آشنایی با توریستی‌ترین میدان‌های استانبول

استانبول مرکز توریستی ترکیه و از پر رونق‌ترین شهرهای این کشور زیبا و صد چهره است. اغلب مسافران ترکیه در اولین سفرشان تور استانبول را به عنوان مقصد انتخاب می‌کنند. این شهر تاریخی فرهنگی نه تنها آثار باستانی را به خوبی در خود حفظ کرده بلکه موقعیت‌های مختلف گردش و خرید‌های فصلی در استانبول را هم در اختیار شما مسافران قرار می‌دهد. یکی از بخش‌های مهم و شلوغ میدان‌های توریستی استانبول است که مسیر را برای رفتن به نقاط مهم دیگر باز می‌کنند. در اینجا ما توریستی‌ترین میدان‌های استانبول را معرفی می‌کنیم.

 

میدان اورتاکوی

همانطور که از نام این میدان پیداست میدان اروتاکوی در محله اورتاکوی و در نزدیکی بسفور زیبا قرار دارد. میدان اورتاکوی یکی از بهترین میدان‌های شهر شناخته می‌شود. این میدان بین جوانان و توریست‌ها به خاطر وجود تعداد زیاد کافه‌ها، بهترین کلاب‌های استانبول، رستوران‌ها و فروشگاه‌های متنوع از محبوبیت بالایی برخوردار است. شب‌های این میدان پر جنب و جوش است و جو جذاب و شادابش شما را کاملا مجذوب خود می‌کند. آخر هفته‌ها این میدان میزبان مردم بومی و گردشگر است. شما در این میدان هر چه که بخواهید را در دسترس خواهید داشت. از انواع کافه‌ها برای دورهمنشینی و خوردن خوراکی‌های خوشمزه تا انواع فروشگاه‌ها چیزهای مختلفی هست که شما را سرگرم کند.

 

 

میدان امینونو

میدان امینونو واقع در محله امینونو از قسمت‌های پربازدید و محبوب شهر است که قدمت زیادی داشته و تلفیقی از استانبول قدیم و جدید را به نمایش می‌گذارد. معمولا گردشگرانی که از تقسیم دیدن می‌کنند بعد سر از محله امینونو در میاورند. میدان امینونو نیز از قسمت‌های بسیار محبوب و پرطرفدار شهر است که بین پل گالاتا و یِنی کامی مسجد جدید واقع شده است. منظره این میدان و مناظر اطرافش بسیار جذاب و دیدنی‌ست. گردشگران برای رسیدن به این میدان بر سر راهشان از گرند بازار و بازار ادویه عبور می‌کنند که این نیز باعث محبوبیت بیشتر آن شده است.

 

بخوانید: معرفی هتل‌های اطراف گرند بازار استانبول

 

 

میدان تقسیم

میدان تقسیم و محله تقسیم استانبول را می‌توان به جرات محبوب‌ترین مقصد اول گردشگران دانست. هیچ سفری به استانبول بدون دیدن این میدان کامل نخواهد بود. این میدان منطقه مهم تجاری، توریستی، تفریحی و خرید شهر است و به همین دلایل است که تورهای پیاده‌گردی زیادی روزانه در آن برگزار می‌شود. البته شما هیچ نیازی ندارید به چنین تورهایی ملحق شوید. خودتان هم می‌توانید در آن گردش کرده و بین ده‌ها فروشگاهش غرق شوید.

 

 

میدان سلطان احمد

میدان سلطان احمد که به میدان اسب‌دوانی نیز شناخته می‌شود معروف‌ترین منطقه توریستی استانبول در شبه جزیره تاریخی و جایی‌ست که حتما باید از آن بازدید شود. این منطقه شما را با مساجد دیدنی، موزه‌ها، اماکن تاریخی، کاخ‌ها و بازار بزرگ غافلگیر می‌کند. این منطقه کم جمعیت و نسبتا کم ترافیک است که گردش و پیاده‌روی را آسان می‌کند. محله سلطان احمد در استانبول یکی از بهترین و مهم‌ترین نقاط برای گردش و تفریح است. شما در اینجا می‌توانید از مسجد آبی، ایاصوفیه، انواع موزه‌ها، مجسمه مصری، ستون مارپیچ، ستون کنستانتین چهارم، و همچنین فواره آلمانی دیدن کرده و لحظات فوق‌العاده‌ای را سپری کنید. میدان سلطان احمد یکی از بهترین میدان‌های شهر است که اصلا نباید برای دیدنش ثانیه‌ای را هدر دهید.

 

 

میدان بایزید

میدان بایزید که یکی از بزرگ‌ترین میدان‌های شهر است در محله بایزید واقع شده و در رده جاهای محبوب و شلوغ شهر محسوب می‌شود. در اینجا شما دانشگاه استانبول، مسجد بایزید، گرند بازار، و همچنین فروشگاه‌های متنوعی را پیدا خواهید. به همین دلیل هم هست که میدان بایزید از بهترین نقاط شهر شناخته می‌شود. شما از اینجا نه تنها به جاهای اصلی دسترسی دارید بلکه گرند بازار درست جلوی شماست. چه چیزی بهتر از این؟ در کنار فروشگاه‌ها و گرند بازار ساختمان‌های دیدنی و جذاب هم توجه مردم را به خودشان جلب می‌کنند.

 

بخوانید: بهترین خیابان‌های مخصوص خرید در استانبول

 

 

میدان بشیکتاش

محله بشیکتاش آنقدر محبوب هست که بدون معرفی میدانش مردم بومی و گردشگر را به سمت خود بکشاند. در محیطی مشابه به میدان تقسیم، شما در میدان بشیکتاش هم تعداد زیادی کافه، رستوران و فروشگاه در دسترس خواهید داشت. این میدان با تنوع تجربه‌هایی که ارائه می‌دهد از محبوبیت بسیار زیادی برخوردار است. مخصوصا این که قایق‌های بسفور و اتوبوس‌های تقسیم از این میدان حرکت کرده و مردم را این طرف و آن طرف می‌برند. شما می‌توانید در این محله گردش کنید، به کافه‌ها بروید و در فروشگاه‌ها به دنبال لوازم جذاب بگردید و در نهایت با سوار شدن در یکی از قایق‌ها به تماشای منظره شهر بپردازید. این یکی از بهترین تجاربی‌ست که می‌توانید در این میدان و نه هیچ جای دیگر کسب کنید.

 

بخوانید: معرفی بهترین رستوران‌های لوکس استانبول

 

مطالب مرتبط