بهترین پارک‌های سنت پترزبورگ که در زمان جام جهانی باید دید

اگر از آن دسته از عزیزانی هستید که قصد دارید همراه تور روسیه به دیدار بازی ایران در جام جهانی بروید حتما به غیر رفتن به بازی فعالیت‌های دیگر هم هست که بخواهید انجام دهید. کلا در این ایام شهر شور و نشاط خاصی به خود می‌گیرد و هوادار با لباس‌های رنگی و پرچم‌ها در خیابان‌ها ظاهر می‌شوند که دیدن آن‌ها و انداختن عکس خالی از لطف نیست اما عده‌ای هم هستند که برای دوری از شلوغی و ازدحام خیابان‌ها نیاز به مکانی آرام دارند. ما در این مقاله به معرفی بهترین باغ‌ها و پارک‌های سنت پترزبورگ خواهیم پرداخت.

 

 

باغ تابستانی

 

 

باغ تابستانی

 

 

باغ تابستانی را روس‌ها به Letniy Sad می‌شناسند. این باغ با سه مسیر آبی و یک رودخانه محاصره شده. این باغ در قرن ۱۸ام توسط پیتر بزرگ بنا شد، و طبق گفته‌ها خود او بر طراحی و انتخاب نوع گل‌ها، مجسمه‌های مرمری و دروازه‌هایی که طراحی اروپایی دارند، نظارت داشته و به همین دلیل باغ تحت تأثیرات متمایز هنرهای فرانسوی، ونیزی، هلندی و آلمانی قرار گرفته است. شما هم مانند هر بازدیدکننده دیگری، در اولین بازدید محو زیبایی و محیط دل‌انگیز باغ خواهید شد. این باغ بین مردم بومی برای دیدار‌های عاشقانه بسیار شهرت دارد. اگر عاشق بستنی هستید حتما از بستنی‌های خوشمزه Movenpick خرید کنید. همچنین یک کافی‌ شاپ فوق‌العاده هم در قسمت شمال شرقی باغ وجود دارد که می‌توانید نوشیدنی‌های گرم و خوشمزه‌ای در آن سفارش دهید.

آدرس: Kutuzov Embankment, 2, Saint Petersburg, Russia, 191187


باغ‌های Tauride

 

 

باغ‌های Tauride

 

 

به دور از شلوغی شهر یک منطقه آرام و بسیار روح‌نواز وجود دارد که میزبان باغ‌های تورید یا Tavrichesky Sad است. این محیط جذاب بیش از آن که حالت پارک داشته باشد شبیه به یک باغ سازمان‌دهی شده است. پارک برای قدم‌زنی بسیار محل زیبایی بوده و بر خلاف باغ تابستانی که در آن ورزش و تحرک ممنوع است در این پارک شما به انجام فعالیت هستید. گرچه شما در تابستان عازم این شهر هستید اما بد نیست بدانید مردم در زمستان‌ها و درست وقتی که برکه باغ کاملا یخ می‌بندد برای قدم زنی یا اسکیت سواری روی آن می‌روند.

آدرس: Potyomkinskaya ul., 2, Sankt-Peterburg, Russia, 191123

 

 

در سنت‌پترزبورگ از کجا سوغاتی بخریم؟

 

باغ میشل

 

 

باغ میشل

 

 

این باغ یکی از نگین‌های مخفی سنت پترزبورگ بوده که در کنار دو نماد این شهر یعنی موزه روسیه و کلیسای the Savior on Blood واقع شده است. اسم این باغ که از برادر سزار دوک بزرگ میشل گرفته شده در بین خانواده از اهمیت بالایی برخوردار بوده به طوری که برای گردهمایی‌های رسمی، بعدها برای شکار، پرورش گل و گیاه و اسب سواری مورد استفاده قرار می‌گرفته. در حال حاضر این باغ به یک مکان عمومی تبدیل شده که همه مردم می‌توانند به راحتی از آن دیدن کنند. همچنین این باغ حوض بسیار بزرگی دارد که نمایی زیبا به آن می‌بخشد، خوشبختانه شما در فصل سرسبزی و قبل از سرد شدن هوا در این شهر حضور دارید و این خود فرصتی برای بازدید از این پارک تاریخی برای شما فراهم می‌آورد.

