زیباترین نمادهای گردشگری در طبیعت دلربای ارمنستان

تور ارمنستان سفر به کشوری کهن با  فرهنگی عمیق و تاریخی غنی است و دقیقا به خاطر همین ویژگی‌های منحصر به فرد و طبیعت بسیار زیبایش، گردشگران زیادی مخصوصا از کشورهای همسایه را میزبانی می‌کند. در طی سفر به این کشور کم وسعت خواهید دید که مناظر شگفت‌انگیزی از دره‌ها، کوه‌ها، آبشارها، و جنگل‌های سرسبز از یک سو و سازه‌های باستانی چون کلیساها و صومعه‌ها از سوی دیگر، انتخاب‌های متعددی برای بازدید پیش‌روی شما خواهد گذاشت. ما در این مقاله به معرفی زیباترین نقاطی می‌پردازیم که باید در طی سفر به ارمنستان از آن‌ها بازدید نمایید.

 

 

صومعه تاتو

 

 

صومعه تاتو

 

 

صومعه قرن نهمی تاتو بر روی یک صخره ۸۵۰ متری از سطح زمین بنا شده که نه تنها از جنبه مذهبی بلکه به دلیل زیبایی‌های بصری طبیعی از مناطق پربازدید ارمنستان محسوب می‌شود. این صومعه در زمان قرون وسطای ارمنستان یکی از مهم‌ترین مراکز آموزشی و مذهبی کشور بوده و امروز یکی از مناطق تاریخی با پس زمینه شگفت‌انگیز است. به این صومعه بروید و از زیبایی‌های طبیعی که حین بالا رفتن با آن‌ها روبرو می‌شوید لذت ببرید.

 

 

صخره‌های سنگی گوریس

 

 

صخره‌های سنگی گوریس

 

 

شهر کوچک گوریس در دره‌ای زیبا و در کنار رودخانه گوریس، و در جنوب کشور واقع شده است. مهم‌ترین ویژگی گوریس طبیعت زیبا و چشمگیر آن است. وجود کوه‌های باشکوه و مناطق سرسبز اطراف و همچنین هوای بسیار تمیزش روح‌تان را تازه خواهد کرد. با این همه چیزی که گوریس را منحصر به فرد می‌کند ساختارهای صخره‌ای غار مانندی است که روزگارانی مسکونی بوده‌اند. از این صخره‌های سنگی بازدید کرده و عکس‌های جذابی تهیه کنید.

 

 

قشنگ‌ترین شهرهای ارمنستان که بهتر است به آنها سفر کنید

 

نوراوانک گورج

 

 

نوراوانک گورج

 

 

در سفر به ارمنستان یکی از نقاطی که نباید از قلم بیاندازید رفتن به نوراوانک گورج واقع در وایتس دزور است. شما در این منطقه غارهای شگفت‌‌انگیزی و بسیار جالب توجه خواهید دید که تسهیلات و ابزار پیدا شده در آن‌ها به دوره چالکلیتیک برمی‌گردند. علاوه‌بر این غارهای خمیده و منحنی، جاذبه‌های حیوانی فراوان چون عقاب‌ها و کرکس نیز در این منطقه به چشم می‌خورد. بعد از گشت و گذار در مناطق طبیعی به سمت کلیسای ۱۳امی بروید و از بنای معماری تاریخی‌اش بازدید کنید.

 

 

دریاچه سوان

 

 

دریاچه سوان

 

 

دریاچه سوان یکی از زیباترین مناطق ارمنستان و نگین برجسته گردشگری کشور شمرده می‌شود. این دریاچه آب شیرین، یکی از بهترین نقاط برای گردش و پیک نیک و صرف یک روز خانوادگی بوده و یکی از معروف‌ترین نقاط عکاسی هم هست. شما می‌توانید در ساحل زیبای آن پیک‌ نیک کنید و به فعالیت‌هایی چون شنا و بادبادک هوا دادن بپردازید. همچنین یک صومعه باستانی به اسم سوناوانک و یک کلیسا با نمای فوق‌العاده بالای تپه هم وجود دارند که می‌توانید از آن‌ها بازدید کنید. اگر گذرتان به دریاچه افتاد بساط ماهیگیری با خود ببرید و از قزل‌آلاهای خوشمزه صید کنید. حتی اگر امکانات ماهیگیری ندارید اما از ماهی‌های کبابی منطقه نوش جان کنید.

