بکرترین سواحل ترکیه برای غواصی و شنا

ترکیه به لحاظ جغرافیایی دارای طبیعتی فوق‌العاده است که یکی از پرطرفدارترین‌ بخش‌هایش را سواحل آن به خود اختصاص داده‌اند. بیشتر مسافران تابستانی به خاطر سواحل و امکانات تفریحی آبی با تور ترکیه سفر می‌کنند. گرچه در بیشتر نواحی ساحلی ترکیه امکانات تفریحی مانند قایق سواری و جت اسکی قرار داده شده اما برای افرادی که به دنبال ماجراجویی‌های بیشتری همچون غواصی هستند، انتخاب مقصد حساسیت بیشتری خواهد داشت. ما بهترین نقاط غواصی در ترکیه را برای علاقه‌مندان به این رشته معرفی خواهیم کرد، بنابراین اگر از این دسته از افراد هستید مطلب را تا انتها دنبال کنید.

 

 

فتیه

 

 

فتیه

 

 

احتمالا از قبل با اسم فتیه آشنا باشید، اگر یکی از طرفداران غواصی کم عمق هستید باید بدانید در این منطقه برخی از شرکت‌های غواصی هم وجود دارند. در کنار دیگر انتخاب‌هایی که می‌توانید بین سواحل داشته باشید، فتیه به خاطر شنا میان لاک پشت‌ها از مقاصد محبوب گردشگران نیز شناخته می‌شود. این لاک پشت‌ها شهریورماه برای تخم‌گذاری به ساحل می‌آیند که یکی از بهترین‌ زمان‌ها برای تماشای آن‌ها از نزدیک را فراهم می‌آورد. همچنین این منطقه فرصت غواصی در عمق زیاد را به علاقه‌مندان به کشف دنیای زیر آب ارائه می‌دهد.

 

 

ساحل اُلو دنیز

 

 

ساحل اُلو دنیز

 

 

یکی از دوست داشتنی‌ترین سواحل ترکیه است که به خاطر ماسه‌های سفید و دریای آبی و شفافش بین بازدیدکنندگان بسیار محبوبیت پیدا کرده است. همچنین ساحل باریکش به یک تالاب بسیار زیبا و آرام می‌رسد که منظره‌ای بسیار دل‌انگیز دارد. شما در این ساحل می‌توانید حمام آفتاب بگیرید و از فرصت غواصی در آب‌های شفافش استفاده کنید. البته ممکن است این ساحل به دلیل نزدیکی به چند منطقه مسکونی و هجوم گردشگران روزهای شلوغی را در تابستان به خود ببیند.

 

 

قشنگ‌ترین شهرهای توریستی ترکیه که حتما باید به آنها سفر کنید

 

ساحل خلیج گمیلر

 

 

ساحل خلیج گمیلر

 

 

یکی دیگر از سواحل بسیار زیبا با آب‌های تمیز و شفاف را خلیج گمیلر ارائه می‌دهد بنابراین اگر نتوانستید در اُلو دنیز به آرامش دست پیدا کنید، حتما این ساحل زیبا با منظره چشمگیرش را که در فاصله‌ای از جزیره سنت نیکولاس قرار گرفته امتحان کنید. گرچه این ساحل بیشتر برای شنا در عمق کم مناسب است اما اگر مشتاق یک ماجراجویی جذاب باشید می‌توانید قایق بگیرید و برای غواصی کمی به داخل دریا بروید.

 

 

ساحل کالیس

 

 

ساحل کالیس

 

 

این ساحل نسبت به دیگر نقاط ترکیه، بازدیدکنندگان کمتری به خود می‌بیند. اما با ماسه‌های درخشان و آب‌های شفافش مقصدی واقعا زیبا برای تعطیلات بوده و یکی از نقاط برجسته برای غواصی و شنای کم عمق شناخته می‌شود. اگر علاقه‌مند به غواصی هستید می‌توانید در این ساحل به انواع غواصی بپردازید. بهتر است هنگام بازدید و تفریح روی ساحل دمپایی تابستانی پایتان باشد زیر این ساحل دارای ماسه‌های صدفی و خرد، و سنگ‌های زیر و تیز است.

