این لیست از بهترین موزه‌های باکو را ببینید

تور باکو سفر به پایتخت آذربایجان است که میزبان ۳۰ موزه در باب‌های مختلفی همچون تاریخ و هنر تا کتاب و فرهنگ است. با وجود این موزه‌ها شما می‌توانید شناختی گسترده و همه جانبه از تاریخ این منطقه کوچک دنیا کسب نمایید. این شهر با داشتن مراکز متنوع فرهنگی و انواع موزه‌ها برای علاقه‌مندان به تاریخ و فرهنگ یکی از مقاصد دوست‌داشتنی و هیجان‌انگیز خواهد بود. ما در این مقاله بهترین موزه‌های باکو را به شما معرفی خواهیم کرد.

 

 

موزه ملی تاریخ آذربایجان

 

 

موزه ملی تاریخ آذربایجان

 

 

موزه ملی در باکو، ساختمانی به سبک ایتالیایی زمان رنسانس بوده که بیش از ۳۰۰ هزار قطعه اثر هنری را از سراسر کشور در خود جای داده و تبدیل به بزرگ‌ترین موزه آذربایجان شده است. از آثار باستان‌شناسی تا اسناد محرمانه تاریخی که بازگوکننده وقایع هستند همگی در این موزه جمع‌آوری شده است. شما در این موزه از زرتشتیان و آتشکده‌ها، قرون وسطا، تحولات نفتی و حکومت جماهیر شوروی تا به امروز اطلاعات گسترده‌ای کسب خواهید کرد. شما می‌توانید در روزهای دوشنبه تا شنبه از ساعت ۹ صبح تا ۵ بعد از ظهر به بازدید از موزه بروید. برای ورودی به ازای هر نفر باید ۳ دلار پرداخت نمایید.

آدرس: 4 Haji Zeynalabdin Taghiyev St, Baku 1005, Azerbaijan

 

 

 

موزه هنر ملی آذربایجان

 

 

موزه هنر ملی آذربایجان

 

 

حتی اگر در زمره هنردوستان مشتاق و پیگیر هم نباشید، رفتن به موزه هنر می‌تواند در روحیه شما تاثیرات مثبتی بگذارد. این موزه که در سال ۱۹۳۶ افتتاح شده حالا بیش از ۳ هزار قطعه اثر هنری را در ۶۰ سالن مختلف به نمایش عموم گذاشته است. این موزه قطعاتی از هنرمندان روسی، آذربایجانی و اروپایی را در خود جمع‌آوری کرده است. حتی در بخش هنرهای شرقی از ایران و ترکیه نیز آثاری ارائه شده است. شما می‌توانید از روزهای سه شنبه تا یکشنبه ساعت از ۱۰ صبح تا ۶ بعد از ظهر برای بازدید از این موزه بروید. هزینه ورودی نیز مانند موزه ملی تاریخ، ۳ دلار به ازای هر نفر است.

آدرس: Niyazi 9/11, Baku, Azerbaijan

 

 

زیباترین پارک‌های باکو برای ثبت بهترین تصاویر از آذربایجان

 

 

موزه کتاب‌های مینیاتوری باکو

 

 

موزه کتاب‌های مینیاتوری باکو

 

 

کتاب‌های مینیاتوری باکو یکی از موزه‌های کوچک شهر در حومه ایچری است که کتاب‌های مینیاتوری و کوچک را به دید عموم می‌گذارد. این موزه در ابتدا یک مجموعه شخصی بود که حالا تبدیل به موزه‌ای برای عموم شده است. در این مجموعه کتاب‌های قرن ۱۷امی از قرآن گرفته تا کتاب‌های حکومت شوروی سابق جمع‌آوری شده است. در بازدید از این موزه محو تماشای کتاب‌هایی خواهید شد که حتی از حد تصورتان نیز کوچک‌تر هستند. مخصوصا که ۳ مورد از کوچک‌ترین کتاب‌های دنیا را در خود جای داده که برای تماشای آن مجبورید از ذره‌بین استفاده کنید. شما می‌توانید در روزهای دوشنبه تا پنجشنبه از ساعت ۱۱ صبح تا ۵ عصر به رایگان از این موزه دیدن کنید.

