاکا، تامیل‌نادو و کرالا ادامه یافته و در کانیاکوماری در  جنوب هند پایان می‌یابد. شما می‌توانید در طی گردشی دوستانه و یا خانوادگی با ثبت نام در تورهایی که اطراف محل اقامت‌تان فعالیت می‌کنند، بخش‌هایی از این رشته کوه وسیع را دیدن کنید.

آدرس: Western Ghats, Kannan Devan Hills, Kerala, 685561, India

 

 

پارک‌های ملی ناندا دوی و دره گل‌ها

 

 

رشته کوه‌های گَهات غربی

 

 

هر دوی این پارک‌های ملی میزبان گل‌های وحشی زیبا، حیوانات نادر و در معرض خطر، پرندگان شکاری و کمیاب و زیبایی‌های طبیعی قابل توجهی هستند که چشم هر بیننده‌ای را به خود خیره می‌کند. مراتع چند رنگی دره‌های ممتد و زمین‌های ناهموار کوهستانی Nanda Devi از جمله دیدنی‌های جذابی است که در گردش به این منطقه با آن‌ها روبرو خواهید شد. به علاوه شما در این نقاط آرامشی شگرف و عمیق حس خواهید کرد که به کل خستگی زندگی ماشینی را از تن‌تان به در می‌کند. برای بازدید و گردش می‌توانید از ساعت ۸ صبح تا ۵ عصر به این پارک ملی بروید.

آدرس: Valley of Flowers National Park, Uttarakhand, 246443, India

مطالب مرتبط