زیباترین پارک‌های باکو برای ثبت بهترین تصاویر از آذربایجان

تور باکو سفر به یکی از شهرهای ساحلی شمال غرب ایران، دارای آب و هوایی دلچسب و ساحلی است. ترکیب این هوا با پارک‌های قابل دسترس، فضای آزاد حاشیه دریا و همچنین وجود ساختمان‌های کم ارتفاع باعث می‌شود تا لحظات دل‌انگیزی را در این مناطق شهر تجربه کنید. گرچه بسیاری از گردشگران و مهمانان باکو به کوه‌های قفقاز نگاه ویژه‌ای دارند اما نباید این پارک‌ها و موقعیت استراحت و آرامشی که پدید می‌آورند را نیز دست کم بگیریم. بنابراین ما در این مقاله زیباترین پارک‌های باکو که می‌توانید در آن‌ها استراحت و تفریح کنید را معرفی خواهیم کرد.

 

 

بلوار باکو

 

 

بلوار باکو

 

 

بلوار باکو یک پارک جذاب ساحلی در حاشیه دریای خزر است که در سال ۱۹۰۹ افتتاح شده و طولی به اندازه ۳٫۵ کیلومتر از خط ساحلی را به خود اختصاص داده است. با گذشت زمان بلوار باکو حالا تبدیل به یکی از محبوب‌ترین نقاط شهر مخصوصا برای محلی‌ها و خانواده‌های دارای فرزند شده است. شما می‌توانید بعد از گشت و گذار خستگی یک روز ماجرایی به این پارک بروید و قدم زنی آرامی را تجربه کنید، از مقابل فواره‌ها و حوضچه‌ها عبور کنید و در صورت تمایل بر روی صندلی‌ها نشسته، خستگی در کنید و از محیط اطراف لذت ببرید. بعد از غروب آفتاب این محل از خانواده‌ها و کودکانی که در محیط اطراف بازی می‌کنند پر می‌شود.

آدرس: Baku Boulevard, Neftchilar Ave, Baku 1095, Azerbaijan

 

 

پارک نیو سیتی

 

 

پارک نیو سیتی

 

 

اگر کمی  از سمت شرقی بلوار باکو مسیرتان را ادامه دهید، بعد از کشتی‌سازی باکو به پارک نیو ستی خواهید رسید که شبیه پارک همسایه‌اش، بلوار باکو است، منتها خلوت‌تر و آرام‌تر. مسیر پیاده‌روی را دنبال کنید و از حاشیه دریا لذت ببرید. روی یکی از ده‌ها صندلی بنشینید و از آرامش منطقه لذت ببرید. اگر از جمله گردشگران خوش شانس باشید می‌توانید شنای نه هزاران، اما صدها ماهی دریای خزر را تماشا کنید.

آدرس: New City Park, Yusif Seferov kucesi, Baku, Azerbaijan

 

 

۵ بازار سنتی و خیابانی در باکو برای خرید ارزان

 

 

پارک آپلند

 

 

پارک آپلند

 

 

پارک آپلند یا Dagustu Park در چند دقیقه‌ای جنوب غربی ایچری شهر قرار گرفته است. آپلند نه تنها یکی از تمیزترین و جذاب‌ترین پارک‌های باکو است بلکه یکی از نقاطی‌ست که می‌توانید زیباترین افق شهری را در آن شاهد باشید. یا با ترن و یا پای پیاده مسیر ۲۰۰ و چند پله‌ای را بالا بروید و یکی از عاشقانه‌ترین غروب‌های خورشید را در کنار دوستان و یا همسر خود به تماشا بنشینید. این بلندی به خاطر غروب دل‌انگیز و زیبایش یکی از نقاط مورد علاقه مردم محلی و عشاق جوان نیز هست. شما نیز می‌توانید همسرتان را به یک غروب عاشقانه دعوت کنید در کنار دیگر مردم، فارغ از دنیای بیرون لحظات آرامی را در کنار یکدیگر بگذرانید.

آدرس: Dagustu Park, Baku, Azerbaijan

 

 

تماشا کنید و میهمان جشن‌های نوروز در باکو باشید!

 

باغ گیاه‌شناسی مرکزی

 

 

باغ گیاه‌شناسی مرکزی

 

 

چه چیزی می‌تواند بهتر از باغ گیاه‌شناسی باکو باشد؟ باغ گیاه‌شناسی در ۳ کیلومتری غرب ایچری شهر قرار گرفته و ۱۶ هکتار زمین را به خود اختصاص داده است. این باغ سرسبز و زیبا میزبان بیش از ۲ هزار گونه گیاهی مختلف از انواع درختچه‌ها، گل‌ها و درختان میوه است که برخی از آن‌ها داخلی و تعداد بسیار زیادی هم وارداتی هستند. این باغ زیبا در اتحاد جماهیر شوروی به سال ۱۹۳۵ افتتاح شده و رفته در طی سال‌ها گسترش پیدا کرده است. این باغ دو محیط فضای باز و گلخانه را مطابق با شرایط جوی لازم با هر گیاه را ارائه می‌دهد. شما می‌توانید بدون محدودیت بین آن‌ها قدم بزنید و از تماشا و بوییدنشان لذت ببرید. بین گیاهان دارویی بچرخید و از بخش رزهای رنگی و معطر دیدن کنید.

آدرس: Central Botanical Garden, Merkezi Nebatat Bagu

 

 

۷ دیدنی شگفت‌انگیز که پیش از ترک باکو بهتر است ببینید

 

 

پارک ازمیر

 

 

پارک ازمیر

 

 

ازمیر هم یکی دیگر از پارک‌هایی است که در همسایگی ایچری شهر و در ۲ کیلومتری شمال آن در منطقه یاسامال واقع شده. برخلاف پارک‌های قبلی این پارک از مساحت مکی برخوردار بوده اما به شدت گل‌دار زیبا است به طوری که شما محو هوای لطیف و مطلبوبش خواهید شد. همچنین می‌توانید بر روی یکی از صندلی‌ها بشینید و به خلسه فرو بروید و لحظاتی را صرف استراحت در این پارک کنید. از آن جایی که پارک در کنار ایستگاه آتش‌نشانی واقع شده، به پارک آتش‌نشانی نیز شناخته می‌شود. البته یک داستان جالب نیز درباره نام پارک نیز نقل می‌شود. شهر ازمیر ترکیه تا سال ۱۹۸۵ دوقولوی باکو شناخته می‌شد.علی‌رغم این که ترک‌های ترکیه سنی و آذری‌ها شیعه هستند اما آن‌ها باز هم یکدیگر را برادر هم می‌دانند.

آدرس: Izmir Park, Baku, Azerbaijan

 

 

پارک طبیعی آبشرون

 

 

 

پارک طبیعی آبشرون

 

 

در ۶۰ کیلومتری باکو و در نواحی جنوب شرقی شبه جزیره ابشرون، یک پارک ملی بزرگ به همین اسم وجود دارد که می‌توانید با یک سفر یک روزه برای گشت و گذار و تفریح به آن بروید. انتظار می‌رود در این منطقه تقریبا کمیاب، گونه‌های مختلفی از گیاهان و جانوران بومی را ببینید. با این که پارک طبیعی آبشرون در باکو قرار نگرفته اما سزاوار آن است که به عنوان پیشنهادات گشت و گذار در باکو، از آن هم یاد کنیم.

آدرس: Absheron National Park, Azerbaijan

مطالب مرتبط