۶ جزیره‌ی مخفی اما دیدنی در کرابی برای غواصی و گشت و گذار

جزایر گرمسیری ناشناخته با سواحل شن و ماسه سفید، صخره‌های مرجانی باورنکردنی، و حیات وحش و حیات دریایی چیزی شبیه رویا را در تور تایلند و بخصوص در کرابی به تصویر می‌کشند. به جز کرابی جزایر مخفی و دور از نظری هم وجود دارند که همین زیبایی‌های طبیعی را به علاوه موقعیت فعالیت‌هایی همچون شنای کم عمق، غواصی و ماجراجویی را فراهم می‌آورند. ما در این مقاله تعدادی از جزایر باشکوه اطراف کرابی را معرفی خواهیم کرد.

 

 

۱- جزایر کوه راک

 

 

جزایر کوه راک

 

 

با رفتن به این جزایر یک بار هزینه و کنید و از دو جزیره بازدید کنید. کوه راک نائی جزیره داخلی بوده که تنها ۲۵۰ متر با کوه راک نک که جزیره جلویی است فاصله دارد. این دو جزیره از طریق یک کانال مرجانی به یکدیگر متصل شده‌اند. این جزایر بخشی از پارک ملی دریایی مو کوه لانتا هستند که جاذبه‌های طبیعی فراوان دنیای زیر آب و جنگل‌های گرمسیری را ارائه می‌دهند. شما می‌توانید در طول روز میان آب‌های کم عمق کنار صخره‌های مرجانی به شنا بپردازید و از لاک پشت‌های سبز دیدن کنید. این جزایر دارای غروب‌های دل‌انگیزی هستند که می‌توانید بعد از یک روز شنا و خستگی به تماشای غروبی فراموش ناشدنی بنشینید. اگر به دنبال ماجراجویی بزرگتری هستید در یک اردوی کمپینگ ثبت نام کنید و در پارک ملی به کاوش بپردازید.

 

 

ببینید: کرابی؛ تکه ای از بهشت بر روی زمین

 

 

۲- جزیره کوه هاآ

 

 

جزیره کوه هاآ

 

 

کوه هاآ به معنی ۵ جزیره است و همانطور که نامش برمی‌آید از ۵ خشکی صخره‌ای میان آب‌های اقیانوسی تشکیل شده و با قرارگیر این خشکی‌ها کنار یکدیگر منطقه‌ای دنج و پر جنب و جوش پدید آمده است. این جزایر با داشتن ۱۲ موقعیت غواصی بی‌نظیر یک منطقه غیرقابل انکار برای شنا در اعماق آب‌ها شمرده می‌شوند. اما یک نکته‌ای وجود دارد که برخلاف دیگر مناطق، به خاطر شرایط طبیعی جزیره شما تنها اجازه دارید زیر نظر کلاس‌های غواصی در سطح قابل قبول به غواصی و شنا در این منطقه بپردازید. شما در این سواحل می‌توانید از صخره‌های مرجانی رنگی و ماهی‌های کوچک و زیبا لذت ببرید و در کنار آن‌ها شنا کنید. شما می‌توانید در حالی که یک نوشیدنی خنک در دست دارید طول ساحل را قدم بزنید و از تماشای غروب آفتاب لذت ببرید.

 

 

۵ هتل خانوادگی خیلی ارزان در ساحل کرابی

 

۳- جزیره پاکبیا

 

 

جزیره پاکبیا

 

 

این جزیره برای تمام شناگران مبتدی و حرفه‌ای مناسب است. شما می‌توانید در ساحل قدم بزنید، پاهایتان را در آب فرو ببرید و در گوشه‌ای حمام آفتاب بگیرید. سعی کنید تور گردشی‌تان را از صبح زود شروع کنید که با فرصت کافی بتوانید جزیره را بگردید. هیچ چیزی نمی‌تواند به اندازه پرسه‌زنی در پاکبیا و سواحل ماسه‌ای درخشانش و جنگل‌های سرسبز اطراف آن جذاب و لذت‌بخش باشد و حس خوبی به شما منتقل کند.

 

 

۴- جزیره کوه تالابنگ

 

 

جزیره کوه تالابنگ

 

 

خیلی بعید است که از تماشای مناظر تایلند خسته شوید، اما ممکن است دلتان تغییری هر چند جزئی بخواهد. پس به تالابنگ یا جزیره نام آشناتر اسکول بروید. این جزیره دارای صخره‌های بلندی است که ارتفاع آن‌ها به ۷۰ متر بالاتر از سطح دریا می‌رسند. اگر جرات داشتید و از صخره‌ها بالا رفتید، می‌توانید زیباترین منظره عمرتان را از محیط اطراف تماشا کنید. بهترین راه گردش در جزیره استفاده از کایاک است. با استفاده از کایاک می‌توانید در حاشیه صخره‌ها پارو بزنید، غارهای دریایی را بگردید و میمون‌های بازیگوش را از نزدیک تماشا کنید. ترس را کنار بگذارید و وارد این غارهای آبی شوید، از صخره‌های مرجانی بالا بروید تا به نور روز برسید. وقتش از انرژی درونی‌تان را آزاد کنید و تبدیل به یک کاوشگر واقعی شوید.

 

 

۷ ماجراجویی طبیعی و جذاب در کرابی

 

۵- جزیره کوه جام و کوه پو

 

 

جزیره کوه جام و کوه پو

 

 

این جزایر هر دو یک جزیره هستند که به بخش شمالی کوه پو و به بخش جنوبی آن کوه جام می‌گویند. وقتی جزایر تایلند کم کم بین گردشگران محبوب شدند، بیشتر مسافرت‌ها به فی فی صورت گرفت و جزیره کوچکی همچون کوه جام دست نخورده باقی ماند. این جزیره دارای مجموعه‌ای از روستاهای سنتی ماهیگیری همراه با جنگل‌های بسیار جذاب و دیدنی مانگرو و تعداد زیادی میمون است. شما می‌توانید در اقامتگاه‌ها و رستوران‌ها وقت گذرانی کنید و با مردم محلی بیشتر آشنا شوید. سواحل ماسه سفید جزیره بهترین مکان برای حمام آفتابی فوق‌العاده است. در سواحل بگردید و در آب‌های نیلگون اقیانوسی به شنا و تفریح بپردازید. شما در این آب‌ها شانس بازدید از ماهی‌های رنگی کوچک را هم خواهید داشت.

 

 

۶- جزیره کوه نُک

 

 

جزیره کوه نُک

 

 

این جزیره یک مکان عالی برای گشت و گذار دوستانه و یا عاشقانه با همسرتان است. شما می‌توانید با یک تور یک روزه ناهارخوری و یا پیک نیک ثبت نام کنید و به خوبی منطقه را بگردید. این جزیره دارای مناظر فوق ‌العاده زیبا و باورنکردی است که همچون بهشتی استوایی در میان دیگر جزایر منطقه می‌درخشد. در سواحل کوه نک استراحت کنید و جذابیت و زیبایی این جزیره کوچک را از طریق آب‌های نیلگون و سواحل ماسه سفیدش به روح و جانتان بکشید. اگر به بالای یکی از صخره‌های جزیره صعود کنید مناظر باورنکردنی از جزایر کوچک و آب‌های زمردین اطراف خواهید دید که تا عمر دارید از یادتان نخواهد رفت. بعد از گشت و گذار در ساحل تنی به آب بزنید و از آب‌های نیلگون و کریستالی‌اش لذت ببرید.

مطالب مرتبط