 

 

موزه استقلال آذربایجان

 

 

موزه استقلال آذربایجان

 

 

اگر علاقه‌مند به موزه‌های شوروی هستید پس حتما از موزه استقلال آذربایجان نیز خوشتان می‌آید. در این موزه روایاتی از اوایل قرن ۲۰ام تا دوره استقلال از رژیم شوروی سابق را به نمایش گذاشته است. حتی در این موزه می‌توانید بخش‌هایی از جنگ قرقیزستان را هم ببینید و در مورد آن اطلاعاتی به دست بیاورید. اکثر راهنماهای این موزه‌ها یا روسی هستند یا اذری زبان، بنابراین بد نیست با چند دلار اضافه راهنمایی انگلیسی زبان بگیرید تا درباره موزه به شما اطلاعاتی بدهد. حتما برای ساعتی گشت و گذار بین آثار تاریخی ارزش کمی هزینه اضافی را دارد. شما می‌توانید روزهای سه شنبه تا یکشنبه از ساعت ۹:۳۰ صبح تا ۵:۳۰ بعد از ظهر برای دیدن این موزه بروید. ورودی این موزه برای هر نفر ۱٫۲۰ دلار خواهد بود.

آدرس: 123а Neftchilar Ave, Baku, Azerbaijan

 

 

۵ بازار سنتی و خیابانی در باکو برای خرید ارزان

 

قصر شیروان‌شاه

 

 

قصر شیروان‌شاه

 

 

شیروان‌شاه بخشی از آذربایجان بود که برای قرن‌ها زیر سلطه شماخی قرار داشت. در فرصتی که یک زلزله برای حاکمان مسلمان ایرانی به وجود آورد، آن‌ها ۱۳۲ کیلومتر از جنوب شرقی باکو را پیش‌روی کرده و این قصر را فتح کردند. کاخ اصلی دارای یک مقبره اصلی، دو مسجد و حمامی داخل مجتمع است. این قصر قرن ۱۵امی به ثبت میراث جهانی یونسکو نیز رسیده است. شما می‌توانید به راحتی یکی دو ساعت وقت خودتان را در این موزه سپری کرده و از جای جای آن دیدن کنید. شما می‌توانید در تمام روزهای هفته به غیر از شنبه‌ها برای بازدید از این قصر بین ساعت‌های ۱۰ صبح تا ۶ عصر به محل مراجعه کنید. هزینه ورودی برای هر نفر هم ۵٫۹۰ دلار خواهد بود.

آدرس: Sirvansahlar Sarayı, Baku, Azerbaijan

 

 

موزه هنرهای معاصر باکو

 

 

موزه هنرهای معاصر باکو

 

 

هنر آذربایجان از نیمه دوم قرن ۲۰ام به سمت فرم‌گرایی و کارهای تجربه‌گرایی پیش رفت. موزه هنرهای مدرن بیش از ۸۰۰ کار بسیار زیبا از هنرمندان آذربایجانی از دهه ۱۹۶۰ تا ۱۹۷۰ میلادی را در خود جمع کرده و چینش آن به گونه‌ای است که پرسپکتیو جا‌گذاری کارها در راهروها شما را به دیدن دیگر آثار ترغیب می‌کند. باقی این موزه مربوط به آثار برجسته‌ای همچون آثار پیکاسو و دالی است که از طرف مجموعه داران خصوصی به اینجا اهدا شده است. شما می‌توانید تمام ایام هفته به جز دوشنبه‌ها بین ساعات ۱۱ صبح تا ۸ شب از این موزه دیدن کنید.

آدرس: Yusif Safarov Street, 5 Baku, Azerbaijan

مطالب مرتبط