 

 

معروف‌ترین جاده‌های دیدنی برای دوچرخه‌سواری در ترکیه

 

سیرالی، حاشیه جنوبی ساحل دره المپوس

 

 

سیرالی، حاشیه جنوبی ساحل دره المپوس

 

 

روستای سیرالی در ۶۵ کیلومتری فرودگاه آنتالیا واقع شده و حدود ۳٫۵ کیلومتر ساحل را به خود اختصاص داده است. گرچه ساحلی حرفه‌ای برای غواصی نبوده اما ساحلی زیبا و محبوب است. در نزدیکی ساحل و با یک پیاده‌روی نیم ساعته کوتاه به المپوس جایی که به خاطر گازهای طبیعی شعله‌های همیشه روشن و خودسوز دارد خواهید رسید. این منطقه دارای یک تالاب آب شیرین بهاری و یک کلیسای قدیمی بیزانس هم هست که می‌توانید در طی اکتشافات‌تان از آن‌ها نیز بازدید کنید. البته شما آنجا می‌روید تا از ساحل و امکاناتش استفاده کنید. اطراف ساحل چندین اقامتگاه و غذاخوری ارزان‌قیمت وجود دارد که می‌توانید وقتتان را در بین آن‌ها سپری کنید. گرچه این ساحل خیلی گردشگر به خود نمی‌بیند اما هنوز می‌توانید از امکاناتش استفاده کنید، دوچرخه کرایه کنید و ساحل را دوچرخه سواری کنید. این ساحل دارای چند نقطه مناسب برای غواصی است، اما نکاتی هست که باید مراقب آن باشید، اول اینکه سنگ ریزه‌های تیزی بین ماسه‌های وجود دارد و باید احتیاط کنید تا پایتان را نخراشند و دوم این که اگر تا حدی در دریا پیش رفتید مراقب شیب زیر پایتان باشید زیرا از مسافتی به بعد زیر آب و کف دریا شیب تند شده و آب عمق زیادی پیدا می‌کند. همچنین شما می‌توانید در این ساحل شاهد گونه‌ای از لاک پشت‌های رو به انقراض نیز باشید.

 

 

آنتالیا، ساحل کلوپاترا

 

 

آنتالیا، ساحل کلوپاترا

 

 

یکی دیگر از مناطق جذاب و پرطرفدار ساحل کلوپا در تور آنتالیا است که در بین گردشگران نیز شناخته شده است. این ساحل دارای ماسه‌های طلایی و زیبایی است که چشم را به خود خیره می‌کند اما در مواقعی که آفتاب تابان و کامل است گرمای زیادی داشته و راه رفتن روی آن سخت می‌شود بنابراین بهتر است چیزی بپوشید تا از سوختن پوستتان جلوگیری کنید. این ساحل هم دارای موقعیت غواصی بوده و شما می‌توانید در آب‌های شفاف و آبی‌اش به شنا و کشف دنیای زیر آب بپردازید.

 

 

ببینید: کوش آداسی؛ ساحل تماشایی و آرام ترکیه

 

آنتالیا، ساحل کالاکان

 

 

آنتالیا، ساحل کالاکان

 

 

کالاکان یک شهر قدیمی ماهیگیری است که بین دو شهر کاس و فتیه واقع شده است. این منطقه در حال یکی از اولین انتخاب‌های گردشی مسافران بوده و بازدیدکنندگان زیادی به سمت آن رهسپار می‌شوند. اما این مساله و جمعیتی که در این منطقه رفت و آمد می‌کنند نباید مانع رفتن شما به ساحل زیبایش شوند. در کنار موقعیت‌های عالی غواصی که ساحل و آب نیلگون و زیبایش فراهم می‌آورد، می‌توانید از ساختمان‌های عثمانی و یونانی نیز بازدید نمایید.

مطالب مرتبط