حقایقی شگفت انگیز درباره پارک میراکل گاردن دبی

وقتی با تور دبی وارد این شهر می‌شوید شبیه به شهرهای فیلم‌های تخیلی و فرازمینی، پر از آسمان خراش و ساختمان‌های بلند و مدرن با طراحی‌های منحصر به فرد است. در این بین برای تلطیف جو شهری، پارک‌های تفریحی و تجارب جذابی تهیه و تدارک دیده شده است. آکواریوم‌ها، پارک‌های آبی، سواحل ماسه سفید و مواردی از این دست جاذبه‌های تفریحی شهر را در برمی‌گیرند. اما برای طراوات و عوض شدن روحیه تنها جایی مثل باغ گل میراکل می‌توانست دبی را از چهره خشک و آهنی برهاند. یکی از زیبایی‌های مهندسی شده دبی این باغ گل است که نباید از دیدن آن غافل شوید.

 

 

خیابان قلب میراکل گاردن

 

 

این باغ در سال ۲۰۱۳ و در روز ولنتاین بازگشایی شد تا به جهانیان ثابت کند، یک شهر کویری و آهنی چون دبی هم می‌تواند با به کارگیری امکانات و تکنولوژی یک باغ گل فوق‌العاده زیبا و چشمگیر داشته باشد که در تمام سایت‌های گردشگری درباره آن بنویسند. در حقیقت این باغ آنقدر بی‌نقص طراحی شده که وقتی از آن بازدید کنید متوجه خواهید شد هیچ اسمی به اندازه میراکل (معجزه) برای آن مناسب نبود.

 

 

باغ گل دبی

 

 

این زیبایی‌های دبی؛ شهری مدرن با طبیعتی ناشناخته را ببینید

 

باغ میراکل بزرگ‌ترین باغ گل طبیعی دنیا شناخته می‌شود که در مساحتی حدود ۷۲ هزار متر مربع طراحی و اجرا شده است. این باغ گل که در طراحی آن نیز از طبیعت الهام گرفته شده، اقدام به جمع‌آوری گونه‌های زیادی از گل‌ها و گیاهان کرده که بسیاری از آن‌ها حتی برای اول است که در خاورمیانه به نمایش در آمده‌اند. میراکل توسط یک کمپانی طراحی و توسعه کشاورزی به اسم آکار پایه ریزی شده و سعی داشته نمونه‌ای از شکوفایی و غرور دبی باشد. وقتی در این باغ گل قدم می‌زنید جدا از زیبایی‌های بصری گل‌ها، طراحی خلاقانه و خوش ذوق آن نیز در کنار گل‌های رنگی منظره‌ای دل‌انواز چشمان شما را به خود خیره خواهد کرد.

 

 

miracle-garden-dream-house

 

 

برای درست کردن چنین باغ خوش‌رنگ و لعابی که نگاه‌ها را به خود خیره می‌کند، حدود ۴۵ میلیون گل در طیف‌های مختلف استفاده شده است. این گل‌های رنگی در سبک‌ها، اشکال و گونه‌های مختلف جمع‌آوری شده‌اند. یکی از نکاتی که باعث جذب بیشتر مردم به باغ شده، طراحی منحصر به فرد گل‌ها با اشکالی چون دوچرخه، ستاره، اهرام، قلب‌ها، تندیس و دایره تزئین شده‌اند. بنابراین وقتی از مسیرهای عابر پیاده گذر می‌کنید حس می‌کنید یکی از شخصیت‌های برجسته داستان‌های پریان هستید که از بین طاقی‌های گل طبیعی رنگی عبور می‌کنید. جدا از مسیرهای تزئین شده با گل‌ها، شما شاهد بخش‌های بسیار زیبایی مثل خانه‌های روستایی سراسر پوشیده از گل، برج ایفل، هواپیمای غول پیکر گل‌کاری شده، و حیواناتی همچون طاووس گل‌دار نیز خواهید بود. در باغ گلِ این شهر کویری، یک فهرست بی‌پایان از گل‌ها و گیاهان سراسر دنیا به کار رفته اما چیزی که این باغ را جذاب‌تر می‌کند سیستم آبیاری سطحی منحصر به فرد آن است که هرز آب‌ها را با استفاده از سیستم آبیاری قطره‌ای تصفیه کرده و از ۷۵ درصد اتلاف آب و تبخیر آن و همچنین مصرف انرژی جلوگیری می‌کند.

 

 

دیوار گل

 

 

بهترین تفریح‌های ماجراجویانه‌ در دبی

 

 

یکی از موارد شگفت‌انگیز باغ که مسافران برای بازدید از آن برنامه ریزی می‌کنند، بخش دیوار گل است که به عنوان طولانی‌ترین دیوار گل دنیا با ۱ کیلومتر طول، به ثبت گینس هم رسیده است. این دیوار با نواع و اقسام گل‌های ریز رنگی در طرح‌های مختلف کنار یکدیگر به کار رفته‌اند. یکی دیگر از بخش‌های شگفت‌انگیز باغ، راه ۴ کیلومتری آن است که با طیف وسیعی از گل‌های رنگی پوشیده شده است.

 

 

miracle-garden-fly

شاید بعد از تمامی تعاریف و اوصافی که ارائه دادیم تصور کنید همه چیز درباره این باغ به اتمام رسیده در حالی که ساخت این باغ در فاز انجام می‌گیرد که ما در حال حاضر با فاز اول آن آشنا شدیم و فاز بعدی هنوز در حال ساخت و ساز و پیشرفت است. شما در این باغ به امکاناتی نظیر پارکینگ روباز، پارکینگ ویژه، محل وضو، سرویس بهداشتی، نمازخانه، درمانگاه، غرفه‌های غذاخوری، امکاناتی مانند ویلچر برای بازدیدکنندگان با محدودیت‌های جسمی و همچنین انتظامات دسترسی خواهید داشت. بنابراین می‌توانید به عنوان یک روزگردشی هم از باغ دیدن کنید و هم چیزی برای خوردن پیدا کنید. انتظار می‌رود در فاز دوم مهد کودک، تعدادی رستوران و همچنین پایگاه‌های رسانه‌ای به این باغ اضافه گردد.

 

 miracle-garden-hearts

 

 

این باغ معمولا از ساعت ۹ صبح تا ۹ شب باز بوده و از مهمانان خود میزبانی می‌کند. ورودی باغ برای بزرگسالان معمولا ۲۰ درهم و برای افراد زیر ۳ سال رایگان است. این باغ که در نزدیکی اتدرم قرار گرفته با وسایل نقلیه عمومی همچون اتوبوس داخل شهری و مترو قابل دسترسی است. بنابراین شما می‌توانید با صرف ۵ درهم و با اتوبوس خودتان را به باغ برسانید. اگر با وسیله نقلیه شخصی به میراکل می‌روید از خیابان شیخ محمد بن زاید به سمت باغ برانید.

مطالب مرتبط