کوکونات؛ بهشتی عاشقانه در نزدیکی پوکت

تور تایلند سفر به کشوری پر از شگفتی است که به هر سمتش بروید جاذبه دیگری در طرف دیگرش دارد که باید آن را هم ببینید. پوکت خود به تنهایی دنیایی از جاذبه‌های دیدنی و تفریحی و یکی از مقاصد اصلی گردشگران دور دنیاست. با این همه جزایر اطراف آن که در زیبایی و شکوه زبانزد همگان هستند، این شهر را تبدیل به سکویی برای رفتن به دیگر نقاط می‌کنند. اگر می‌خواهید در یکی از بکرترین و شگفت‌انگیزترین نقاط این کشور تعطیلات خود را بگذرانید، جزیره کوکونات جاییست که باید به آن بروید. 

 

 

coconut-01

 

 

جزیره کوکونات که به زبان محلی Koh Maphrao خوانده می‌شود، یک جزیره بسیار کوچک در ابعاد ۲.۵ کیلومتر در ۱.۵ کیلومتر است که در فاصله ۵۰۰ کیلومتری از ساحل پوکت و در قسمت شرقی آن قرار گرفته است. این جزیره که کمتر توسعه پیدا کرده و دارای طبیعتی بکر است، به خاطر ابعداد کوچک و موقعیت جزیره‌ایش به جای استفاده از سیستم برق شهری وابسته به کشور، دارای پنل‌های خورشیدی و ژنراتورهای مستقل برق بوده و به صورت خودکفا برق منطقه را تامین می‌کند. همین ویژگی باعث شده تا آن‌ها از پرداخت عوارض و مالیات مربوط به برق و خدمات برقی رهایی یابند و به راحتی از تمام خدمات و امکانات تکنولوژی مدرن استفاده کنند. به طور قطع همین مساله باعث شده کوکونات بتواند چهره سنتی خود را حفظ کند و به عنوان منطقه‌ای بکر شناخته شود.

 

 

coconut02

 

 

شما باید برای رسیدن به اسکله اصلی جزیره که در قسمت شمال غربی آن و درست روبروی پوکت واقع شده، ۵ دقیقه قایق سواری با قایق‌های سنتی را تحمل کنید. با این که مدت قایق سواری‌تان کوتاه است، اما می‌توانید از دیدن مناظر اطراف لذت ببرید. شما در طی این مسیر می‌توانید رستوران‌های شناور بین لائم هین و اسکله کوکونات را ببینید. این جزیره از نظر شکل و شمایل،  هندسی مستطیلی و زیبایی دارد که جنوب آن را جنگل‌های مانگرو پوشانده و منظره‌ای نفسگیر خلق کرده است. همچنین جاده‌ای که قسمت شرقی و غربی جزیره را به هم متصل کرده است دارای اسکله‌های ماهیگیری با مناظر ناورنکردنی‌ای بوده که به هیچ وجه نباید دیدنشان را از دست بدهید.

 

 

۵ اقامتگاه ساحلی در پوکت که فرزندتان عاشق آنها می‌شود

 

 

coconut03

 

 

روستای اصلی این جزیره در قسمت شمالی ساحل و درست در کنار اولین اقامتگاه ساحلی جزیره به نام " The Village Coconut Village" واقع شده است. مردم جزیره به دو شغل عمده ماهیگیری و کشاورزی مشغول بوده اقلامی چون درختان رابر که به لاستیک طبیعی معروفند، میوه‌های محلی و سبزیجات پرورش می‌دهند. همچنین در مجموع سه ساحل اصلی در جزیره وجود دارد که بزرگترین آن مقابل اقامتگاه ساحلی The Village Coconut Village واقع شده، دومین ساحل در بخش جنوبی جزیره واقع شده و میزبان اقامتگاه Jindarin Beach Club & Resort است که در سال ۲۰۱۳ افتتاح شده و در آخر، ساحل سوم هم در قسمت شرقی قرار گرفته است. دو ساحل کوچک دیگر هم وجود دارد که توسط جنگل‌های مانگرو احاطه شده‌اند.

 

 

 

coconut06

 

 

قسمت شمال شرقی جزیره دارای حیات وحشی بی‌نظیر و جنگل‌های بارانی کوهستانی است. شما می‌توانید در این مناطق زیبا و فوق العاده به پیاده‌روی و گشت و گذار بپردازید و با دنبال کردن مسیر خاکی به ساحل شرقی و خانه‌های ییلاقی، ویلاها و رستوران برسید. با این که در این بخش بیشتر با مردم بومی روبرو خواهید شد، اما می‌توانید اروپاییان بازنشسته‌ای را هم ببینید که به دور از شلوغی زندگی مدرن در محلی آرام و صمیمی زندگی خود را می‌گذرانند. اشاره کنیم که گشت و گذار در این بخش تپه‌ای جزیره کمی سخت و طاقت فرساست اما ارزش مناظری که با آن‌ها روبرو خواهید شد را دارد. هوای فوق‌العاده و منظره‌ایی به غایت شفاف به شما امکان دیدن جزایر فی فی و خط ساحلی کرابی خواهد داد.

 

 

راهنمای کشف بهترین و زیباترین سواحل پوکت

 

 

coconut07

 

 

به طور کلی کوکونات محلی بی‌نظیر برای گذراندن یک تعطیلات آرام و ماه عسلی عاشقانه است. در یک ویلای چوبی اقامت کنید، به دیدن مناظر اطراف بروید و به اندازه تمام عمرتان از منطقه عکس بگیرید. شما می‌توانید در ساحل پیاده روی کنید، به شنا بپردازید و یا با استفاده از دوچرخه‌های کرایه‌ایی به اطراف جزیره بروید. با این که حالت کلی جزیره ظاهر سنتی‌اش را حفظ کرده اما اقامتگاه‌های مدرنی هم در بخش‌های ساحلی‌اش تاسیس شده است. با وجود توجه روزافزونی که به این جزیره می‌شود طرح‌های عمرانی جدیدی در حال احداث است و انتظار می‌رود در آینده‌ای نزدیک، چهره این جزیره کوچک و فوق‌العاده زیبا به سبکی کاملا مدرن تغییر کند.

 

 

coconut09

مطالب مرتبط