آدرس: Sankt-Peterburg, Russia, 191186

 

 

میدان مریخ

 

 

میدان مریخ

 

 

این میدان با یک تاریخچه نظامی و اهمیت ملی همراه بوده و در قرن ۱۸ام زمانی که پیتر بزرگ سنت پترزبورگ را بنا می‌کرد زمینی برای رژه ارتش بود. همچنین این میدان اهمیت زیادی برای هر دو خانواده امپریالیست و رهبران قبلی کمونیسم دارد. به همین دلیل بقایای افرادی که در انقلاب ۱۹۱۷ روسیه کشته شدند در این میدان به خاک سپرده شده که احتمرامشان حتی بنای یادبود هم در محل قرار داده‌اند. چهل سال بعد، مشعل شعله ابدی به عنوان یک یادبود برای کسانی که در تمام انقلاب‌ها و جنگ‌های روسیه جنگیدند، در میدان مریخ قرار داده شد. شما می‌توانید به برای بازدید به این محل بروید و از نزدیک تاریخ پر فراز و نشیب روسیه را لمس کنید. این پارک که یک مکان عمومی محسوب می‌شود در تمام ایام سال پذیرای بازدیدکنندگان خود است.

آدرس: Sankt-Peterburg, Russia, 191186

 

 

 

پارک پیروزی مسکوسکی

 

 

پارک پیروزی مسکوسکی

 

 

این پارک که در قسمت جنوبی شهر واقع شده در حقیقت جایی برای یادبود پیروزی روسیه در جنگ جهانی دوم است. امروزه این پارک با امکانات تفریحی‌اش محلی بسیار عالی برای وقت‌گذرانی خانواده‌ها و زوج‌های جوان محسوب می‌شود. هر چقدر در زمستان‌ها و در پوشش برف و یخ‌بندان این پارک پذیرای عاشقان اسکیت روی یخ است بر عکس در تابستان جایی برای عشاق و زوج‌های جوان خواهد بود. همچنین این پارک برای شما امکانات متنوعی مثل یک محوطه تفریحی کوچک، زمین گلف ، زمین‌های بازی و قایق اجاره‌ای است.

آدرس: Kuznetsovskaya ulitsa, 25, Sankt-Peterburg, Russia, 196105

 

 

پارک مرکزی فرهنگ و تفریح کیروف

 

 

پارک مرکزی فرهنگ و تفریح کیروف

 

 

در شمال مرکز شهر و در جزیره یلاگین ، یک منطقه بزرگ و زیبای تفریحی وجود دارد که به پارک مرکزی فرهنگ و تفریح کیروف شناخته می‌شود. این پارک در زمان استالین، محبوب سنت پترزبورگ نام گرفت. امروزه این پارک نه تنها برای مردم بومی یکی از بهترین نقاط تفریح و وقت‌گذارنی با خانواده و دوستان شناخته می‌شود بلکه برای گردشگران تور جام جهانی روسیه نیز از جذابیت بسیار بالایی برخوردار است. در طول تابستان یعنی درست در زمان حضور شما در این شهر، سراسر پارک از گل‌های رنگی و متنوع پر شده و منظره‌ای بسیار زیبا پدید می‌آورد. بنابراین به این پارک بروید و به فعالیت‌های متعددی نظیر قدم‌زنی میان گل‌ها، دوچرخه سواری و یا قیاق سواری بپردازید.

آدرس: Yelagin Island, 4 lit.B., Sankt-Peterburg, Russia, 197110

مطالب مرتبط