رفتن از فرودگاه استانبول به سلطان احمد

محله سلطان احمد در استانبول با طیف گسترده‌ای از هتل‌ها و رستوران‌ها پر شده و جاذبه‌های اصلی استانبول را در خود جای داده است. برای کسانی که چند روز در استانبول می‌مانند، رفتن به این محله بهترین انتخاب برای بیشترین بازدید و گردش است. اما اول باید از فرودگاه مستقیما به شهر قدیمی بروید. برای رسیدن به این قسمت شهر چند روش وجود دارد که می‌توانید از آن‌ها استفاده کنید. ما در این مقاله به بررسی روش‌های حمل و نقل به این محله می‌پردازیم تا شما بتوانید بهترین مسیرتان را در تور استانبول پیدا کنید.

 

از طریق Havaist

Havaist تنها شاتل اتوبوس فرودگاه استانبول است که هم اکنون در این فرودگاه مستقر است. بعد از گرفتن چمدان از در خروجی به سمت بیرون بروید. 4-5 دستگاه آسانسور وجود دارد که به هاوایست و ایستگاه‌های اتوبوس پایین می‌روند. دکمه -2 را فشار دهید و به بیرون بروید. این اتوبوس‌ها در جهات مختلف شهر حرکت می‌کنند و مسافران را در محلات مختلف پوشش می‌دهند. شما باید IST-20 را سوار شوید. قبل از اتوبوس می‌توانید کارت حمل و نقل استانبول را از دستگاه‌های زرد خریداری کنید. قیمت استفاده از کارت حمل و نقل 6 لیر (1 دلار) و شاتل 18 لیر (3 دلار) برای هر نفر خواهد بود. اگر گروه هستید باید کارت‌های بیشتری بخرید. ما در مقاله‌ای مفصل درباره کارت‌ حمل و نقل استانبول توضیح داده‌ایم و گفتیم که این کارت‌ها را می‌توانید در همه نوع حمل و نقل عمومی مانند اتوبوس، کشتی، مترو و تراموا استفاده کنید. اتوبوس‌های هاوایست هر نیم ساعت حرکت می‌کنند. از فرودگاه استانبول تا محله سلطان احمد 47 کیلومتر فاصله است که بسته به میزان ترافیک حدود 100 دقیقه طول خواهد کشید.

 

بخوانید:‌ رفت و آمد از فرودگاه آتاتورک به شهر استانبول

 

 

ماشین کرایه کنید

اگرچه این گزینه‌ای هزینه‌ بردار است اما در مدتی که در استانبول اقامت دارید جان‌تان را نجات خواهد داد. همانطور که می‌دانید استانبول شهری بزرگ و شلوغ است که رفتن از جایی به جای دیگر در آن کم از چالش ندارد. البته همه جای شهر حمل و نقل عمومی وجود دارد اما قبل از این که به مقصد برسید مسیر اضافی زیادی را باید در شهر و بین ایستگاه‌ها دور بزنید. یعنی مثلا مسیری 15 دقیقه‌ای با ماشین را اگر با اتوبوس بروید شاید یک ساعت هم طول بکشد. در داخل فرودگاه اپراتورهای موبایل Turktelekom و Turkcell وجود دارد. می توانید یک پکیج اینترنتی برای رانندگی بی‌دردسر خود تهیه کنید و با استفاده از راهنمای سخنگو در شهر برانید. حداقل قیمت ها از 130 لیر (20 دلار) در روز برای خودروهای دیزلی شروع می‌شود. در این رابطه پیشنهاد می‌کنیم مقاله راهنمای اجاره‌ی ماشین در استانبول را مطالعه فرمایید.

 

 

تاکسی

اگر نمی‌خواهید ماشین کرایه کنید و در عین حال زمان محدودی دارید بهترین انتخاب تاکسی است. از فرودگاه استانبول تا سلطان احمد حدود 130 لیر (بین 15 تا 20 دلار) خواهد بود. اگر مقاله نکات مهم برای تاکسی گرفتن در استانبول را مطالعه کنید بسیار کمکتان خواهد کرد. می‌توانید از قبل برای قیمت توافق کنید و اگر کیلومترشمار داشتند همان مبلغی که نشان داد را بپردازید. فقط باید حواس‌تان را جمع کنید تا برای مبلغ بیشتر شما را از راه دورتر نبرند.

 

بخوانید: هتل‌های نزدیک فرودگاه جدید استانبول

 

 

اتوبوس

اتوبوس‌ها هم از فرودگاه استانبول حرکت می‌کنند و بین این گزینه‌ها از همه ارزان‌تر هستند. می‌توانید با خرید کارت حمل و نقل استانبول از این سرویس استفاده کنید. فقط 2.60 لیر هزینه دارد، اما متأسفانه اتوبوس مستقیمی به سلطان احمد وجود ندارد. اگر از هاوایست جا ماندید و نمی‌خواهید 30 دقیقه منتظر بمانید سوار اتوبوس شوید و در یکی از ایستگاه‌های نزدیک سلطان احمد پیاده شده و خط عوض کنید. شماره‌های اتوبوس H-1 ، H-2 ، H-3 ، H-4 ، H-6 ، H-7 ، H-8 وجود دارد که به مترو محمود بی، Mecidiyekoy، هالکالی، Mescid-i Selam و Haciosman / Sariyer می‌روند.

 

بخوانید: راهنمای سفر ارزان و اقتصادی به استانبول

 

 

محله سلطان احمد چقدر از فرودگاه فاصله دارد؟

مسافت حدودا 50 کیلومتر و با اتومبیل بسته به ساعات اوج ترافیک حدود 45-50 دقیقه طول می‌کشد. این زمان با شاتل هاوایست به میزان ترافیک حدودا 100 دقیقه خواهد بود.

کدام فرودگاه به سلطان احمد نزدیک‌تر هستند؟

رفت و آمد از فرودگاه صبیحا گوکچن به استانبول به سلطان احمد نیز مشابه فرودگاه استانبول 50 کیلومتر فاصله است.

 

 

آیا اوبر در فرودگاه استانبول مستقر است؟

شرکت اوبر به دلیل برخی مشکلات قانونی دیگر در استانبول فعالیت نمی‌کند. در حال حاضر گزینه‌های حمل و نقل محدود است زیرا فرودگاه جدید استانبول به طور کامل افتتاح نشده، اما بعد از تکمیل می‌تواند سالانه از 200 میلیون مسافر میزبانی کند که رقم بالایی است. متاسفانه در حال حاضر هیچ مترویی برای رفتن به فرودگاه جدید وجود ندارد. اما خبرهای خوبی وجود دارد که دو خط مختلف که به فرودگاه می‌روند ساخته شده است. اولین خط Gayrettepe به فرودگاه بود که مدتی قبل افتتاح شد. مترو در کم‌تر از 30 دقیقه سریع‌ترین و ارزان‌ترین حمل و نقلی خواهد بود که مسافران را به مرکز شهر می‌برد.

 

بخوانید: بهترین بوتیک هتل‌های استانبول

 

مطالب مرتبط