 

 

خور ویراپ

 

 

خور ویراپ

 

 

خور ویراپ بر یک تپه در دره آرارات واقع شده است. این منطقه جایی است که سنت گرگوری به مدت ۱۳ سال در آن زندانی بود تا اینکه شاه تردات سوم را که سخت بیمار بود شفا داد. سپس شاه نردات به مسیح ایمان آورد و به این ترتیب ارمنستان اولین کشوری شد که در سال ۳۰۱ میلادی به مسیسحیت گروید. امروزه مسافران می‌توانند از اتاق‌های زیرین که محل اقامت سنت گرگوری بود و همچنین صومعه زیبای خور ویراپ بازدید نمایند. این صومعه در محیط بی‌نظیر و هوای دل‌انگیز کوه آرارات قرار گرفته که خود به تنهایی می‌تواند یکی از نقاط گردشی ارمنستان باشد.

 

 

یک شب را در بهترین هتل‌های ۵ستاره‌ی ایروان بخوابید

 

گارنی کانیون

 

 

گارنی کانیون

 

 

در حدود ۳۰ کیلومتری قسمت شرقی ایروان پایتخت ارمنستان یک نقطه کوهنوردی بی‌نظیر با منظره‌ای نفسگیر وجود دارد که به سمفونی سنگ شهرت دارد. این جاذبه کوهستانی از ستون‌های تقریبا یک اندازه و چند ضلعی در کنار یکدیگر تشکیل شده و منظره‌ای عجیب به وجود آورده و وقتی از دور به آن نگاه می‌اندازید یک ارگان عظیم لوله‌ای خواهید دید. طبق گفته‌ها این کوه بعد فوران‌های آتشفشانی به این شکل در آمده است. به شما توصیه می‌کنیم اگر به ارمنستان می‌روید دیدن از این منطقه را از قلم نیندازید. در طی این بازدید می‌توانید به دیدن معبد گارنی، تنها بتکده ساخته شده در قرن اول، هم بروید.

 

 

کوه آراگاتس

 

 

کوه آراگاتس

 

 

آراگاتس یک منطقه کوهستانی جذاب با مناظر طبیعی و تاریخی متنوع است. از قلعه باستانی و صومعه زیبایی که در طول مسیر و در میان گل‌های خودروی معطر در مراتع کوه آلپ خواهید دید، بازدید کنید. اگر در تابستان به این منطقه بروید، با کوچ‌نشینان دامداری روبرو خواهید شد که کاری اصلی‌شان تولید لبنیات محلی و تازه است. اگر تا بالا بروید، در ارتفاع ۳،۱۹۰ متری از سطح دریا در دامنه‌های کوه آراگاتس، چشم‌انداز شگفت‌انگیز دریاچه کار هوش از سرتان خواهد برد. ارتفاعات این کوه همیشه برفی بوده به طوری که حتی در تابستان هم می‌توانید به برف‌بازی زیر نور خورشید بپردازید.

 

 

پارک ملی دیلیجان

 

 

پارک ملی دیلیجان

 

 

پارک ملی دیلیجان واقع در استان تاووش، به خاطر داشتن چشمه‌های آب معدنی بسیار معروف است. این پارک فرصت‌های متنوعی برای فعالیت‌های فضای باز همچون پیاده‌روی و دوچرخه سواری در کوهستان را ارائه می‌دهد. این پارک غنی از گونه‌های مختلف زیستی و طبیعی بوده و بی دلیل نیست که آن را سوئیس ارمنستان می‌نامند. شما می‌توانید مسیرهای اکوتوریسم را دنبال کنید و شب را در همین پارک چادر بزنید و تجربه یک شب بی‌نظیر در این منطقه حافظت شده را در زندگیتان ثبت کنید.

مطالب مرتبط